Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaciekawił mnie temat świateł dziennych a widzę tutaj osoby konkretnie obeznane z tematem.

No i mam pytanie, czy jeżeli reflektor zespolony posiada homologacje na światła dzienne, to można zastosować do niego moduł "świateł dziennych z długich".

Wyjaśnię, posiadam c3 picasso, homologacja na oryginalnym zespolonym reflektorze to PL (E1) HC00 HC00 RL00 HR00.  Wewnątrz lampy producent przewidział  osobno - długie, mijania, kierunek i "światło dzienne" na żarówkę 21W, jest wykonany odbłyśnik - ale jest on zaślepiony po środku, nie da się zainstalować w nim żarówki, chyba że konkretna tylna demolka lampy. Dodam że miejsce to nawet w najnowszych modelach nie jest wykorzystane ? Reflektory w tych autach są takie same od 2009 roku. Zamiast tego są LEDY w dolnym pasie. 

No i do sedna homologacja jest ale czy zastosowanie modułu będzie wtedy legalne czy nie?

Edytowane przez debian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne przerobione z długich nie spełnią żadnych norm i będziesz musiał liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami o ile ktoś zwróci na to uwagę, bo na chwilę obecną dowolność w tym temacie jest bardzo duża, ale słyszy się tu i ówdzie że diagnosta, czy policja na drodze się doczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli homologacja nic w tym przypadku nie daje. Jeżeli jednak zaingerowałbym w reflektor i wmontował jakimś cudem ową żarówkę 21w w przewidziane miejsce, czy ten wariant byłby legalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

 

Ja tam nie miałem problemów...

 

attachicon.gifDRL_Forum_1.jpg

 

Pozdrawiam.

Pytanie do bhtom odnośnie tych świateł i montażu.

- światła podejrzewam, że to marki NSSC 510HP PL

- czy musiałeś w zderzaku coś wycinać, docinać

- jak to wygląda z profilu czy dużo wystają ponad zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nic nie wycinałem, zrobiłem sobie tylko lepsze uchwyty z płaskownika, bodajże 20-stki. Lampy nie wystają, ale po czasie bym ich chyba nie polecił nikomu.

To nie jest wersja PL. To ta z ringami jako postojowymi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba nie, bowiem ja mam przeciwmgłowe... i chyba nie warto z nich rezygnować.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co myślicie na podłączeniem takiego układu: 

http://allegro.pl/automat-modul-swiatel-dziennych-dzienne-led-drl-i5684755223.html

 

Posiadam auto z czujnikiem zmierzchu bez świateł dziennych przez co tryb automatyczny jest totalnie bez sensu (gdy jest widno gasną wszystkie światła). Chciałbym podłączyć powyższy moduł pod żarówki przednich świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co ma Ci dać montaż powyższego modułu? Nie lepiej zamontować lampy DRL LED-owe?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że obowiązujące u nas przepisy mówią o jeździe na światłach mijania lub światłach dziennych, ale jazda na światłach mijania odbywa się z włączonymi światłami pozycyjnymi i oświetleniem tablicy rejestracyjnej, nie ma w nich mowy o jeździe na samych światłach mijania bez załączonych pozycyjnych i oświetlenia tablicy. Do 2009 roku nawet miały się one palić wraz ze światłami dziennymi, ale było to niezgodne z prawodawstwem unijnym i przepis ten został zmieniony, ale w dalszym ciągu mówi że światła pozycyjne i oświetlenie tablicy nie są wymagane wyłącznie przy światłach do jazdy dziennej, nawet jeśli są one dodatkowo zamontowane w pojeździe.


https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TESTER 1956 - masz rację. Same światła mijania nie wystarczą jako DRL. Niestety nie jestem fanem płaskich światełek dopinanych pod grill ze względów estetycznych. Ostatnio natknąłem się na takie rozwiązanie: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-nissan-sentra-sunny-fv-i6611023553.html
Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena IMO zaporowa.. Gdybym już miał tyle wydać za światła no name (?) do jazdy w dzień (+ anty FOG) to już raczej wolał bym chyba dołożyć ~300pln i kupić OSRAMy z tym samym + doświetlanie zakrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie same ochotę miałem gdy do swojego montowałem, ale cena, wówczas to było ponad 8 stówek, mnie skutecznie od nich odwróciła. Kupiłem więc 7-mio centymetrowe okrągłe z czterema diodami zamontowałem je w skrajnych zakolach grila na wysokości tablicy, tak że spełniają wszelkie wymogi a automat zmierzchowy pod które je podłączyłem uzupełnia resztę. Mam je już ponad trzy lata zdaje się i sprawują oraz sprawdzają się bardzo dobrze. W miejscu w którym je zamontowałem na pierwszy rzut oka zdają się być oryginalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były gdzieś na forum zamieszczałem, ktoś je pousuwał ale ponownie je zamieściłem i są tu;

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99043-jak-zamontowa%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82a-led-prosz%C4%99-o-pomoc/page-3

Post #47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem osramów z doświetlaniem zakrętów jest taki że nie są dopasowane do otworów i trzeba przerabiać, natomiast te są zamiennikiem halogenów i pasują. Mnie też cena odstrasza i raczej się wstrzymam. Może za jakiś czas stanieją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może za jakiś czas stanieją :-)

Tak jak pisałem wyżej trzy lata temu kosztowały ponad osiem stówek, teraz sześć i pół, jest szansa że za kolejne trzy cena znowu spadnie. Ja stwierdziłem, że czekał nie będę i założyłem dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Mam problem z dedykowanymi światłami do jazdy dziennej. Mianowicie po lewej stronie nie świeci się jedna dioda a pozostałe świecą z mniejszą intensywnością niż te co są po prawej stronie (te świecą prawidłowo). Czy problem może leżeć po stronie modułu czy raczej diod? Wszelkie pomiary napięcia będę mógł dokonać dopiero we wtorek :(

 

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie świeci jedna a pozostałe słabiej to ewidentnie wina tejże lampy. Najprościej sprawdzić podłączając do niej bezpośrednio napięcie. W module jest, powinien być jedynie przekaźnik rozdzielający, w zależności od potrzeby, napięcie. Zakładałeś nie tak dawno więc masz jeszcze na gwarancji. Reklamuj i niech wymienią na nowe. Ja miałem podobny przypadek, też po roku użytkowania  jedna z lamp migotała. Zareklamowałem i wymieniono mi na światełka nowszej generacji które do dziś dnia a to już czwarty rok leci, działają bez problemu. Sęk w tym że reklamując trzeba zdjąć i wysłać i światełka i okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipton. Gdzieś zapodziałem paragon i chyba raczej gwarancja nie obejmuję mnie. Może ktoś z Was kojarzy jakie tam siedzą diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragon jest potrzebny tylko po to by udokumentować że kupowałeś w tym a nie innym sklepie, może w inny sposób uda Ci się tego dokonać, znajomy sprzedawca, wyciąg z karty, jak kupowałeś przez internet to też masz ślad takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś wie jakie kabelki są do przednich kierunkowskazów ze skrzynki bezpieczników?? Niżej załączyłem schemat.

Auto to qq j10 po lifcie. 1.6 benz.

post-104181-0-27463800-1488715390_thumb.png

Edytowane przez JANKES3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...