Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie ważne jest gdzie podłączymy przewód "+" (do akumulatora czy do skrzynki bezpieczników) bo napięcie w instalacji jest wszędzie jednakowe.

Oj chyba nie :( Wystarczy wziąć miernik i pomierzyć. O spadkach napięć na przewodach Kolega słyszał?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał, słyszał.

Dla wyjasnienia. Moje stwierdzenie odnosi się do sposobu myślenia przedstawionego przez Kolegów na tym forum;

 

 - zapewne nie masz podłączonych bezpośrednio pod acu?

 

 - Tak jak pisałem wcześniej podpięte mam pod + po stacyjce  :) Jak wiadomo, są problemy w QQ z modułami podłączanymi bezpośrednio pod aku (z tego co czytałem na forum jak bateria jest naładowana, to moduł ładowania odłącza ładowanie i wtedy światła gasną).
 

i jest pewnym, świadomym uproszczeniem myślowym (nie uwzględniającym spadków napięcia w instalacji).

  Chodziło mi o to, że po odłączeniu ładowania napięcie w instalacji jest jednakowe (a nawet, jak kolega bhtom zauważył, niższe) w różnych jej punktach i w akumulatorze a w związku z tym podłączanie modułu DRL np do "+" po stacyjce zwiększa możliwość nieprawidłowej pracy modułu.

I trafnie to ujął kolega TESTER 156;

Jeśli coś, w tym przypadku światełka, podłączone są bezpośrednio pod klemy aku i nie są one włączane prądem ładowania, to moduł ładowania nie ma na nie żadnego wpływu. Jeśli natomiast światełka załączane są napięciem 14V czyli prądem ładowania to w przypadku wyłączenia się modułu te światełka będą gasły. wszystko więc zależy od użytych świateł i sposobu pracy modułu ładowania.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem po zamontowaniu dedykowanych LED. ściągniecie grila u mnie nie dało zupełnie nic, wszystko blokuje styropianowe wypełnienie zderzaka, od spodu też sie nie dało.
Te dedykowane światła trzeba skręcać od wewnątrz na 4 śruby, dodatkowo trzeba wycinać w tych zaślepkach jedną warstwę. Zmuszony byłem ściągać zderzak, bardzo źle ściąga się tą plastikową osłonę błotnika, urwały mi się mocowania dwóch spinek.. samo wysunięcie zderzaka ze ślizgów to też cyrk aby nie urwać zaczepów. Samo podłączenie świateł to 10 min razem z lutowaniem. 

Ogólnie dedykowane wyglądają super, są na równi ze zderzakiem, nie wchodzą w głąb. Oczywiście opcja AUTO działa :-)
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem po zamontowaniu dedykowanych LED. ściągniecie grila u mnie nie dało zupełnie nic, wszystko blokuje styropianowe wypełnienie zderzaka, od spodu też sie nie dało.

Te dedykowane światła trzeba skręcać od wewnątrz na 4 śruby, dodatkowo trzeba wycinać w tych zaślepkach jedną warstwę. Zmuszony byłem ściągać zderzak, bardzo źle ściąga się tą plastikową osłonę błotnika, urwały mi się mocowania dwóch spinek.. samo wysunięcie zderzaka ze ślizgów to też cyrk aby nie urwać zaczepów. Samo podłączenie świateł to 10 min razem z lutowaniem. 

 

Ogólnie dedykowane wyglądają super, są na równi ze zderzakiem, nie wchodzą w głąb. Oczywiście opcja AUTO działa :-)

 

 

Wrzucisz w wolnej chwili "słeet focie" po robotach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym zabiegu przy -12 nawet w garażu było na minusie i miałem dosć. Fotki porobię na dniach :-)

Jakby ktoś musiał zrzucać zderzak to pisać na prw, powiem co i gdzie, ale spinki są tak skonstruowane ze coś sie urwać musi...

Ps. Znalazłem miejsce na przekaźnik i przekaźnik był tam obecny do chłodzenia turbiny, czy 1.5 dci 2012r ma chłodzenie turbiny?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na czymś się wzorowali :) , ale o urodzie nie ma się co wypowiadać , bo jeden lubi ogórki , a drugi ogrodnika córki :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesteś w stanie na bieżąco kontrolować, czy światła świecą?

Oczywiście non stop nie ale uczulony na ten problem (liczne posty na forum) staram się kontrolować np. odbicie na bagażniku porzednika stojąc na skrzyżowaniu czy też na ścianie budynku na parkingu itp. i ani razu nie miałem wątpliwości czy światła świecą. Również nigdy nikt jadący z przeciwka mi nie migał, że jadę bez świateł.

Chciałbym zwrócić uwagę, że jeżeli moduł włączający światła DRL ma reagować na wzrost napięcia (np. Philips) to nie ważne jest gdzie podłączymy przewód "+" (do akumulatora czy do skrzynki bezpieczników) bo napięcie w instalacji jest wszędzie jednakowe. 

 

Także w swoim QQ posiadam światła dzienne LED, które są podpinane bezpośrednio pod acu a jedynie sterowanie pod kabel + swiatła postojowego aby były LEDY wyłączone gdy włączone są światła. (Pisałem o nich na forum - link dla zainteresowanych TUTAJ)

Mimo wielu informacji, że mogą przygasać oraz mojej uważnej obserwacji jak kolega Yan nie zauważyłem ani razu by LEDY wyłączyły się na włączonym silniku. Co prawda dopiero kilka miesięcy z nich korzystam ale zwracam uwagę czy odbijają się od innych samochodów a że świecą bardzo mocno to widać zawsze czy działają. Z ciekawostek dodam, że zawsze mam włączone radio i dość głośno słucham muzyki więc to też może mieć wpływ na to, że instalacja elektryczna pracuje jak przy niepełnym naładowaniu aku. Być może w sytuacji jazdy z ekstremalnym ekopodejściem tak się dzieje. Może kiedyś to sprawdzę..

 

U mnie moduł jest bardzo czuły. Jak Mam włączoną stacyjkę w pozycji II (bez silnika), to widzę w garażu jak światła szaleją. Włączają się i wyłączają co kilka sekund. Oczywiście jest to normalne zachowanie na samym akumulatorze ;)

Jak macie podłączone bezpośrednio pod aku, to przypadkiem nie reaguje Wam moduł jak otwieracie samochód pilotem? Chodzi mi o taki coming / leaving home :D Siłowniki centralnego robią dość duże chwilowe skoki napięcia i ciekawi mnie czy przy takim podłączeniu moduł nie wykrywa takiego skoku napięcia?

 

W przypadku moich świateł LED po wyłączeniu silnika jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt sekund LEDY są włączone. Gdy zgasną nie włączają się samoczynnie ani przy otwieraniu z pilota samochodu. 

Natomiast mam inny ciekawy przypadek dla mnie nawet przydatny, mam w swoim QQ zamontowane WEBASTO i w chwili gdy włączę je z pilota czy uruchomi się na podstawie ustawionego zegara to światła LED zaczynają na chwilę świecić dzięki czemu wzrokowo na odległość wiem, że WEBASTO działa. Wiadomo na pilocie od WEBASTO też taka informacja jest sygnalizowana ale taki dodatkowy bajer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dziwny problem z światłami do jazdy dziennej w Qashqai'u J10 po lifcie, a mianowicie po włączeniu świateł mijania, dwie diody z prawej strony nie gasną. Co najlepsze jeszcze dwa dni temu nie gasła tylko jedna dioda. Światła były założone ponad rok temu w ASO i jeszcze niedawno działały prawidłowo.  

 

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i mógłby poradzić gdzie szukać przyczyny?

 

Poniżej wrzucam zdjęcie:

qashqai-swiatla-dzienne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi się nasuwa to wina sterownika.To od jego działania zależy praca dziennych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być jakieś przebicie na sterowniku, w zależności od ilości przepływającego prądu będzie świecić jedna dwie lub trzy diody, tudzież będzie jedna lub kolejna migać. Pewnie przekaźnik podpalił się deczko i nie rozłącza do końca. A wogóle to fajnie zamontowane światełka.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z światłami do jazdy dziennej w Qashqai'u J10 po lifcie, a mianowicie po włączeniu świateł mijania, dwie diody z prawej strony nie gasną. Co najlepsze jeszcze dwa dni temu nie gasła tylko jedna dioda. Światła były założone ponad rok temu w ASO i jeszcze niedawno działały prawidłowo.  

 

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i mógłby poradzić gdzie szukać przyczyny?

 

 

 

Mam identyko ledy ale nie z ASO.. sterownik dali pewnie gdzieś koło akumulatora. A te "oczka" możesz wysunąć pojedynczo i sprawdzić czy działają pod 12V.. 

 

Ile ASO sobie zażyczyło za takie światła+montaz?

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale zawsze miałem przekonanie, że ten moduł powinien być zamontowany za "grillem", a nie przed.

Może masz jeszcze gwarancję i Ci wymienią :) ?

 

Mam dziwny problem z światłami do jazdy dziennej w Qashqai'u J10 po lifcie, a mianowicie po włączeniu świateł mijania, dwie diody z prawej strony nie gasną. Co najlepsze jeszcze dwa dni temu nie gasła tylko jedna dioda. Światła były założone ponad rok temu w ASO i jeszcze niedawno działały prawidłowo.  

 

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i mógłby poradzić gdzie szukać przyczyny?

 

Poniżej wrzucam zdjęcie:

qashqai-swiatla-dzienne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale zawsze miałem przekonanie, że ten moduł powinien być zamontowany za "grillem", a nie przed.

Może masz jeszcze gwarancję i Ci wymienią :) ?

Też tak myślałem dopóki ich nie montowałem. Ten moduł ma być tak jak kolega ma zamontowne, Niestety trzeba zrzucać zderzak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie i propozycje.

 

Korzystając z weekendu próbowałem coś zdziałać ze światłami ale bez powodzenia. Dostęp do kostek jest cholernie trudny, a nie mam narzędzi żeby zdjąć zderzak. 

 

Światła kupiłem przez alledrogo natomiast w ASO były montowane. Człowiek od którego kupiłem napisał mi żeby podłączyć je na odwrót tj. prawy do lewej wtyczki a lewy do prawej żeby sprawdzić czy problem leży w diodach czy w sterowniku. Sam nie dam rady więc planuję odwiedzić elektryka, może jemu uda się sprawdzić co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% mozna wysunąć same oczka z tej maskownicy.. Każde jest na złączu wiec same oczka mozna pozmieniać nie zdejmując zderzaka

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Światła kupiłem przez alledrogo natomiast w ASO były montowane. Człowiek od którego kupiłem napisał mi żeby podłączyć je na odwrót tj. prawy do lewej wtyczki a lewy do prawej żeby sprawdzić czy problem leży w diodach czy w sterowniku. Sam nie dam rady więc planuję odwiedzić elektryka, może jemu uda się sprawdzić co jest grane.

Czy problem tkwi w diodach czy w sterowniku sprawdzisz podłączając każdą z tych nie świecących pod 12V bez konieczności przełączania ich pomiędzy sobą co w sytuacji gdzie nie ma miejsca jest utrudnione. Jeśli światełka masz na gwarancji to niech Ci je wymieni, tyle że musisz je ściągnąć, gwarancja obejmuje, jeśli usterka powstała z winy gwaranta czyli że sprzedany towar jest wadliwy, także koszt ich zdjęcia i ponownego założenia. Kwestia tylko wyegzekwowania tego od sprzedawcy. Ja tak załatwiłem zwrot kosztów złożenia i rozebrania roweru dla chłopaka swej córki. Który kupił rower na allegro nie mając kluczy oddał do złożenia do warsztatu gdzie w czasie składania okazało się że nie da się z tym urządzeniem zrobić nic na czym dało by się jeździć. Chłopak wziął opinie z warsztatu dołożył rachunek a ja załatwiłem resztę łącznie ze zwrotem  kosztu odesłania który w przypadku tak dużego gabarytu wcale nie był taki mały. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Skoro te lampy mają zewnętrzny sterownik, to czy jesteście w 100% pewni, że są zasilane napięciem 12V proponując sprawdzanie pojedynczych "oczek" z pominięciem sterownika?

Ja, w pierwszej kolejności, sprawdziłbym prawidłowe podłączenie do instalacji samochodu, może gdzieś "ucieka" masa lub połączenia zrobione są na szybkozłączkach, a nie lutowane.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być zasilane każda osobno 12V napięciem, co łatwo sprawdzić mierząc na wyjściu do lampki. Prawidłowe podłączenie wchodziło by w rachubę gdyby nie świeciły w czasie w którym świecić powinny a one z tego co pamiętam, z Twego pierwszego postu, nie gasną po włączeniu mijania. Czy z obu stron jest tak samo ...???? i czy po pewnym czasie świecenia świateł mijania gasną czy świecą się przez cały czas ...???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...