Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z check engine


Gość MarekB9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo ogólne menu diagnostyczne: wyświetlacz, klima, liczniki, termin serwisu, diagnostyka nawigacji.

 

Błędów silnika ani auta nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie milcze :) Jako całkowity świeżak to spotkałem i tak mi się nasuneło. Czyli do diagnostyki te moduły elm 327 cos takiego bedzie najlepsze http://www.allegro.pl/item897751857_interfejs_elm_327_euroscan_2009_usb_elm327_v1_3a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość t_maniak151

Ja osobiście kupiłem i działa, interfejs na ELM 327

 

Odebrałem dziś auto od mechanika ... to był łańcuch. Auto hula jak kiedyś. :D Wyciągnięty był o około 8 mm. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprinter000

Witam po długim okresie nieobecności :) Dzisiaj jadąc z pracy do domu zapaliła mi sie kontrolka check engine na stałe :mellow: P11.144 1.8 ben. Wczesniej zapaliła sie kontrolka od płynu do spryskiwaczy, ale to raczej nie ma z tym nic wspólnego zapewne. Auto chodzi normalnie nie szarpie, nie kopci, spadku mocy też nie odczuwam. Jutro podjade do mechaniora podpiąć do kompa,żeby spawdzić co jest grane. Troche sie zaskoczyłem, bo auto jest w 100% spawne i nie zdarzyło mu sie, żeby mnie zawidł w trasie :D Ciekwe co jutro wyjdzie :P

Edytowane przez sprinter000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zeszłej zimy podobny przypadek.Było ślisko i zimno, jechałem sobie spokojnie około 70km/h na piątym biegu i dodam że auto było zimne zapalił mi się na stałe engine po podłączeniu do kompa wyszło że niedogrzanie spalin w katalizatorze. Prawodpodobnie po podłączeniu do kompa skasowaniu błędu już się nie zapali ta kontrolka.

Edytowane przez jACA1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprinter000

Problem rozwiazany. Podłączenie do kompa pomogło i check zniknął, wyskoczył błąd sondy i spalin w katalizatorze. Sonde zmierzyliśmy miernikiem i jest ok katalizator też, także uroki zimy sie odezwały i jakiś błąd wykrył komp najprawdopodoniej :) Pozdro for all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z primerą 1,8, ogólnie straciła na mocy i szarpie przy dodawaniu gazu. Byłem na diagnostyce i pokazało bład P0301 - czyli zapłon cylindra pierwszego,wypadanie zapłonu. może to być sonda ,przepływomierz? Swiece, filtr paliwa,powietrza był wymieniony cewki byly sprawdzane sa dobre.Check po skasowaniu znowi sie swieci.Proszę o jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z primerą 1,8, ogólnie straciła na mocy i szarpie przy dodawaniu gazu. Byłem na diagnostyce i pokazało bład P0301 - czyli zapłon cylindra pierwszego,wypadanie zapłonu. może to być  sonda ,przepływomierz? Swiece, filtr paliwa,powietrza był wymieniony cewki byly sprawdzane sa dobre.Check po skasowaniu znowi sie swieci.Proszę o jakies sugestie

 

 

Napisz co dokładnie było sprawdzone jeżeli niema gazu to może być uszkodzona wiązka od cewki lub wtryskiwacza, zanim coś wymienisz to trzeba to dobrze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co dokładnie było sprawdzone jeżeli niema gazu to może być uszkodzona wiązka od cewki lub wtryskiwacza, zanim coś wymienisz to trzeba to dobrze sprawdzić.

Byly cewki sprawdzone niby sa ok silnik pracuje normalnie ale zamula i szarpie,przerywa przy mocniejszym dodaniu gazu, jutro podmienie przepływomierz zobacze czy jest do wymiany ale mysle ze to cos innego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość stojan0123

witam

posiadam primere p11 po lifcie z 2000 r. 1.8 B+LPG, problem jest nastepujacy caly czas sie swieci zolta kontrolka check engine, po odpaleniu samochodu jak jest zimny przez jakies 30s dobrze chodzi a pozniej spadaja obroty i tak skacza, po chwili sie to uspokaja i powraca do normy, ale podczas jazdy samochod sie dlawi, czasami dobrze jezdzi a czasami tak troche szarpie tak samo na benzynie czy gazie, podczas jazdy czasami szarpie delikatnie i jak sie wciska pedal gazu to zero reakcji ale czasami jest dobrze

jaka moze byc przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek rozepnij instalację gazową i pojeździj na PB czy będzie to samo, wtedy wyeliminuje się jedną z przyczyn jaką może być instalka lpgr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stojan0123

lpg jest zalozony od tygodnia, wczesniej byla sama benzyna i tak samo chodzil lipnie, brak jest mu mocy tz przyspiesza ale nie osiaga tej mocy co powinien. a teraz na lpg tez tak samo chodzi jak na benzynie. sa momenty ze wrecz szarpie delikatnie i nie reaguje na pedal gazu ale po chwili mu przechodzi. czy to moze byc wina cewki?? bo wczesniejsza padla i zostala wymieniona na uzywana jakis miesiac temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być, pewnych części nie wymienia się na używane bo płaci się wtedy 2 razy, najpierw trzeba doprowadzić PB do ładu a później zakładać LPG i stroić, tak z ciekawości jaką masz instalkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stojan0123

sekwencja jest zalozona, a moze byc wina przeplywomierza?? moze dlatego go muli, bo wczesniej jak cewka padla to wogole jeden cylinder nie pracowal, a teraz pracuja wszystkie tylko czasami szarpie, dlawi sie i brak mu mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekwencja jest zalozona, a moze byc wina przeplywomierza?? moze dlatego go muli, bo wczesniej jak cewka padla to wogole jeden cylinder nie pracowal, a teraz pracuja wszystkie tylko czasami szarpie, dlawi sie i brak mu mocy

 

może być

że sekwencja to raczej oczywiste (choć nie dla każdego) a co masz założone z podzespołów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stojan0123

sekwencja nie jest oczywiste bo spotkalem sie juz nie raz ze nie ktorzy z oszczednosci zalozyli zwykle instalacje, i skonczylo sie to jednym wymiana kolektora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czasem zapala mi się w aucie check, poświeci z 10km i zgaśnie.

auto wogóle nie reaguje na to, tzn. nie brakuje mocy, nie dymi mocniej ani żadne takie.

wie ktoś może o co mu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...