Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spadaj chwalipięto! :) Gratuluję silnika. Nie musisz się borykać z dylematem czy kupić smoka padakę XJ 4,0 bez ramy czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadaj chwalipięto! :) Gratuluję silnika. Nie musisz się borykać z dylematem czy kupić smoka padakę XJ 4,0 bez ramy czy nie :D

skoro smok, do tego padnięty, na dodatek bez ramy -to kupuj śmiało!aha, przydał by się dziurawy zbiornik, wtedy mniej by spalał(sorry);mając do wyboru IROKEZA i TYRANA I wybrałem ten drugi i nie żałuję ;coraz więcej buractwa jeździ Jeepami, przynajmniej u mnie,spadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Muszę pochwalić mojego smoka 2,7 Td , zaskakująco mało pali :shifty: Mam go od blisko 3 miesięcy, zrobiłem około 6 tyś km w tym trasę Kraków - Słowenia - Kraków i Kraków - chorwackie wyspy - Kraków . Wyniki spalania : minimalne spalania jakie udało mi się osiągnąć przy trasie zachodnioeuropejskiej (bez świateł i korków) bez klimatyzacji ( bo była jeszcze dziurawa) z 3 osobami i bagażem to 7,5 L ON

 

Obecnie w cyklu mieszanym czyli w zasadzie głównie miasto + 30 % przeloty podmiejskie + jakieś 10 % terenu (ale bez reduktora) i czaaasem z klimatyzacją to 8,5 L ON.

 

Jak dla mnie rewelacja, kupując smoka liczyłem na średnio 10 , w trasie 9 .

 

Dodam że smok jest nie zmotany, nie podwyższany , nie ma świateł na dachu a oponki ma nowe BFGoodrich Long Trail czyli raczej szosowe. No i oczywiście prędkość na autostradzie nie wyższa niż 90 km/h ( tak, czasem musiałem ustępować drogi tirom...). Szybciej się i tak nie da bo hałas straszliwy i silnik się grzeje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zatankuję za 100zł czyli ok 20l , to wystarczy na ok 40- 50 km w terenie, bo po szosie to raczej mało nim jeżdżę. Pocieszające jest to że jak latałem samureiem to po przejechaniu 23km w terenie zatankowałem niecałe 23l, więc co tu dużo mówić, maverick jest oszczędny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się grzeje to coś nie halo

 

 

Wtedy tak mi się wydawało że się grzeje - przy podjazdach, lub kiedy "próbowałem" :rolleyes2: przekroczyć 100 km/h wskazówka temperatury przekraczała lekko połowę. Normalnie u mnie jest na 1/4 . Teraz już wiem że to bezpieczny zakres. We francuskich autkach jakie mam lub miałem temperatura raczej nie zmienia wskazania w czasie jazdy - stąd moje zaniepokojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam podobne pytanie : - czy to możliwe że w długim 2,7 td jest aż 15 L rezerwy ? Zbiornik powinien byc 80 L, zapaliła się rezerwa - zatankowałem weszło 65 L .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobne pytanie : - czy to możliwe że w długim 2,7 td jest aż 15 L rezerwy ? Zbiornik powinien byc 80 L, zapaliła się rezerwa - zatankowałem weszło 65 L .

 

Witam.

W moim tdi tak samo jak u Ciebie. Jak zaświeci się rezerwa, to do baku zawsze wleje ok 65L. Myślę że sami nie jesteśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

najnowsze dane:137 km wyłącznie po mieście - 23,7 l , wychodzi 17,5 /100 , no kocham ten wózek , żeby tego było mało wszystko w godzinach szczytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport spalania mojego TI- "trasa" moja wiocha - Opole 243km w jedną stronę x6 na 155 litrach paliwa - 10,6 /100 rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ludźmi ktorzy kupili moje II doszedłem do tego co może być przyczyną wyniku jaki widzicie na dole.

Coś nie halo ze sprzęgiełkami... wał przedni kręcił sie cały czas... myśle, że to ok 1 litra na + .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zatankowałem auto do pełna nawet nim pochustałem kilka razy i znow zalalem do pełna , przejechałem jednym ciagiem 408 km spokojnie, po dojechaniu na miejsce zajechałem na stacje i znow zatankowałem do pełna jak poprzednio weszło mi 27,89 litra i troche juz wylało sie na asfalt heeee wyszedł 6,8 l na 100km az sie wiezyc niechce

 

A coś Ty z wiatrem jechał czy z górki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wynik. Dario88 a czy zmieniałeś opony z seryjnych na inne?

Rok temu w wakacje (Kraków-Ljublana) mój spalił mi ok. 7,8l. Trasa po autostradzie max 110 (średnio 95-100). Ale gdy tylko wjechałem w alpy słoweńskie spalanie wzrosło do 11l :) Jechałem na seryjnych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

400km lekuchno po trasie i 200 polne drogi i zimny na mieście 9,7l/100

 

Z tego jeszcze z 5% można odjąć bo tyle mi przekłamuje na - licznik przejechanych kilosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, możliwe. Mi na trasie Kraków-Słupsk spalił 8,2 a tak na codzien tj. do pracy 7 km i reszte po lesie wychodzi w granicach 9,5. Fakt, ze jezdze bardzo oszczednie i raczej nie szybciej niz 80km/h. Na w/w trasie ok 100-110km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...