Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnątrz płetwy  jest przewód antenowy długości oryginalnego bata , przypuszczam że jest dobrany tak , aby parametry odbioru nie odbiegały od fabrycznych ?

Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje zawsze i wszędzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet w "płetwie rekina" zmieści się ok. 30 cm przewodu (długość typowego"bata") to i tak dla efektywności anteny liczy się wysokość ponad dachem samochodu.

Dochodzi do tego polaryzacja sygnału (pionowa lub pozioma) i dlatego w większości przypadków "bat" anteny jest pochylony pod kątem 30-45 st. aby "obsłużyć" sygnały o różnej polaryzacji.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup tzw lancuchow tekstylnych Michelin Easy Grip.

Jednak patrzac na dostepne rozmiary lancuchow nie widze rozmiaru 215/60 R17. natomiast widze w tabeli wieksze i mniejsze opony.

Pewnie ktos tworzac tabele zapomnial o 215/60 R17

Czy ktos moze mi powiedziec ktory rozmiar lancucha bedzie pasowal?

 

http://lovetyres.com/help/faq/Product-Information/

 

Potencjalnie w okolicy tego rozmiaru sa trzy: L12, W12 i X12.

Czy ktorys z nich bedzie pasowal do mojego rozmiaru opony?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Relingi dachowe Mam pytanie , chce zamontowac w swoim aucie takie relingi , nie wiem natomias jak sa mocowane oryginalnie ? http://allegro.pl/nissan-qashqai-aluminiowe-relingi-dachowe-i4987491302.html

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne są przykręcone śrubami i wtedy spełniają funkcię użytkową . A te które pokazujesz są przyklejane i one mogą  tylko posłużyć jako lifting Twego auta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod tymi plastikowymi listwami na dachu ,powinny znajdowac się gwintowane otwory do przykrecenia relingów ? Czy ktoś może odkręcał swoje lub coś tam "dłubał" aby potwierdzić lub nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w starszych modeleach,ale w J11 chcialem aby mi w serwisie założyli relingi i dostałem odp.,że jak model nie był objęty opcja montażu to nie bedzie miał śrub i miejsca na relingi.Trzeba by było wiertać,a oni sie tego nie podejmą .Może w J10 macie podejście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J10 też się wierci są takie specjalne na ebayu , ale koszt powyżej 150€ zaraz znajdę film na YT z montażu to zobaczycie sam że jest to proste .

Te z linku mucki to dekoracja i same będą się trzymały lakieru na taśmę M3 , ale zapiąć coś na nie boxa czy nawet narty , bałbym się .

No nie ten film co chciałem , ale zasada ta sama że ściągamy listwę PVC i pod nią wiertamy z czuciem 


te są do przykręcenia i montażu na nich boxa lub innych rzeczy 

http://www.aliexpress.com/item/OEM-Type-High-Quality-Aluminium-Alloy-Roof-Rack-Side-Rails-Silver-For-Nissan-Qashqai-Dualis-07/1826222251.html

te są przyklejane , dekoracyjne 

http://www.aliexpress.com/item/2007-2008-2009-2010-2011-2012-Qashqai-Roof-Rack-Roof-Rail-Decorative-Aluminium-Alloy-Roof/32216898169.html

a tu całą stronę macie do wyboru , te "prawdziwe" za zwyczaj droższe o 60-80€ 

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=roof+rails+qashqai&CatId=0&catId=

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w starszych modeleach,ale w J11 chcialem aby mi w serwisie założyli relingi i dostałem odp.,że jak model nie był objęty opcja montażu to nie bedzie miał śrub i miejsca na relingi.Trzeba by było wiertać,a oni sie tego nie podejmą .Może w J10 macie podejście gotowe.

Coś w tym jest i w J10. Jak kupowałem swoje auto to rozważałem wersję Acenta (nie ma relingów) i prosiłem o informacje czy mogę dopłacić i odebrać auto z zamontowanymi przez nich relingami. Odpowiedź padła odmowna, ponieważ serwis nie podejmie się montażu relingów ze względu na wystepujące poduszki powietrzne. Padło na wersję 360 i relingi są fabrycznie zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj z ebaya  te tańsze zatytułowane " cosmetic only" :)  czyli tendencja cenowa podobna z kierunkiem na trochę drożej .

http://www.ebay.ie/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4738.m570.l1313&_nkw=roof+rails+qashqai&_sacat=9800


Trochę nie widzę związku między relingami , a poduszkami , czy raczej o kurtyny boczne chodziło ? W takim przypadku za długi wkręt lub nieumiejętne wiercenie może narobić szkód !!!

Możliwe że serwis profilaktycznie odmawia , bo w razie wypadku i niezadziałania kurtyn więcej stracą w sądzie niż zarobią na montażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi Ryzyka wiercenia nie będę podejmował , myślę ze fabrycznie są tam wspawane nakrętki , wiec kolejny problem .Oczywiście można użyć nitonakrętki , ale rodzi się kolejny problem z zabezpieczeniem przed korozją ,myślę wiec ze jeśli nie ma fabrycznie przystosowanego miejsca to szkoda zachodu Raczej zdecyduje się na te przyklejane , bo przede wszystkim chodzi mi o wygląd auta

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko wygląd chcesz "poprawić" to OK. Też tak "kombinowałem"  ...

Ale jak chodzi o użytkową stronę to namawiam Ciebie na hak holowniczy na którym zawiesić możesz platformę na której swobodnie można wiele rzeczy załadować i przewieźć a też i podczepić przyczepkę . Koszt podobny a samochód bardziej uniwersalny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko wygląd chcesz "poprawić" to OK. Też tak "kombinowałem"  ...

Ale jak chodzi o użytkową stronę to namawiam Ciebie na hak holowniczy na którym zawiesić możesz platformę na której swobodnie można wiele rzeczy załadować i przewieźć a też i podczepić przyczepkę . Koszt podobny a samochód bardziej uniwersalny !

No nie wiem tak do końca....Platforma Thule na hak holowniczy razem z boxem kosztuje 2000-2500zł,a możesz do niej załadować tylko ~30-40kg. Że już oczywiście o koszcie haka nie wspominam. Do bagażników dachowych zazwyczaj można więcej włożyć,ale to oczywiście zależy od Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem. Wiercenie w dachu kategorycznie odrzuciłem. Jak patrzyłem na tym filmiku, to aż cisnęło mi się parę słów @#$%^, że się gość władował w kurtyny powietrzne.

U mnie zostało na bagażniku Mont Blanc, który zakładam w dwie minuty tylko wtedy kiedy potrzebuję. Na rowery mam do niego Thule Pro Ride (polecam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtyny z tego co wiem mocowane są nie na tym przetłoczeniu w którym gość wiercił tylko, tylko przed przetłoczeniem na łuku karoserii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gambiting

Nie licząc drobne...

Relingi i montaż = ~ hak holowniczy

Boxy- podobne koszty...ładowność obydwóch identyczna . Różnica tylko w tym ,że na dach załadować można "dłużycę"

A do tego "drabina załadunkowa" dla niektórych ...;)  i choć ja takich "problemów" nie mam to wolę rowery "załadować" na hak. 

Ale pewnie , że można wybierać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego , ale edytowałem poprzedni post już kilka razy a wyświetla się cały czas to samo.

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gambiting

Nie licząc drobne...

Relingi i montaż = ~ hak holowniczy

Boxy- podobne koszty...ładowność obydwóch identyczna . Różnica tylko w tym ,że na dach załadować można "dłużycę"

A do tego "drabina załadunkowa" dla niektórych ... ;)  i choć ja takich "problemów" nie mam to wolę rowery "załadować" na hak. 

Ale pewnie , że można wybierać .

Nie zrozum mnie źle,ja do swojego mam hak i właśnie platformę Thule na rowery - banalnie prosto się ją zakłada, zapiąć/odpiąć rowery to też jest 15 minut roboty. Super sprawa. W życiu bym się nie pchał żeby rowery dawać na dach,bo szkoda mi pleców na to :P

 

Ale wszystko ma swoje zastosowanie - jak na rowery platforma na hak jest super i polecam każdemu, to do wożenia bagaży, nart, płetwa na dachu jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem. Box na platformie jest po prostu mniejszy i mniej pojemny,a w dodatku wszystkie rozwiązania które widziałem są zwyczajnie drogie. Oczywiście w tym wypadku - gdy kolega musi wiercić dziury w dachu - to bym się chyba w to nie pchał, bo bałbym się raz o te poduszki powietrzne,dwa o zabezpieczenie karoserii. Ale to tylko moje 2 grosze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę , chodzi mi o wymiar(długość) oryginalnych relingów . Nie będę oczywiście wiercił auta ,pozostają wiec te relingi przyklejane , niech chociaż bedą podobne ,bo praktyczne na pewno nie bedą .

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja wróce do zakupu alusów .. myslę o jakichś fajnych z czarnym kolorkiem - ew. przemalowanie na czarno tych które posiadam.. Pytanie mam odnośnie opon.. bo gdy kupiłem auto były na nim te alusy i nietypowe opony w rozmiarze 205/65 R17 - czy mogę je bez problemu zmienić na popularniejsze (215 ? inna szerokość) czy wymaga to zmiany alufelgi - wygląda na oryginał nissana?

A drugi temat to naprawa powłoki szyby która jest już nieco porysowana przez co auto nie prezentuje się najlepiej i widoczność jest gorsza - czy wykonywał ktoś wcześniej coś typu: Polerowanie, stosowanie środków chemicznych (żywic) lub HYDROFOBIZACJA SZYBY??? Jak to się sprawdza ?

post-90342-0-68712300-1424717043_thumb.jpg

Edytowane przez lucasmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrofobizacja , jak to opisałeś ma za zadanie zmienić zjawisko menisku wody na powierzchni szyby , a więc będzie tworzyło kropelki które nie będą miały siły utrzymać się na powierzchni szyby jak bez tej powłoki hydrofobowej. 

 

Polerowanie porysowanej szyby to zupełnie coś innego !

Robi się to na mokro , krążkiem filcowym przy małych obrotach obficie polewając wodą za pomocą tlenku ceru .

Polerowałem tak szklane klosze reflektorów około 12cm X 50cm zajmowało godzinę , efekt wielce zadowalający !

Natomiast co do przednich szyb było dużo uwag i ostrzeżeń że można narobić sobie tzw. soczewek na szybie , a podczas deszczu w nocy będzie zniekształcać lub tworzyć tęczę .

Ja nie zauważyłem takich zjawisk , ale też przedniej szyby nie traktowałem tak mocno i intensywnie jak kloszy lamp.

Są natomiast warsztaty w PL zajmujące się polerowaniem szyb przednich profesjonalnie .

Tlenek ceru dostępny na alledrogo.

Zakładaj 215 to tylko 1cm szersza opona , nic się nie stanie :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróce do zakupu alusów .. myslę o jakichś fajnych z czarnym kolorkiem - ew. przemalowanie na czarno tych które posiadam.. Pytanie mam odnośnie opon.. bo gdy kupiłem auto były na nim te alusy i nietypowe opony w rozmiarze 205/65 R17 - czy mogę je bez problemu zmienić na popularniejsze (215 ? inna szerokość) czy wymaga to zmiany alufelgi - wygląda na oryginał nissana?

A drugi temat to naprawa powłoki szyby która jest już nieco porysowana przez co auto nie prezentuje się najlepiej i widoczność jest gorsza - czy wykonywał ktoś wcześniej coś typu: Polerowanie, stosowanie środków chemicznych (żywic) lub HYDROFOBIZACJA SZYBY??? Jak to się sprawdza ?

 

 

nie wiem kto zamontował opony 205/65R17 bo fabrycznie w Qashqaiu jeżeli opona była 16" lub 17" lub 18" to jej szerokość zawsze wynosiła 215 a zmianiał się profil czyli 65 dla 16" lub 60 dla 17" lub 55 dla 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...