Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wie gdzie kupić chromowaną listwę klapy bagażnika (rant) dobrej jakości z metalu nie plastiku??

Te z Allegro jakośmi się nie widzą-wygladają dość tandetnie.

Ja kupiłem listwę z allegro, jest z metalu, nie wygląda tandetnie (gdzieś wyżej zamieściłem zdjęcia). Problem jest tylko taki, że nie jest obła (wypukła) tak jak oryginalna i dlatego odbija się w niej lakierowana część zderzaka. To z kolei powoduje, że listwa jest prawie niewidoczna (zwłaszcza na jasnym lakierze). Niestety wszystkie nieoryginalne listwy są właśnie płaskie i dlatego mają atrakcyjną cenę. Za swoją listwę zapłaciłem 100 zł, oryginalna kosztuje ponad 400.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem listwę z allegro, jest z metalu, nie wygląda tandetnie (gdzieś wyżej zamieściłem zdjęcia). Problem jest tylko taki, że nie jest obła (wypukła) tak jak oryginalna i dlatego odbija się w niej lakierowana część zderzaka. To z kolei powoduje, że listwa jest prawie niewidoczna (zwłaszcza na jasnym lakierze). Niestety wszystkie nieoryginalne listwy są właśnie płaskie i dlatego mają atrakcyjną cenę. Za swoją listwę zapłaciłem 100 zł, oryginalna kosztuje ponad 400.

 

 

Dzięki za info.400zł to lekka przesada jak za kawałek metalu.Ja mam cień nocy wiec może kupie za tą stówkę jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował w swoim Qashqaiu takie listwy boczne? :

http://allegro.pl/chrom-listwy-drzwiowe-dolne-nissan-qashqai-stal-i1191512676.html

 

Czy łatwo się je montuje? No i jak wyglądają na samochodzie?

 

 

Ja widziałem zamontowane na samochodzie stojącym gdzieś na parkingu .Szczerze mówiąc szpecą samochód choć o gustach sie nie dyskutuje..

Poprostu nie bardzo pasują do dużych czarnych plastikowych elementów ,które same w sobie mają stanowić ozdobę.Wyglądająjak doklejone na "siłę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem zamontowane na samochodzie stojącym gdzieś na parkingu .Szczerze mówiąc szpecą samochód choć o gustach sie nie dyskutuje..

Poprostu nie bardzo pasują do dużych czarnych plastikowych elementów ,które same w sobie mają stanowić ozdobę.Wyglądająjak doklejone na "siłę"

No cóż, kwestia gustu, jak sam napisałeś. Jak dla mnie to właśnie bez listew słabo to wygląda, zwłaszcza przy ciemnym lakierze i srebrnych relingach. Wielkie czarne plastiki dodano przecież nie dla ozdoby, tylko dla ochrony dolnych krawędzi drzwi - czyli żeby "uterenowić :rolleyes2: " auto.

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kwestia gustu, jak sam napisałeś. Jak dla mnie to właśnie bez listew słabo to wygląda, zwłaszcza przy ciemnym lakierze i srebrnych relingach. Wielkie czarne plastiki dodano przecież nie dla ozdoby, tylko dla ochrony dolnych krawędzi drzwi - czyli żeby "uterenowić :rolleyes2: " auto.

 

 

Wiedziełem ,że powinieniem trzymać jezyk za zębami;).Masz rację do ciemniejszego lakieru pasują bardziej niż do jasnego typu np "cafe late" choć ja pomimo, iż też mam ciemny lakier nie kupiłbym ich.W sumie to dobrze, że każdemu nie podoba się to samo i samochody przez nas przyozdobione wyglądają nieco inaczej bardziej indywidualnie..Ja z kolei założyłem chromowane klamki (chyba standard w I -WAY) i samochód nabrał blasku.Najważniejsze jednak żeby nie przesadzić i nie zrobić z Qq choinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziełem ,że powinieniem trzymać jezyk za zębami;).Masz rację do ciemniejszego lakieru pasują bardziej niż do jasnego typu np "cafe late" choć ja pomimo, iż też mam ciemny lakier nie kupiłbym ich.W sumie to dobrze, że każdemu nie podoba się to samo i samochody przez nas przyozdobione wyglądają nieco inaczej bardziej indywidualnie..Ja z kolei założyłem chromowane klamki (chyba standard w I -WAY) i samochód nabrał blasku.Najważniejsze jednak żeby nie przesadzić i nie zrobić z Qq choinki.

Tak, umiar to podstawa. W temacie choinki jedna fotka. W temacie chromowanych listewek - łącznie trzy fotki.

 

BTW jeśli chodzi o te chromowane listwy to na niektórych rynkach Qashqai (Dualis) jest w nie wyposażony fabrycznie. Zresztą model EUR5 też opcjonalnie będzie mógł być w nie wyposażony (zdaje się fabrycznie).

post-29509-1282988546,7454_thumb.jpg

post-29509-1282988599,8795_thumb.jpg

post-29509-1282988623,5832_thumb.jpg

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem takie na angielskim ebay-u. Sprzedawca jednak pomylił się i dostałem listwy ale pod okna...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.nissan.pl pojawił się nowy katalog akcesoriów do Qashqaia, m.in. nowy wzór felg 18"

Do tego zestaw magic illumination "dyskretnie oświetlający wnętrze samochodu wieczorem". Ciekawe co konkretnie wchodzi w skład zestawu bo kosztuje ponad 1200 zł. W moim QQ jest np. dioda w lusterku samościemniającym się, która oświetla w nocy deskę rozdzielczą. Ciekawe co teraz wykombinowali...?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze względu że czesto wjeźdzam do bagażnika wózkiem malca zastanawiałem się nad gumową matą do bagaznika ... dla czystości. Przeglądając allegro trafiłem jednak na siatki dzięki którym drobne zakupy lub inne "pierdoły" nie latają po całej przestrzeni bagażnika. Zdecydowałem się na nią i polecam rozwiąznie wszystkim, estetyczne i praktyczne.

 

post-32905-1283972271,6685_thumb.jpg post-32905-1283972291,763_thumb.jpg

 

 

Przygotowując się powoli do zimy (zawsze zmieniam welurowe dywaniki na gumowe) kupiłem na allegro z małymi perypetiami fajnie pasujące gumiaki. Dobrze pasują, w zestawie mają również zaczepy i nie śmierdzą gumą. Co prawda prawdziwe testy przejdą za pare miesięcy (narazie leżą w piwnicy) ale powinny być okej.

 

post-32905-1283972568,7173_thumb.jpg post-32905-1283972591,5298_thumb.jpg post-32905-1283972609,216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając allegro trafiłem jednak na siatki dzięki którym drobne zakupy lub inne "pierdoły" nie latają po całej przestrzeni bagażnika. Zdecydowałem się na nią i polecam rozwiąznie wszystkim, estetyczne i praktyczne.

 

 

 

Gdzie to można nabyć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatki super+ mata do bagażnika, bo tez będę wózek parkował. Co do ozdobnych listewek to chyba bym nie wszedł. Trochę zmieniają wygląd-więc wg gustu. Zastanawiam się czy ktoś z Was ma/montował listwy ochronne na drzwiach-przed obiciami pod marketem:) Warto, czy sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można nabyć?

Kupowałem na allegro dokładnie taką i tego rozmiaru. http://allegro.pl/siatka-do-bagaznika-75x125-karabinczyki-vat-i1210680089.html

 

Siatki super+ mata do bagażnika, bo tez będę wózek parkował.

W sumie rozwiązanie dobre, praktyczne i czyste. Myślałem że mata przysłoni uchwyty do których podczepiona jest siatka ... ale jak się sam przyglądam swoim zdjęcią to widze że mozna mieć to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na allegro dokładnie taką i tego rozmiaru. http://allegro.pl/siatka-do-bagaznika-75x125-karabinczyki-vat-i1210680089.html

 

 

W sumie rozwiązanie dobre, praktyczne i czyste. Myślałem że mata przysłoni uchwyty do których podczepiona jest siatka ... ale jak się sam przyglądam swoim zdjęcią to widze że mozna mieć to i to.

Te uchwyty trzeba wkręcać czy są w QQ jakiećśpunkty do mocowania siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uchwyty trzeba wkręcać czy są w QQ jakiećśpunkty do mocowania siatki?

W bagażniku QQ są zamontowane cztery metalowe uchwyty (zaczepy) do których podczepiasz karabińczyki z siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku QQ są zamontowane cztery metalowe uchwyty (zaczepy) do których podczepiasz karabińczyki z siatki.

 

Mata ORI z ASO - siatka ori z seata Altea :D - siatka jest bardzo rozciagliwa - polecam takie rozwiazanie

 

img0688v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez ^^ehhh^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w oczekiwaniu na swojego QQ już wiem, (po obejrzeniu fotek z ostatniego zlotu Nissmaniaków)że wezmę:

 

osłonkę ozdobną z przodu,

osłonkę ozdobną z tyłu,

chlapaczki,

i może te ozdobne wykończenia światełek w zderzaku. :whistle:podobnie jak ma Arlandia w swoim czarnym. Ciekawe tylko u mnie, na białym jak to będzie wyglądać :rolleyes:

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w oczekiwaniu na swojego QQ już wiem, (po obejrzeniu fotek z ostatniego zlotu Nissmaniaków)że wezmę:

 

osłonkę ozdobną z przodu,

osłonkę ozdobną z tyłu,

chlapaczki,

i może te ozdobne wykończenia światełek w zderzaku. :whistle:podobnie jak ma Arlandia w swoim czarnym. Ciekawe tylko u mnie, na białym jak to będzie wyglądać rolleyes.gif

 

 

Ooo bardzo dziękuję - jaki komplement :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak będę miał czujniki cofania to można wziąć osłonę ozdobną z tyłu, czy tylko taką ramkę srebrną na zderzak (nie umiem opisać ale ta ramkę oferuje NISSAN w akcesoriach i wtedy widać czujniki)? I drugie pytanie, czy osłony ozdobne są w kolorze srebrnym, czy mogą być białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak będę miał czujniki cofania to można wziąć osłonę ozdobną z tyłu, czy tylko taką ramkę srebrną na zderzak (nie umiem opisać ale ta ramkę oferuje NISSAN w akcesoriach i wtedy widać czujniki)? I drugie pytanie, czy osłony ozdobne są w kolorze srebrnym, czy mogą być białe?

Nissan twierdzi, że osłona pasuje do aut bez czujników ale użytkownicy zakładali je do aut z czujnikami. Trzeba tylko wywiercić otwory w osłonie i przełożyć czujniki.

 

Osłony Nissanowskie są w kolorze srebrnym ale bardzo jasnym (zbliżonym do koloru srebrny miejski z palety Qashqaia). Można je polakierować na dowolny kolor.

 

Istnieją także osłony, które nie są oryginalnymi akcesoriami Nissana, różnią się w zasadzie tylko kolorem (są ciemniejsze).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata ORI z ASO ...

Pytałem wczoraj w salonie ile kosztuje taka orginalna mata. Powiedzieli 200 zł, wiec mniej niż na stronie www nissana, ale podpytam ile płaciliście za swoje orginalne maty do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...