Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie maty do bagażnika, mam kratkę więc większość mat nie pasowała. Kupiłem w markecie budowlanym jakiś metr podgumowanego chodnika z rolki (40 zł), 15 minut z nożyczkami i gotowe. Wygląda naprawdę estetycznie. Jest szorstki więc rzeczy się tak nie przesuwają. Jest gruby więc chłonie ewentualne rozlane płyny, wodę ze śniegu itp. a jednocześnie guma zabezpiecza wykładzinę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie odnośnie dywaników

 

Czy ktoś z Was kupił dywaniki razaw plastu? Pasują?

 

Po przejrzeniu alledrogo te wydają się najbardziej sensowne. Niestety w komentarzach sprzedawcy jest sporo informacji o słabym dopasowaniu.

Inne które oglądałem nie wyglądają tak dobrze. Zbliża się jesienna słota i chciałbym wymienić welury na gumę ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie dywaników

 

Czy ktoś z Was kupił dywaniki razaw plastu? Pasują?

 

Po przejrzeniu alledrogo te wydają się najbardziej sensowne. Niestety w komentarzach sprzedawcy jest sporo informacji o słabym dopasowaniu.

Inne które oglądałem nie wyglądają tak dobrze. Zbliża się jesienna słota i chciałbym wymienić welury na gumę ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Zerknij na stronę 6 post #114 tego tematu. Z tego co mnie pamięć nie myli to mam dywaniki właśnie tej firmy kupione na allegro. Jak pasują widać na zdjęciach i kształtem są odzwierciedleniem orginalnych welurowych. Za pierwszym razem przysłali mi za duże które według nich były przeznaczone do "krótkiego" QQ, choć miały napisane QQ+2. Zrobiłem zwrot, przysłali te o które poprosiłem i są okej. Jeżeli jest potrzeba to odnajdę aukcję której to dotyczy.

 

P.S.

Te miały pasować, ale tylnie były za duże

http://allegro.pl/dywaniki-oryginalne-201809-gumowe-nissan-qashqai-i1237580488.html

 

Te okazały się dobre

http://allegro.pl/dywaniki-oryginalne-201808-gumowe-nissan-qashqai-i1237580680.html

Edytowane przez dubik77
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronę 6 post #114 tego tematu. Z tego co mnie pamięć nie myli to mam dywaniki właśnie tej firmy kupione na allegro. Jak pasują widać na zdjęciach i kształtem są odzwierciedleniem orginalnych welurowych. Za pierwszym razem przysłali mi za duże które według nich były przeznaczone do "krótkiego" QQ, choć miały napisane QQ+2. Zrobiłem zwrot, przysłali te o które poprosiłem i są okej. Jeżeli jest potrzeba to odnajdę aukcję której to dotyczy.

 

ehh, przegrzebałem całe forum i ten wątek w poszukiwaniach -przynajmniej tak mi się wydawało.

 

Dzięki za informację, zamawiam więc z tej samej firmy...

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronę 6 post #114 tego tematu. Z tego co mnie pamięć nie myli to mam dywaniki właśnie tej firmy kupione na allegro. Jak pasują widać na zdjęciach i kształtem są odzwierciedleniem orginalnych welurowych.

 

Fajne są te dywaniki. Brakuje mi w nich tylko jednej rzeczy. Na niektórych aukcjach są takie, które mają dodatkową wypustkę na lewą nogę kierowcy. Ja często trzymam nogę w tym miejscu i obawiam się, że topniejący śnieg z buta będzie spływał pod dywanik, jak nie będzie tej wypustki. Miałeś już jakieś doświadczenia ze śniegiem z tymi dywanikami?

Dywaniki z wpustką są takie: http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-korytka-nissan-qashqai-stp-grat-i1233426635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy są w drzwiach waszych qqłkach sa w drzwiach przednich i tylnych lampki oświetlające podłoże?

 

Podłoże? U mnie są tylko lampki oświetlające podłogę samochodu w okolicach stóp kierowcy i pasażera z przodu. Oczywiście nie w drzwiach tylko pod deską. Lampek oświetlających w drzwiach nie mam.

 

Przynajmniej w QQ I-Way z tego roku (po FL)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś odkryłem w QQ nowy schowek. Do dziś byłem pewien że czarny element pod fotelem pasażera to osłonka na kable, złaczki znajdujące się właśnie pod nim ... tym bardziej że w instrukcji napisali że nie każdy model ma tam schowek. Coś mnie tkneło, poświeciłem sobie latarką odchaczyłem haczyki i wyjechała spod fotela półeczka. Idealna na mapy lub schowanie CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie + nakładki na tylny i przedni zderzak

 

 

a mogę zadać jedno pytanie do uzytkownika czy to orurowanie jakos pomaga w uzytkowaniu czy tylko ma zmienic wyglad, pytam bo nigdy nie uzywalem czegos takiego wiec nie wiem. I czy jest wygodne we wsiadaniu i wysiadaniu ?? Dzieki z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę zadać jedno pytanie do uzytkownika czy to orurowanie jakos pomaga w uzytkowaniu czy tylko ma zmienic wyglad, pytam bo nigdy nie uzywalem czegos takiego wiec nie wiem. I czy jest wygodne we wsiadaniu i wysiadaniu ?? Dzieki z gory za odpowiedz

 

Hejka

cel zakupu orurowania to przede wszystkim poprawienie wyglądu. Jak się już przyzwyczaimy, że te rury tam są, to nie ma mowy o żadnym przeszkadzaniu we wsiadaniu i wysiadaniu... powiem więcej - minimalnie dłuższy krok oszczędza progi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w UK sklep z ciekawymi akcesoriami do QQ

 

Wejdźcie na zakładkę EXTRAS - to dla tych co są niskiego wzrostu i myją auto. :)

 

http://nissan-qashqai.sgpetch.co.uk/pages/accessories/categories/model=345

 

miłego oglądania.

 

w polskich salonach tez to oferują :) nie wiem za ile ale jak zamawialismy auto to przy x-trailu sprzedawca nam demonstrował akurat zastosowanie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie + nakładki na tylny i przedni zderzak

Witaj - robin- nakładki kupiłeś w serwisie , czy sa z Allegro?

Pozdrawiam castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u kolegi niw widze spryskiwaczy lamp przednich? Czyżby w I-wayu nie dawali? Albo ja niedowidze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u kolegi niw widze spryskiwaczy lamp przednich? Czyżby w I-wayu nie dawali? Albo ja niedowidze.

Pozdrawiam

 

wersja I-Way nie posiada lamp xenonowych ( tylko Tekna ) więc spryskiwacze są zbędne :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bom niewiedział nawet sprawdzałem i ulotkach reklamowych i w cenniku i wersji wyposażenia ale tam nic nie pisało. Dzieki wielkie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z użytkowników QQ mógby mi podesłać kilka fotek - jak to wygląda po zamontowaniu, czy nie szpeci nakładki. Zastanawiam się, gdyż w zderzaku czujniki mają czarne obwódki i jak to będzie wyglądało na srebrnej nakładce?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z użytkowników QQ mógby mi podesłać kilka fotek - jak to wygląda po zamontowaniu, czy nie szpeci nakładki. Zastanawiam się, gdyż w zderzaku czujniki mają czarne obwódki i jak to będzie wyglądało na srebrnej nakładce?

Z góry dziękuję.

 

zdjęć nie mam - ale co mogę doradzić - czujniki mozna pomalować pod kolor i nic im sie nie stanie beda dzialały prawidłowo [przetestowane na peugeocie tescia czarne czujniki pomalowane u lakiernika na czerwono dzialaly perfekt- koszt = koszt 100 ml lakieru bo mniej nie chcieli dorobić]

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o montaż w serwisie przed odbiorem nowego QQ, a nie o zabawę we własnym zakresie.

Edytowane przez Jaro73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o montaż w serwisie przed odbiorem nowego QQ, a nie o zabawę we własnym zakresie.

 

po montażu nakładki w autoryzowanym serwisie napewno będziesz miał czujki koloru czarnego, zgodnie ze zdjęciem ze strony nissana

poniżej masz link do strony z akcesoriami i jak to wyglada:

http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai-plus-2/key-figures/ACESSORIES

 

i raczej nissan ich nie pomaluje w kolor szary czyli taki jaki ma nakładka, a nawet jeśli zgodziliby się to koszt takiej niestandartowej usługi zapewne będzie kosmiczny ( ale musiałbyś sam to sprawdzić )

 

ps

według mnie te dwa czarne punkty na tej szarej nakładce nie wyglądają żle, prawie ich nie widać, ja bym to zostawił tak jak jest, ale to moje zdanie ;)

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te dwa punkciki nie wyglądają żle. Jednak ja wybrałem "krótkiego" QQ, a fotki są dla QQ+2. Jak dla mnie nakładka dla "krótkiego" QQ jest ładniejsza - ma dolne przetłoczenia i nie sięga aż po krawędź zderzaka.

 

QQ+2 http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai-plus-2/key-figures/ACESSORIES

QQ http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai/key-figures/ACESSORIES

Edytowane przez Jaro73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te dwa punkciki nie wyglądają żle. Jednak ja wybrałem "krótkiego" QQ, a fotki są dla QQ+2. Jak dla mnie nakładka dla "krótkiego" QQ jest ładniejsza - ma dolne przetłoczenia i nie sięga aż po krawędź zderzaka.

 

QQ+2 http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai-plus-2/key-figures/ACESSORIES

QQ http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai/key-figures/ACESSORIES

 

ups przepraszam, to z przyzwyczajenia mam +2 i to dlatego, ale masz chociaż mniejwięcej pogląd jak to wygląda bo na zdjeciu od krótkiego nie ma czujników parkowania...

 

muszę przyznać rację w krótkim QQ ta nakładka wygląda dużo lepiej, w +2 pociągneli ja za wysoko i brakuje jej tych przetłoczeń na dole...

 

ale mam nadzieję, że rozwiałem choć trochę wątpliwości i byłem pomocny :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dołączę do tego tematu dokumentację w postaci opisu i zdjęć od QQ+2 ;)

 

1. chlapacze kpl. ( oryginał montaż serwis przed odbiorem )

2. listwy boczne ( zakup Allegro.pl - montaż we własnym zakresie )

3. wykładizna bagażnika do QQ+2 dzielona na 2 części ( zakup na forum, pozdrawiam Arlandia )

4. dywaniki welur szaro-czarne ( oryginał nissan )

5. dywaniki gumowe ( oryginał nissan, identyczne są dostepne na Allegro.pl )

6. owiewki szyb HEKO ( montaż we własnym zakresie ) - www.heko.pl

7. osłona silnika z note'a ( zakup używanej na Allegro.pl - montaż we własnym zakresie )

8. mata wygłuszająca maski ( oryginał nissan - montaż we własnym zakresie )

9. listwy progowe CRONI ( zakup alledrogo - montaż we własnym zakresie ) - ww.croni.pl

10. felgi na zimę oryginał nissan 16' z QQ MR09 zakup Allegro.pl ( lakierownie na czarno, własny projekt :) )

11. TV z DVD firmy Peiying ( przed montażem, zdjęcie dołącze po montażu )

12. światła dzienne HELLA LEDAYFLX 5 segmentowe + okablowanie HELLA ( przed montażem, zdjęcie dołącze po montażu )

13. emulator zmieniarki z portami USB/SD do oryginalnego radia nissana ( przed montażem, zdjęcie dołącze po montażu )

post-34954-028609700 1289491371_thumb.jpg

post-34954-007883000 1289491419_thumb.jpg

post-34954-014160200 1289491508_thumb.jpg

post-34954-078516200 1289491541_thumb.jpg

post-34954-040854100 1289491594_thumb.jpg

post-34954-068460100 1289491634_thumb.jpg

post-34954-048520000 1289491658_thumb.jpg

post-34954-023413200 1289491720_thumb.jpg

post-34954-021642100 1289491747_thumb.jpg

post-34954-050465300 1289491869_thumb.jpg

post-34954-040649800 1289491899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...