Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta rekinia antena odbiera tak samo dobrze jak OE wersja? Bo musze przyszna ze ta OE swietnie odbiera nawet w miejscach gdzie tesciowej yaris juz nie lapie stacji w QQ jest dobry odbior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem jak odbiera w trasie, ale stojąc w tym samym miejscu tu gdzie na fabrycznym baciku radio delikatnie szumiało, na płetwie odbiera bez szumów. Ciekawe jak będzie z odbiorem w trasie. W sumie antena jest na płytce. Takie rozwiązania są w droższych samochodach, więc nie powinno być gorzej, ale to China więc nie wiadomo czy dobrze skopiowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem jak odbiera w trasie, ale stojąc w tym samym miejscu tu gdzie na fabrycznym baciku radio delikatnie szumiało, na płetwie odbiera bez szumów. Ciekawe jak będzie z odbiorem w trasie. W sumie antena jest na płytce. Takie rozwiązania są w droższych samochodach, więc nie powinno być gorzej, ale to China więc nie wiadomo czy dobrze skopiowali ;)

Witam

Antena pasywna czy z wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się trochę napracowałem przy QQ :)

Zamontowałem antenę "płetwę" pomalowaną pod kolor i podświetlenie drzwi wymyślone przez Jacko :) Na razie tylko zamontowałem na tylnych drzwiach, bo łatwiej załapać co i jak. Jak będę miał czas na dniach to zrobię przód. Kupiłem bardzo fajne listwy na aliexpress. Genialnie świecą i kosztowały grosze :)

Nie wiem czy Jacko robił tutorial, a jak nie to mam trochę fotek z montażu i przeciąganiu przewodów przez drzwi. Tylko ja mam o tyle ułatwione zadanie, że prąd brałem z oświetlenia listew progowych ;)

 

attachicon.gif1.jpg

 

attachicon.gif2016-03-31 21.31.52.jpg

 

attachicon.gif2016-03-31 13.39.01.jpg

Pokaż tą pletwę z innej strony bo ciezko ocenic i poprosze o linka do ali z tymi listwami, dzięki

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka pasywa, podłączana w miejsce bacika.

 

Fotki jeszcze z przymiarek przed malowaniem:

post-59114-0-27093300-1459702768_thumb.jpg

 

post-59114-0-14251700-1459702790_thumb.jpg

 

post-59114-0-12188100-1459702825_thumb.jpg

 

Tu z malowania :)

 

post-59114-0-29585900-1459702843_thumb.jpg

 

post-59114-0-90575100-1459702894_thumb.jpg

 

Listwy: http://www.aliexpress.com/item/Car-styling-2pcs-17cm-20W-COB-LED-Lights-DRL-Daytime-Running-Light-car-lights-For-Universal/32437248642.html

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego myślałem zamontować pod lusterkami, ale montując takie rzeczy na zewnątrz trzeba myśleć aby dobrze zabezpieczyć przed wodą. U mnie już zmieniam drugi komplet podświetlanych listew progowych bo od zbierającej się wody migają i przestają świecić.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego myślałem zamontować pod lusterkami, ale montując takie rzeczy na zewnątrz trzeba myśleć aby dobrze zabezpieczyć przed wodą. U mnie już zmieniam drugi komplet podświetlanych listew progowych bo od zbierającej się wody migają i przestają świecić.

Bardzo istotna uwaga

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Coś takiego myślałem zamontować pod lusterkami, ale montując takie rzeczy na zewnątrz trzeba myśleć aby dobrze zabezpieczyć przed wodą. U mnie już zmieniam drugi komplet podświetlanych listew progowych bo od zbierającej się wody migają i przestają świecić.

Bardzo istotna uwaga

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne wyzwanie (montaż przedniej kamery) :)
(nie mogę dodać zdjęcia do postu, więc musiałem wysłać na fotosik :( )

 

71f6d3d682176cab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym jestem zainteresowany.
jak zamierzasz rozwiązac podglad,osobny monitor który bedzie wyświetlał cały czas obraz czy pod radio ,tylko jak i kiedy by pokazywał obraz.
no i oczywiscie czesci wykorzystane do projektu
czekamy  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie mam NC, mam stację na androidzie.

Na razie przyszła mi kamerka i już ją zamontowałem do grilla, ale czekam jeszcze na moduł. O ile rozumiem jego zasadę działania to wygląda tak:
Do modułu oczywiście przychodzi zasilanie, sygnał wstecznego, wpina się kamerki, wychodzi sygnał do radia. Po wrzuceniu wstecznego wyświetla obraz z kamery cofania (czyli normalnie), po wypięciu wstecznego przełącza na 15 sekund na przód. Też po włączeniu zapłonu na kilkanaście sekund włącza się podgląd z kamery przedniej. Kamery można ponoć też włączyć dedykowanym przyciskiem (jeszcze nie wiem gdzie go umieszczę :)

 

Dodatkowo moja stacja ma opcję przyciszenia radia na czas wykonywania manewrów (włączenia kamery cofania), tak więc wypas :D

Jak już wszystko poskładam to zrobię tutorial. Chcecie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przełanczanie z wstecznego na przód to sie mija z celem .(moim zdaniem)
bardziej by było wypasione jak by się załanczało na małej prędkości np od 15 a wył.na 0km/h   (na przykład pod czas parkowania)
lub tak jak pisałeś z obcją wymuszania 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mija się z celem? Przecież jak gdzieś manewrujesz i cofasz, to później podjeżdżasz do przodu i właśnie musisz widzieć co i jak :D
Mała prędkość była by denerwująca przy jeździe po mieście, gdzie co chwila masz skrzyżowanie i włączała by się kamera. Od tego jest dedykowany przycisk. To co jest to jest dobre o ile tak działa. Okaże się za kilka dni co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś korzystałem z ładnej pogody i dokończyłem montaż kamery z przodu + przełącznik obrazu.

Zobaczcie jak fajnie wkomponowałem przełącznik. Długo się głowiłem gdzie go zamontować, aby nie zeszpecił wnętrza i był pod ręką przy manewrowaniu :D

Powiedziałem żonce, że dam jej 50zł jak w minutę znajdzie gdzie jest. Nie znalazła :D :D :D :D

Odpowiedź w filmiku przedstawiającym działanie:

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Twoje listwy też rewelacja :)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszyskich!!

Mam QQ1,2. Acenta 2015 i bardzo bym chciał zamontować relingi dachowe. Pytanie mogę zamontować oryginalne relingi w salone???

Dzisiaj korzystając z ładnej pogody zamontowałem zakupione jakiś czas temu nakładki na progi.

Gdzie ty kupiłeś te listwę ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor LED na przednią szybę.

Taki drobny bajer ale bardzo przydatny zwłaszcza w moim QQ ze skrzynią CVT już nie raz naciąłem się w zabudowanym jadąc na tych samych obrotach zamiast 50 było już 70 ponad :D ale tak działa automat CVT, obroty silnika te same a auto przyspiesza na skrzyni. Teraz mam większą kontrolę oraz wiem dokładnie ile jadę bo projektor pozwala ustawić korektę % na + lub - względem tego co z odb odczytuje. Ustawiłem sobie prędkość na podstawie GPS. Dodatkowo wyświetla jeszcze info o napięciu na akumulatorze, temperaturę silnika, obroty. Są bardziej rozbudowane ale ten mi w zupełności wystarcza. 

 

Do projektora jest dołączona naklejka na przednią szybę by nie było podwójnego odbicia ale mi w sumie to nie przeszkadza a nie chcę naklejać na przedniej szybie tej naklejki która jest w zestawie. 

Widać ładnie w dzień i w nocy. Nawet w słoneczny dzień jest widoczna prędkość na szybie. 

post-92860-0-26886700-1463032755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś korzystałem z ładnej pogody i dokończyłem montaż kamery z przodu + przełącznik obrazu.

Zobaczcie jak fajnie wkomponowałem przełącznik. Długo się głowiłem gdzie go zamontować, aby nie zeszpecił wnętrza i był pod ręką przy manewrowaniu :D

Powiedziałem żonce, że dam jej 50zł jak w minutę znajdzie gdzie jest. Nie znalazła :D :D :D :D

Odpowiedź w filmiku przedstawiającym działanie:

 

To jeszcze 2x kamera w lusterka i masz system kamer 360st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie dzielniki ekranu do kupienia (i kamerki do lusterek chyba też), ale na razie to mi wystarcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie dzielniki ekranu do kupienia (i kamerki do lusterek chyba też), ale na razie to mi wystarcza ;)

http://www.aliexpress.com/store/product/Supply-the-new-Left-camera-right-front-hd-360-degrees-adjustable-night-vision-rearview-camera/1724348_32363605143.html

pierwsza z brzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...