Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biniu 109

Witam wszystkich

Ostatnio czytam opinie o tym aucie i wnioskuje że jest bardzo zachwalane przez swoich użytkowników:)

Interesuje mnie model A32 i (lub) A33 3.0 manual, jednak w dalszym ciągu nie wiem który jest the best...:)

Może własciciele coś napiszą,przemawiając za jednym z tych modeli maxi

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaanek66

Witaj As1313. Ja mam już 5 MAXIMĘ z rzędu i jestem z Tomaszowa, jak byś chciał coś pogadać czy zobaczyć, aktualnie mam dwie z 2003 i 2006 i obydwie są do sprzedania :-) to daj znać, często jestem przejazdem w Zamościu to mogę podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popełniłem błąd tworząc nowy temat za co przepraszam. Napiszę jeszcze raz poprawnie.

 

Jako nowy użytkownik witam wszystkich. Nazywam się Krystian i mieszkam w Bergheim.

Postanowiłem zmienić samochód i natknąłem się na Maximę QX 2.0. Poświęciłem już parę godzin na szukaniu informacji, ale ciężko o konkrety.

Samochód mam kupić jutro i dlatego zwracam się z prośbą o parę odpowiedzi na moje pytania.

Nissan Maxima rok 2001 jak w tytule przebieg 66000 km. Stan nie bity wygląda jak nowy. Podwozie jak z fabryki. Silnik chodzi pięknie, cicho bez stuków, trzasków i szumu. W środku nic nie przetarte tylko gałka zmiany biegów lekko wytarta i tu pytanie może tak być, czy przebieg większy? Drugie pytanie na które nie znalazłem odp. łańcuch czy pasek. Jedni twierdzą że były paski inni że łańcuchy? Zrobiłem jazdę próbną i stwierdziłem żę 140 kucy to mało bo przyspiesza jak mazda 323 88 km. Nie zależy mi na szybkiej jeździe lecz oszczędnej komp pokazuje 7,4l / 100km przy setce.

Edytowane przez krisolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś widział: http://otomoto.pl/nissan-maxima-full-wersja-C16162408.html ? Dziwne bardzo i podejrzane.

 

 

ha ha ha ha Idiota pisał to ogłoszenie:

 

pasek rozrzadu( samochód od tegoczasu przejechał 5000km), łańcuch zaczynał stukać stąd wymiana

 

 

he he he he, w ogóle nie ma pojęcia o wozie. Kupno on człowieka, który nie wie co ma i nie wie jak się z tym obchodzić jest ryzykowne.

 

Może to okazja ale. Jedno ale! Wymieniali coś przy rozrządzie przy takim małym przebiegu ?

 

Należy czujność zwiększyć przy tym egzemplarzu. Z drugiej zaś strony taniej kupisz, trochę dołożyć i możesz cieszyć się autem. No chyb, że masz 40000 zł wzwyż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha ha Idiota pisał to ogłoszenie:

 

pasek rozrzadu( samochód od tegoczasu przejechał 5000km), łańcuch zaczynał stukać stąd wymiana

 

 

he he he he, w ogóle nie ma pojęcia o wozie. Kupno on człowieka, który nie wie co ma i nie wie jak się z tym obchodzić jest ryzykowne.

 

Może to okazja ale. Jedno ale! Wymieniali coś przy rozrządzie przy takim małym przebiegu ?

 

Należy czujność zwiększyć przy tym egzemplarzu. Z drugiej zaś strony taniej kupisz, trochę dołożyć i możesz cieszyć się autem. No chyb, że masz 40000 zł wzwyż...

Auto z U.S.A. więc łatwo się dowiedzieć wszystkiego o nim po VIN (carfax) to że jest po przejściach to pewne,tylko jakich?warto to sprawdzić ,tym bardziej że jeśli chodzi o auta ze stanów to proste. malo dajesz-później dużo i często wydajesz .:devil:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudeboyjanek

UWAGA! POPRAWIŁEM BŁĘDNY LINK

Szczerze to dałem to bardziej jako ciekawostkę.

Za to coś takiego wpadło mi w oko: http://moto.allegro.pl/nissan-maxima-qx-3000-v6-kup-w-polsce-lpg-sekw-i1528091802.html . Opis przekonuje+manual! ktoś widzi albo wie o czymś więcej (strasznie daleko ta maxi jest ode mnie).

Jest ktoś z Lublina, kto za duże piwo, dozgonną wdzięczność i chwałę oraz dożywotni kontakt na drugim końcu Polski (Szczecin) zechciałby ze mną w razie czego obejrzeć to cudo?

Edytowane przez rudeboyjanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z U.S.A. więc łatwo się dowiedzieć wszystkiego o nim po VIN (carfax) to że jest po przejściach to pewne,tylko jakich?warto to sprawdzić ,tym bardziej że jeśli chodzi o auta ze stanów to proste. malo dajesz-później dużo i często wydajesz .:devil:

 

Powiedzmy sobie szczerze. Auta wartości poniżej 30-40tys zł nie opłaca się sprowadzać ze Stanów. Bo jest z tym masa problemów duże koszty i nie jest to tak opłacalne jak w droższych samochodach. Oczywiście najczęściej są to samochody powypadkowe z firm ubezpieczeniowych więc warto nad tym pomyśleć. WIęc cena - 26tys? z czego około 5tys (nie znam się dokładnie) to koszty sprowadzenia, akcyza itp.) 21tys za samochód takiej klasy? wątpie. Trzeba uważac na miny:) a części do najtańszych nie należą:)

 

UWAGA! POPRAWIŁEM BŁĘDNY LINK

Szczerze to dałem to bardziej jako ciekawostkę.

Za to coś takiego wpadło mi w oko: http://moto.allegro.pl/nissan-maxima-qx-3000-v6-kup-w-polsce-lpg-sekw-i1528091802.html . Opis przekonuje+manual! ktoś widzi albo wie o czymś więcej (strasznie daleko ta maxi jest ode mnie).

Jest ktoś z Lublina, kto za duże piwo, dozgonną wdzięczność i chwałę oraz dożywotni kontakt na drugim końcu Polski (Szczecin) zechciałby ze mną w razie czego obejrzeć to cudo?

 

Moim skromnym zdaniem. Poproś sprzedającego o dużo więcej fotek. W możliwie jak największym rozmiarze, umytego (bez polerki). Przy dobrym oświetleniu. Wrzuć to na forum i każdy da coś od siebie i będziesz miał większą pewność że jazda nie okarze się bezcelowa. Jestem z Sokołowa Podlaskiego (200km od Lbl) wolny jestem w soboty. Jeśli mogę pomóc to daj znać na prv to podam nr kom.

Edytowane przez Piter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaanek66

UWAGA! POPRAWIŁEM BŁĘDNY LINK

Szczerze to dałem to bardziej jako ciekawostkę.

Za to coś takiego wpadło mi w oko: http://moto.allegro.pl/nissan-maxima-qx-3000-v6-kup-w-polsce-lpg-sekw-i1528091802.html . Opis przekonuje+manual! ktoś widzi albo wie o czymś więcej (strasznie daleko ta maxi jest ode mnie).

Jest ktoś z Lublina, kto za duże piwo, dozgonną wdzięczność i chwałę oraz dożywotni kontakt na drugim końcu Polski (Szczecin) zechciałby ze mną w razie czego obejrzeć to cudo?

 

Witam!

Jestem z Tomaszowa Lubelskiego i dosyć często bywam w Lublinie, tak więc jak jesteś jeszcze zainteresowany to daj znać. W tym tygodniu powinienem jechać to bym pooglądał i jakieś dokładniejsze fotki cykną, jak by coś nie tak wyglądało.

 

No i przy okazji, mam do sprzedania Maximę: http://moto.allegro.pl/nissan-maxima-3-5-b-gaz-2006r-pelna-opcja-okazja-i1521642965.html

dla poważnie zainteresowanych możliwość poważnej negocjacji ceny. Mam zamówione Infiniti i muszę się pośpieszyć ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudeboyjanek

@jaanek66: jeśli byś mógł to obejrzeć, to będę bardzo wdzięczny. Mam 10h jazdy pociągiem do Lublina i rzeczywiście bardzo by mi ułatwiło, gdybym wiedział, że nie jadę oglądać trupa odpicowanego w phoshopie.

Rozmawiałem z gościem przez tel, bardzo krótko, bo myślałem, że będę w sprawach zawodowych w Wawie w weekend - wówczas podjechałbym do Lublina obejrzeć. Jednak nie będę. Mówił, że w piątek ma czas w godz. 12-1330 i po 15. W sobotę nie pytałem. Gdybyś zechciał obejrzeć ten wóz, to oto jego nr tel.:609 575 808 (jest na stronie allegro). Gość miły i skory do rozmowy. Jeśli chcesz, ja mogę zadzwonić i Cię zapowiedzieć czy umówić (to okrężna droga, ale może być podejrzliwy). Jakkolwiek Tobie pasuje - z góry dzięki. Także za ewentualne słabe strony wozu, na podstawie których można negocjować. I zdjęcia, jeśli właściciel się zgodzi (zakrył blachy, więc może nie chciać). Aha:BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA NR REJ., SPRAWDZIŁBYM U ZNAJOMEGO NA POLICJI.

@Piter.:setne dzięki za chęć pomocy, w razie czego na pewno się odezwę.

Pozdrawiam forumowiczów (w nadziei na pełnoprawne członkowstwo gdy przesiądę się z primery na maxi)

rbJan

 

Cicho się jakoś zrobiło...

Chętnie skorzystam z Waszej pomocy, jesli jeszcze ją oferujecie, a tymczasem mam pytanie - ktoś może zna tę maxi: http://allegro.pl/show_item.php?item=1546038272 ?

 

Edit: wpisałem nr tel. oferującego tę czarną i tanią w guglach, pokazała się pozostałość wpisu na allegro z 2 grudnia: 2 Gru 2010 "... auto jest jeżdzące ale wymaga naprawy". Pewnie zajeżdżona.

Edytowane przez rudeboyjanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce kupić naprawdę konkretną Maximkę to polecam ten samochód , mnie na niego nie stać bo cena nie jest niska ale auto jest super, polecam -sam jestem miłośnikiem nissanów -szczególnie tych z lat 90-tych, sprawdziłem to auto i na pewno nowy właściciel będzie jeszcze długo cieszył się z tego auta. Nie potrafię dodać linku do ogłoszenia więc podam tylko numer na otomoto.pl ( C18276641 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudeboyjanek

Dziękuję (w imieniu forum?) Panu od reklamy i polecam przeniesienie się do działu kupię/sprzedam, tam można i nawet trzeba zamieszczać linki. To bardzo proste: ctrl+c, ctrl+v. Prostsze niż podszywanie się pod miłośnika maximy.

A do forumowiczów, czekając na odpowiedzi w sprawie Lublina, mam to: http://allegro.pl/show_item.php?item=1548687656 .

Co sądzicie? ma mniej bajerów niż ta z Lublina: http://allegro.pl/nissan-maxima-qx-3000-v6-kup-w-polsce-lpg-sekw-i1528091802.html , ale za to przebieg 3x mniejszy - jesli prawdziwy. I nie jezdzila na gazie. Tylko opis skromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaanek66: jeśli byś mógł to obejrzeć, to będę bardzo wdzięczny. Mam 10h jazdy pociągiem do Lublina i rzeczywiście bardzo by mi ułatwiło, gdybym wiedział, że nie jadę oglądać trupa odpicowanego w phoshopie.

Rozmawiałem z gościem przez tel, bardzo krótko, bo myślałem, że będę w sprawach zawodowych w Wawie w weekend - wówczas podjechałbym do Lublina obejrzeć. Jednak nie będę. Mówił, że w piątek ma czas w godz. 12-1330 i po 15. W sobotę nie pytałem. Gdybyś zechciał obejrzeć ten wóz, to oto jego nr tel.:609 575 808 (jest na stronie allegro). Gość miły i skory do rozmowy. Jeśli chcesz, ja mogę zadzwonić i Cię zapowiedzieć czy umówić (to okrężna droga, ale może być podejrzliwy). Jakkolwiek Tobie pasuje - z góry dzięki. Także za ewentualne słabe strony wozu, na podstawie których można negocjować. I zdjęcia, jeśli właściciel się zgodzi (zakrył blachy, więc może nie chciać). Aha:BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA NR REJ., SPRAWDZIŁBYM U ZNAJOMEGO NA POLICJI.

@Piter.:setne dzięki za chęć pomocy, w razie czego na pewno się odezwę.

Pozdrawiam forumowiczów (w nadziei na pełnoprawne członkowstwo gdy przesiądę się z primery na maxi)

rbJan

 

Cicho się jakoś zrobiło...

Chętnie skorzystam z Waszej pomocy, jesli jeszcze ją oferujecie, a tymczasem mam pytanie - ktoś może zna tę maxi: http://allegro.pl/show_item.php?item=1546038272 ?

 

Edit: wpisałem nr tel. oferującego tę czarną i tanią w guglach, pokazała się pozostałość wpisu na allegro z 2 grudnia: 2 Gru 2010 "... auto jest jeżdzące ale wymaga naprawy". Pewnie zajeżdżona.

 

Dzisiaj zadzwonie do Kolesia i postaram się z Nim umówić, bo może jutro będę w Lublinie. Nie zaglądałem wcześniej na forum i nie widziałem odpowiedzi.

Najlepiej jak byś do mnie zadzwonił 509 255 490 to wtedy byśmy pogadali co mam posprawdzać. A tak przy okazji to jeszcze raz: mam do sprzedania Maximę z 2006r. pełna opcja TANIO!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudeboyjanek

Dzisiaj zadzwonie do Kolesia i postaram się z Nim umówić, bo może jutro będę w Lublinie. Nie zaglądałem wcześniej na forum i nie widziałem odpowiedzi.

Najlepiej jak byś do mnie zadzwonił 509 255 490 to wtedy byśmy pogadali co mam posprawdzać. A tak przy okazji to jeszcze raz: mam do sprzedania Maximę z 2006r. pełna opcja TANIO!!! :-)

 

Jaanek66! Wstrzymajmy się jednak. W tym czasie wypadły 2 rzeczy: 1)staram się o stypendium do USA - marne szanse, ale jak wyjdzie, to nie będę kupował samochodu, który rok będzie stał pod domem (no i wrócę maxi stamtąd); 2)w wawie stoi maxi bez bajerów (skór itp.), ale za to z 3x mniejszym przebiegiem.

Wielkie dzięki, w razie gdyby obie opcje nie wypaliły, nie omieszkam skorzystać.

 

Witam

 

Czy może ktoś oglądał z bliska tą Maximę? Mam do przejechania kilkaset km i nie chciałbym jechać w ciemno taki kawał drogi. Z góry dzięki za każde info. Pozdro

 

http://allegro.pl/sh...item=1546038272

 

To o tej pisałem w poprzednich postach: "wpisałem nr tel. oferującego tę czarną i tanią w guglach, pokazała się pozostałość wpisu na allegro z 2 grudnia: 2 Gru 2010 "... auto jest jeżdzące ale wymaga naprawy". Pewnie zajeżdżona."

 

No i w p12 musiałem wymienić sprzęgło i poduszkę silnika, do tego US dopomniało się o haracz, plus komunia kuzyna... W efekcie albo wstrzymuję się z kupnem wymarzonej maxi 2001/2002 albo obniżam pułap. I w związku z tym mam pytanie o tę: http://allegro.pl/show_item.php?item=1572134021 .

Klubowa? Ktoś zna?

Edytowane przez rudeboyjanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie - proszę o opinię.

Zastanawiam się nad kupnem Maximy '97 3.0 wersja USA automat i właśnie skrzyni dotyczy pytanie:

 

Objaw jest taki, że (wg właściciela) od tygodnia na II bieg przełącza przy znacznie wyższych obrotach tj. później niż dotąd. Jeździłem tym autem i sprawdzałem dokładnie. Trzeba piłować do ok. 4000 obr/min aby załączył II bieg. czasem 3500 czasem 4200. Robiłem krótkie dystanse, ale na każdą 2-4 km przejażdżkę raz lub dwa przełączył normalnie przy ok. 2000/2500 obr/min. Reszta ładnie chodzi - motor, zawieszenie - mam trochę doświadczenia eksploatacyjnego ale to mój pierwszy kontakt z automatem.

 

Tropy:

1. Jakiś mechanik od skrzyń ponoć powiedział właścicielowi, że "za późno dostaje ciśnienie".

2. Sprawdzałem olej w skrzyni przy pracującym silniku na biegu P ale na nierozgrzanym:

- poziom powyżej górnego nacięcia ale na moletkowanym (poniacinanym w kratkę) polu - czyli w zakresie dla gorącego silnika (czyli tak jakby za dużo oleju?)

- kolor czerwonawy, raczej ciemniejszy niż jaśniejszy, ale nie brązowy.

- Dextron ale właściciel nie wie czy II czy III

- wymieniany ok. rok temu

3. Diagnostyka w ASO Nissan wskazała kod błędu P0136 - "downstream oxygen sensor or circuit fault", na podstawie czego mechanik napisał, że sonda lambda i jakiś drugi czujnik do wymiany - Czy to może mieć wpływ?

4. Czy te słynne padające cewki mogą mieć wpływ (coś tu wyczytałem jakby mogło) ale silnik pracuje równo, obroty nie falują, wkręca się ładnie, nie przerywa.

 

Auto ma przebieg 205.000 mil ale latało głównie po "hajłejach" a sprzedający to jedyny właściciel od początku bo kupił w US w salonie i tu sprowadził jako mienie przesiedleńcze.

 

Pytanie:

Czy to raczej usterka skrzyni czy coś innego?

Poproszę o podzielenie się uwagami. Warto brać auto, nawet na ryzyko i się bawić samemu?

Poproszę o w miarę pilne odpowiedzi, bo i sprawa pilna.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerry Jerry

Witam

Mam do sprzedania Nissana Maxime GLE A33 2001r

 

http://otomoto.pl/nissan-maxima-C17032630.html

 

Od pewnego czasu ogłoszenie jest widoczne na forum i na oto... ale nikt nie skomentowal tego ogloszenia

Nie ma chętnych na Maxi??

 

Hehhhh Nismo Maxi SPRZEDANY Gratuluje nowemu wlascicielowi, dziewczynie-kobiecie nowemu kierowcy, udanego zakupu, swietny wybor. Szerokości

Tym co ogladali na zywo i wymyslali nie skomentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Właśnie się rozglądam za Maximką i znalazłem taką sztukę:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-i-wlasciciel-serwisowany-C19206836.html

Widział ktos może to auto?

 

I jak ma się sprawa automatu w tej wersji? Można sobie na taką skrzynie pozwolić czy lepiej omijać szerokim łukiem?

 

Witam

Właśnie się rozglądam za Maximką i znalazłem taką sztukę:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-i-wlasciciel-serwisowany-C19206836.html

Widział ktos może to auto?

 

I jak ma się sprawa automatu w tej wersji? Można sobie na taką skrzynie pozwolić czy lepiej omijać szerokim łukiem?

 

 

Juz nie aktualne. Ktos z forum nabyl ta sztuke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

mam pytanie do fachowców w dziedzinie Nissan Maxima. Nie mam doświadczenia z tym modelem nissana (poprzednio sunny i 2xprimera). Co sądzicie o poniższym nissanie?

 

http://allegro.pl/nissan-maxima-2-0-v6-europejska-wersja-i1757732876.html

 

https://picasaweb.google.com/107868489338276665225/NissanusMaximus?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJW9hILv9fGGQg&feat=directlink&gsessionid=00Jwc9HIQLYEh5e0lLsBCA

Edytowane przez titus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Interesuje mnie Maxima model USA (A34).

Nie będzie to trochę za egzotyczny samochód dla naszych mechaników?

Jak z dostępem do części?

Jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem w tym modelu?

Nie chciałbym samochodu, który będzie ekstremalnie drogi w utrzymaniu i do którego ze świecą części szukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...