Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kompatybliność telefonu z Nissan Connect


Gość Kori53
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Samsungiem Avila jest mały problem Bo nie można wywołać tzw call list .Pole jest opisane na NC ale nie aktywne .Czy koledzy się z tym przypadkim spotkali - może jakaś rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungiem Avila jest mały problem Bo nie można wywołać tzw call list .Pole jest opisane na NC ale nie aktywne .Czy koledzy się z tym przypadkim spotkali - może jakaś rada.

To samo mam w Nokii N95. Nie działa lista nieodebranych połączeń, odebranych, wybieranych. W serwisie powiedzieli że to wina telefonu. Zresetowałem więc telefon i wgrałem najnowsze aktualne oprogramowanie w Autoryz. Serwisie Nokii i nadal to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC Magic działał mi bez zarzutu - łączył się bezproblemowo, książka telefoniczna się fajnie ściągała. Dodam, że żony nokia też działa (zabij mnie, modelu nie pamiętam).

 

Ale ostatnio zmieniłem telefon na HTC Desire - i nie działa... z początku się łączył, dzwonił, odbierał, ale nie udało mi pobrać książki telefonicznej na NC. Teraz już się nawet przestał łączyć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy NC może połączyć się kilkoma telefonami na raz np. z dwoma lub trzema ? Tak jak będziemy sobie rodzinką podróżować to każdy będzie można odebrać poprzez NC, no podejrzewam że nie jednocześnie ale ....

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy NC może połączyć się kilkoma telefonami na raz np. z dwoma lub trzema ? Tak jak będziemy sobie rodzinką podróżować to każdy będzie można odebrać poprzez NC, no podejrzewam że nie jednocześnie ale ....

 

Pozdr

 

Zasada jest kto pierwszy ten lepszy... ;) czasem podłącza się mój telefon, a czasem żony - ale tylko jeden na raz. Odbierać będziesz mógł tylko ten, który jest aktualnie podłączony do NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LG 990i viewty ściąga książkę (jest taki komunikat) ale NC jej nie widzi i pola praktycznie wszystkie są nieaktywne, połączenia można odbierać, i wybierać ostatnie połączenie poprzez radial....lub normalnie wybierać połączenie z telefonu i wówczas rozmowa już po przez NC...lecz inne funkcje niestety nie działają...Ciekawe jak z Nokią E52...w wersji N73 było trochę lepiej lecz też nie wszystkie funkcje działały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś udało się podłaczyć Motorolę EX115? U mnie za każdym razem na NC wywala komunikat "connection failed"...

 

Używa ktoś w ogóle telefonu na 2 karty SIM ( może w tym tkwi problem, wszystkie inne telefony połaczyły się bez żadnych problemów...) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję sprawdzić kompatybilność telefonu Samsung C3050 z Nissan Connect? Generalnie wszystkie łączą się przez bluetootha z NC, ale pozostaje problem sciągnięcia z telefonu książki telefonicznej do NC. Jest to niemożliwe np. przy moim nowszym telefonie LG KF750, natomiast nie ma z tym problemu moja starsza Motorola W510. Z odpowiedzi jaką uzyskałem mailem od Nissana wynika, jakoby naprawdę niewiele telefonów było w pełni kompatybilnych z NC. Ale odnoszę wrażenie, że w Nissanie też do końca nie wiedzą co piszą, bo np. nawet nie zająknęli się na temat Motoroli W510, o której z autopsji wiem, że jest w pełni kompatyblina. Ponieważ moja żonka ma ochotę kupić Samsunga C3050, byłbym wdzięczny za informację od tych osób, które miały okazję wypróbować go w Qashqaiu z NC. Problem ten poruszałem już w innym temacie, ale nikt się nie odezwał, więc spróbowałem teraz w ten sposób.

 

 

Witam kolego ja mam taki sam telefon i nie mam problemów ,ale żony samsung jakis tam galaxy dotykowy nie może się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy a jak wygląda kompatybilność z telefonem na 2 karty ?? Ktoś przerabiał coś takiego ?

Zastanawiam się nad taką opcją jakby to zadziałało ?? Jakiś dobry model polecany na 2 karty SIM ???

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy i5700 Spica

 

Działa chyba w pełnym zakresie:

- rozmowy BT

- książka telefonicza (kłopot z polskimi znakami, wyświetla znak zapytania)

- lista ostatnich połączeń

- odtwarzanie muzyki (AUX bluetooth) + sterowanie

 

Niestety co jakiś czas telefon się nie połączy automatycznie i trzeba ręcznie go przymusić.

Lista ostatnich połączeń pojawia się po krótkiej chwili (do minuty), ale nie od razu.

 

System w moim telefonie to Android 2.1-update1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę

 

Używam obecnie telefonu: Nokia C6-00

 

Ogólne działanie dobre ( łączy się automatycznie, przesłanie książki: ok , listy połączeń: ok )

 

Problemy:

 

- NC rozłącza się czasami z telefonem w czasie rozmowy : /

- głupieje system od czasu do czasu: objawy nawiązuje połączenie i nie słyszę sygnału jak ktoś odbiera to pokazuje się włączony "handsat"(przycisk w lewym dolnym rogu) po jego wyłączeniu słyszę rozmówce ale po zakończeniu rozmowy radio już nie powraca - pomaga albo wyłącznie silnika albo w ustawieniach wyłącznie(1 s.) /włącznie (1 s) Bluetooth na autostradzie (przy prędkości autostradowej) nie zbyt bezpieczne : (

 

 

Po za tym ok - mam nadzieje, że to tylko problem telefonu - postaram się go zmienić jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorola Milestone- wszystko jest okey poza książką telefoniczną, nawet się nie wyświetla. Wyświetlają się jedynie ostatnie połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia E52 działa praktycznie OK...z małym ale...podczas połączenia przychodzącego zamiast nazwy wyświetla się numer telefonu....nie ukrywam to trochę irytujące...ale na pewno lepiej niż w Nokii N73 czy LG990i...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia E52 działa praktycznie OK...z małym ale...podczas połączenia przychodzącego zamiast nazwy wyświetla się numer telefonu....nie ukrywam to trochę irytujące...ale na pewno lepiej niż w Nokii N73 czy LG990i...:)

 

w C6-00 też się to nie wyświetla w pierwszym momencie tylko dopiero po chwili (np. 3-5 sekund; ja czekam z odbieraniem jak numeru nie poznaję)

 

u mnie też czasami działa tak, że słyszę melodie jaką mam ustawioną w telefonie i np. głos który czyta nazwę dzwoniącego kontaktu a raz zwykłe dryn dryn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia E52 działa praktycznie OK...z małym ale...podczas połączenia przychodzącego zamiast nazwy wyświetla się numer telefonu....nie ukrywam to trochę irytujące...ale na pewno lepiej niż w Nokii N73 czy LG990i...:)

 

Samsung Avila - łączy się bez problemu i importuje książkę, ale u mnie również nie wyświetle nazw dzwoniących tylko numery telefonu (i to niezależnie od sposobu czy miejsca zapisu) - ma ktoś na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak wygląda kompatybilność z telefonem na 2 karty ?? Ktoś przerabiał coś takiego ?

Zastanawiam się nad taką opcją jakby to zadziałało ?? Jakiś dobry model polecany na 2 karty SIM ???

Pozdr

 

Jak już pisałem wcześniej i niestety nadal to potwierdzam, moja motorola na dwie karty SIM nie łączy się w ogóle. NC wywala komunikat "connection failed"...

Wszystkie pozostałe telefony na jedną kartę - bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Avila - łączy się bez problemu i importuje książkę, ale u mnie również nie wyświetle nazw dzwoniących tylko numery telefonu (i to niezależnie od sposobu czy miejsca zapisu) - ma ktoś na to jakiś patent?

 

 

Z Samsungiem Avila jest mały problem Bo nie można wywołać tzw call list .Pole jest opisane na NC ale nie aktywne .Wygląda że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość ziolklu

Ja uzywam LG KP500. Nie bylo zadnych problemow z polaczeniem do NC.

 

Dzis pojawily sie nastepujace problemy przy uzytkowaniu:

 

Chcialem zadzwonic na jeden z numerow z zaimportowanej ksiazki, otworzylem kontakt-> wyswietlily sie 2 numery przypisane do tego kontaktu ale klikajac na ekranie dotykowym na numer polaczenie nie zostalo zainicjowane. Tak jakby ekran nie reagowal.

 

Drugi blad ktory znalazlem jest nastepujacy. Wszedlem do odebranych polaczen-> Wybralem jeden z numerow ktory do mnie dzwonil(dostepny w ksiazce)-> System zaczal inicjowac polaczenie do tego kontaktu ale na drugi numer.(pod jedna nazwa zapisane mam 2 numery)Mam nadzieje ze nie zamieszalem za bardzo:)

 

Czy ktos z Was doswiadczyl podobnym problem i znalazl rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam LG KP500. Nie bylo zadnych problemow z polaczeniem do NC.

 

Dzis pojawily sie nastepujace problemy przy uzytkowaniu:

 

Chcialem zadzwonic na jeden z numerow z zaimportowanej ksiazki, otworzylem kontakt-> wyswietlily sie 2 numery przypisane do tego kontaktu ale klikajac na ekranie dotykowym na numer polaczenie nie zostalo zainicjowane. Tak jakby ekran nie reagowal.

 

Drugi blad ktory znalazlem jest nastepujacy. Wszedlem do odebranych polaczen-> Wybralem jeden z numerow ktory do mnie dzwonil(dostepny w ksiazce)-> System zaczal inicjowac polaczenie do tego kontaktu ale na drugi numer.(pod jedna nazwa zapisane mam 2 numery)Mam nadzieje ze nie zamieszalem za bardzo:)

 

Czy ktos z Was doswiadczyl podobnym problem i znalazl rozwiazanie?

 

Niestety NC daje podobne problemy z wieloma typami komórek .To co opisałeś mam w Samsungu Avila.Testowałem na dwóch egzemp :angry: larzach żony i swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety NC daje podobne problemy z wieloma typami komórek .To co opisałeś mam w Samsungu Avila.Testowałem na dwóch egzemp :angry: larzach żony i swoim.

 

Dzisiaj przetestowałem nokie E72....wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że część kontaktów skopiowała się podwójnie....nie wiem dlaczego, system był wyczyszczony, w telefonie zapisane numery pojedynczo....co prawda kiedyś miałem już sparowany telefon LG z częścią numerów ale wykasowałem i wyczyściłem system Connect...tak myślę, bo po prostu odinstalowałem sparowane urządzenie...... :whistle: czy ktoś wie, jaki może być powód podwójnego kopiowania części kontaktów? Poza tym, działa bezbłędnie, to juz kolejny telefon, który jest kompatybilny z NIssan Connect....wbrew temu co twierdziła szanowna centrala Nissana...:rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z se ale nie pamietam modelu w ksiażce telefonicznej miałem podwojnie numery zapisane a teraz mam xperiex10minipro i jest wszytko tak jak powinno byc:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kłopoty z połączeniem telefonu z NC mogą niekoniecznie być spowodowane samym NC, korzystam z telefonów z Androidem i jak do tej pory z tym samy m NC występowały różne problemy w zależności od telefonu / wersji Androida, i tak:

 

Samsung i-5700 spica:

- oryginalny software działa prawidłowo, brak polskich znaków w opisach kontaktów (zamiast np. ą jest ?)

- po update do Android 2.1 przez jakiś czas działa prawidłowo, później przestaje działać wybieranie. Tzn mogę wybrać pozycję z książki lub ostatnich połączeń na NC, ale po wybraniu numeru nic się nie dzieje (ktoś opisywał podobny problem).

 

Motorola Defy

- Android 2.1 podobnie jak w spicy, działa wszystko poza wybieraniem numeru via NC

- Android 2.2 w zasadzie działa bezbłędnie, przynajmniej na razie. Do tego po przytrzymaniu słuchawki uruchamia się sterowanie głosem.

 

Generalnie w zależności od softu/telefonu różnie potrafi się wyświetlać kontakty z wieloma numerami telefonu: czasem jako oddzielne pozycje, czasem jako jedna do dalszego rozwinięcia i wyboru docelowego numeru (wygodniej).

 

Jeśli komuś wyświetlają się podwójne kontakty, to w ustawieniach NC można wybrać którą książkę ma wyświetlać: z karty SIM czy z telefonu, domyślnie jest "both" dlatego kontakty mogą się dublować. Wystarczy wybrać "Phone".

 

W tej chwili od kilku dni testuję NC z Motorolą Defy/Android 2.2 z programem Cyberion Voice Command i mimo że czasem telefon się przywiesi, to działa to dość sprawnie: program rozpoznaje polskie nazwy kontaktów. Aby zadzwonić podczas jazdy naciskam i przytrzymuję na kierownicy zieloną słuchawkę, a następnie mówię np: "Zadzwoń do Jan Kowalski, komórka", po kilku sekundach telefon głosowo prosi o potwierdzenie: "Czy chcesz połączyć się z Jan Kowalski, komórka?", odpowiadamy "Tak" i telefon dzwoni. Potwierdzenia można chyba w tym programie wyłączyć, ale się przydają bo czasami (choć rzadko), telefon się myli w rozpoznawaniu mowy.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[Cześć,

Czy udało Ci się rozszyfrować problem z połączeniem telefonu z bluetooth. Ma podobny problem tzn. Motorola Gleam ( na jedną kartę ), nie da się sparować, wyrzuca komunikat (....failed) nie dopuszcza do podania hasła 1234 po wyszukaniu, natomiast Nokia C3 też nie połączy się, komunikat ten sam jak wyżej tyle ,że daje możliwość wprowadzenia kodu 1234. Są to nowe telefony. Starsze typy telefonów typu Motorola K1 czy Samsung 5200, działają bez zarzutu. Czy do NC nie można będzie wogóle sparować nowszych telefonów by mieć zestaw głosnomówiący?

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...