Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kolory nadwozia - jakie wybraliscie?


Gość dośka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem wlasnie na etapie decyzji - ktora wersja wyposazenia, co jest istotne, co zbedne

Zastanawiam sie tez nad kolorem :)

Bardzo podoba mi sie cafe latte, ale widzielismy dzis w salonie granatowy - tez sliczny - ciezka decyzja

 

Ciekawa jestem jakie Wy macie kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem widziałem kilka razy "na mieście" QQ cafe latte. Nie robił na mnie wrażenia. Ten kolor przy proporcjach QQ bez relingów powoduje, że auto mi się kojarzy z czymś rozgniecionym. Czerń opon nie pasuje mi do tego koloru.

Drugi samochód mam w kolorze panacotta, czyli coś w rodzaju jasnego cappucino i przy jego proporcjach kolor współgra. Panacooty nie wybierałem tylko się na niego zgodziłem. :rolleyes:

QQ+2 wybrałem w kolorze night shade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem wlasnie na etapie decyzji - ktora wersja wyposazenia, co jest istotne, co zbedne

Zastanawiam sie tez nad kolorem :)

Bardzo podoba mi sie cafe latte, ale widzielismy dzis w salonie granatowy - tez sliczny - ciezka decyzja

 

Ciekawa jestem jakie Wy macie kolory

Jestem posiadaczem Q+2 od tygodnia , wybraliśmy z żoną kolor nadwozia night shade , oryginalny kolor dojrzałego bakłażanu . W zależności od kąta padania promieni słonecznych mieni się od czerni do koloru bakłażana (nie wiem jak opisać ten kolor ale jest ok :) ). Nie ma co się spieszyć z wyborem jak nie ma odpowiedniej wersji lepiej poczekać ja czekałem 3,5 miesiąca . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem widziałem kilka razy "na mieście" QQ cafe latte. Nie robił na mnie wrażenia. Ten kolor przy proporcjach QQ bez relingów powoduje, że auto mi się kojarzy z czymś rozgniecionym. Czerń opon nie pasuje mi do tego koloru.

Drugi samochód mam w kolorze panacotta, czyli coś w rodzaju jasnego cappucino i przy jego proporcjach kolor współgra. Panacooty nie wybierałem tylko się na niego zgodziłem. :rolleyes:

QQ+2 wybrałem w kolorze night shade.

night shade powala..:) ten kolor + 18' od I WAY + xenon...dzizas jak ja uwielbiam ten samochoc za to jak wyglada. Pod tym wzgledem nie kupilbym NIC INNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam od 09.03.10 na 1,5 dci w wersji I-WAY /ja wybierałem wersje i wyposazenie/ natomiast żona kolor .Zdecydowała sie na kolor jensu , narazie widziałem go na modelu Note .Mam nadzieje że jak odbiorę samochód 23.04.10 w nowej wersji z czarnymi szybami i relingami to będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem wlasnie na etapie decyzji - ktora wersja wyposazenia, co jest istotne, co zbedne

Zastanawiam sie tez nad kolorem :)

Bardzo podoba mi sie cafe latte, ale widzielismy dzis w salonie granatowy - tez sliczny - ciezka decyzja

 

Ciekawa jestem jakie Wy macie kolory

 

Zalezy co lubisz lub co potrzebujesz miec jako wyposazenie, do wyboru jest kilka wersji :) Zgodnie z prawami Murphy'ego jesli czegos nie bedziesz mial to akurat sie przyda. NightShade lub Latte, skora lub nie, Bose lub nie, NC lub nie, 17" lub 18" kola, itd, itp. Dla niektorych wazne dodatki a dla innych mniej. Dla mnie auto ma byc jak namniej "pracochlonne" wiec nie "bawie" sie w upiekszanie samochodu ponad to co oferuje wybrana przeze mnie wersja. Jesli chcesz zablysnac wsrod znajomych to wybierz Escalade :) Owocnego zastanawiania sie i wlasciwego wyboru zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem czarny choc myslalem tez o magnetycznej czerwieni. Kolor jeansowy widzialem w salonie w Chorzowie - takze dobry wybor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dużego wyboru nie miałem,( w kwietniu auta podrożały) ja jeszcze załapałem się na te wcześniejsze i były kolory: biały, srebrny i cafe latte. Wybrałem ostatni, ale dla mnie najładniejszy to kolor bakłażanu, taki oryginalny.Jak ktoś nie lubi często myć auta to polecam cafe latte, na ciemnych wszystko znać , przede wszystkim kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy kawowy, okazał się bardzo praktyczny. Czarny metalik z przyciemnionymi szybami (i jeszcze dołożonymi chromowanymi rurami ;-) ) na pewno fajnie wygląda, ale krótko, bo jak się przykurzy albo ochlapie to przestaje być taki ładny. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dziś z żoną zamówiliśmy QQ+2 w kolorze tytan na tych 18 prezentuje się całkiem całkiem, przynajmniej w naszej opinii. Pozdrowienia dla Wszystkich niezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem wlasnie na etapie decyzji - ktora wersja wyposazenia, co jest istotne, co zbedne

Zastanawiam sie tez nad kolorem :)

Bardzo podoba mi sie cafe latte, ale widzielismy dzis w salonie granatowy - tez sliczny - ciezka decyzja

 

Ciekawa jestem jakie Wy macie kolory

 

Ja wybrałem złoty zamglony. Jeśli chodzi o praktyczność jest fajny bo nie widać brudu. Nazwa koloru dla mnie jest dziwna bo według mnie jest to kawa z mlekiem ale jak według Nissana to złoty to niech będzie....

Pozdrawiam wszystkich

Masculin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrenalina

(...) Czarny metalik z przyciemnionymi szybami (i jeszcze dołożonymi chromowanymi rurami ;-) ) na pewno fajnie wygląda, ale krótko, bo jak się przykurzy albo ochlapie to przestaje być taki ładny. Tak mi się wydaje.

 

Ano, tak właśnie jest - mój night shade kurzy się już w drodze z myjni bo u nas wokół drogi budują i jest albo kurz albo błoto :(.

Ale jak skończą za dwa lata to będzie cudnie :-).

 

Umyty wygląda po prostu pięknie, i jeszcze te felgi 18"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam świadomie wybrałem Caffe late, wahałem się pomiędzy nim a srebrnym miejskim bo koniecznie chciałem jasny samochód (widać na nim czarne plastikowe detale, nie brudzi się tak bardzo, nie nagrzewa, nie widać na nim rys).

 

Dzisiejsze wersje ze srebrnymi relingami i ciemnymi szybami w tylnej części nadwozia prezentują się jednak zdecydowanie lepiej w ciemnych barwach. Ostatnio na osiedlu spotkałem granatowego (nie jeansowego) QQ z 18" kołami - wyglądał ŚWIETNIE! Mój następny będzie prawdopodobnie właśnie taki.

 

Nightshade byłby piękny gdyby w PL częściej świeciło słońce, wtedy często pięknie by się mienił.

 

Podobnie kolor jeansowy - nawoskowany w świetle salonowych świetlówek wygląda fenomenalnie, niestety na ulicy z lekką warstewką brudu i przy braku słońca staje się ponury i mysi. Jedyna rada - często myć i pastować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podobnie jak dośka mam dylemat dotyczący koloru auta chciałem Was prosić abyście niektóre z wymienionych nazw lakierów nazwali według nomenklatury Nissana, bo np. koloru jeansowego nie ma. Wam on coś mowi bo już to przerabialiście, a ja chętnie wezmę pod uwagę Wasze doświadczenie.

 

Przy okazji, kolor auta wybieraliści z małej broszurki i zaprezentowanych tam próbek kolorów, czy widzieliście auto na placu, ulicy. Ja się rozglądam no i wszystkich kolorów nawet w salonie nie ma możliwości zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podobnie jak dośka mam dylemat dotyczący koloru auta chciałem Was prosić abyście niektóre z wymienionych nazw lakierów nazwali według nomenklatury Nissana, bo np. koloru jeansowego nie ma. Wam on coś mowi bo już to przerabialiście, a ja chętnie wezmę pod uwagę Wasze doświadczenie.

 

Przy okazji, kolor auta wybieraliści z małej broszurki i zaprezentowanych tam próbek kolorów, czy widzieliście auto na placu, ulicy. Ja się rozglądam no i wszystkich kolorów nawet w salonie nie ma możliwości zobaczyć.

Jeansowy to faded denim M B52.

Granatowy to Ciemnoniebieski M BW9.

Złoty zamglony nie jest już oferowany.

Srebrny miejski to urban silver M K54.

Nowy srebrny to srebrny titanium KAQ.

Night shade i Caffe Latte to nazwy kolorów, którymi posługuje się broszura.

 

Jak o mnie chodzi to przed zakupem widziałem wszystkie interesujące mnie kolory na żywo. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że najtrudniej jest znaleźć auto granatowe, jest to mało popularny kolor w przypadku QQ. Caffe Latte, night shade, czarny, jeansowy to bardzo popularne kolory także na drogach.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissan.co.uk/#vehicles/crossovers/qashqai/car-builder

 

w angielskiej wersji strony jest konfigurator gdzie mozna dobrac kolorki. Warto zwrocic uwage ze doplata za kolor na Wyspach jest nizsza w przeliczeniu na zlotowki.

Zgadzam sie ze granatowy kolor ja bardzo rzadko spotykany. Nowa wersje widzialem we wszystkich barwach (na parkingu w Chorzowskim Japan Motors) poza wlasnie granatowym i bialym.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrocic uwage ze doplata za kolor na Wyspach jest nizsza w przeliczeniu na zlotowki.

Poza tym w teknie skóra jest w standardzie, felgi 18" także, do tego alarm fabryczny... :huh: No cóż, widać bardziej wymagający rynek niż polski - choć jasnej tapicerki nie mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem titanium KAQ, nie ukrywam że kolor brałem w ciemno, bo wiedziałem że będzie coś pomiędzy srebrnym a jeansowym i jestem w 100% zadowolony z wyboru. Jak wybierałbym kolor jeszcze raz padło by na taki sam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Ja mam przyjemność jeździć nowiutkim QQ w wrsji I-Way + 18"

Wybór absolutnie świadomy.

Może i kolor niepraktyczny ale za to naprawdę zajefajny, a przy okazji powód do tego aby dbać o autko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Ja mam przyjemność jeździć nowiutkim QQ w wrsji I-Way + 18"

Wybór absolutnie świadomy.

Może i kolor niepraktyczny ale za to naprawdę zajefajny, a przy okazji powód do tego aby dbać o autko :-)

a kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem titanium KAQ

 

I chyba ja taki wybiorę, jako pierwszy mi się spodobał potem pojawiła się opcja czarnego, jeansowego ale ponownie wracam to tytanowego.

 

A powiedzcie jakie macie kolory tapicerki, mi podoba się jasny i podobno nawet do jasnej karoseri wygląda ciekawie ... no ale przy małym dziecku to chyba mało praktyczne i będzie czarna. Szkoda że tapicerka koloru czarnego z białymi dodatkami dostępna jest tylko w ACENTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba ja taki wybiorę, jako pierwszy mi się spodobał potem pojawiła się opcja czarnego, jeansowego ale ponownie wracam to tytanowego.

 

A powiedzcie jakie macie kolory tapicerki, mi podoba się jasny i podobno nawet do jasnej karoseri wygląda ciekawie ... no ale przy małym dziecku to chyba mało praktyczne i będzie czarna. Szkoda że tapicerka koloru czarnego z białymi dodatkami dostępna jest tylko w ACENTA.

Ja mam pomarańczową z brązową deską rozdzielczą, niestety taki zestaw nie jest już dostępny.

Jak chodzi o jasną tapicerkę to jeśli jest ze skóry to pół biedy, dość łatwo ją wyczyścić. Gorzej z tkaniną. Poza tym warto sprawdzić przed zakupem jaki kolor wykładziny podłogowej dostaniemy do jasnej tapicerki - na zdjęciach widziałem już wykładzinę jasną (totalny bezsens, niemożliwe do utrzymania w czystości) i co ciekawe czarną. Możliwe że QQ do jasnej tapicerki dostaje ciemną podłogę a QQ+2 - niestety - jasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany wybrałem kolor biały i aby szaleństwom nie było końca dołożyłem jasne wnętrze...

Moim zdaniem biały QQ+2 wygląda dosyć atrakcyjnie, a przede wszystkim wyróżnia się spoza praktycznie samych czarnych czy nightshade'ów jakie widuję za ulicy. Pod uwagę bralem jeszcze jeansowy oraz caffe latte, ale szczerze mówiąc miałem już dość praktycznych metalików jakie miałem całe życie.

Jeżeli chodzi o wnętrze to jak dla mnie Nissan pojechał całkowicie po bandzie z ciemnym wnętrzem, takiego grobowca to dawno nie widziałem... stąd wybór jasnego, wygląda o niebo lepiej i przyjażniej. Przyznaję, że widziałem je tylko na zdjęciach ale i tak postanowiłem podjąć to ryzyko.

Także biały kolor + jasne wnętrze -> wybór totalnie, totalnie niepraktyczny ale w pewnym momencie chyba po prostu miałem dość samych praktycznych rzeczy, w końcu ile można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...