Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] spalanie po raz kolejny


pieto83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej...

 

Jakie wam spalanie wyrzucają kompy?

u mnie wychodzi co raz gorzej - obecnie 13,4m/g...

coś wydaje mi się że za dużo, tym bardziej ze nie jeżdżę jakoś za ostroo..

 

Czy wieksze zuzycie może byś spowodowane zatwardym sprzęgłem.. bo mam jakiś wynazaek stage2? (od 450HP)

 

Hej...

 

Jakie wam spalanie wyrzucają kompy? pokrywają się z rzeczywistym ?

u mnie wychodzi co raz gorzej - obecnie 13,4m/g...

coś wydaje mi się że za dużo, tym bardziej ze nie jeżdżę jakoś za ostroo..

 

Czy wieksze zuzycie może byś spowodowane zatwardym sprzęgłem.. bo mam jakiś wynazaek stage2? (od 450HP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jakie wam spalanie wyrzucają kompy?

14-18mpg przy spokojnej jeździe.

 

Czy wieksze zuzycie może byś spowodowane zatwardym sprzęgłem.. bo mam jakiś wynazaek stage2? (od 450HP)

Wątpię. Ale jak wsadzili takie sprzęgło to może w silniku też coś dłubali?

Mody pewnie razem ze sprzęgłem przypłynęły z US?

Edytowane przez mrCD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-18mpg przy spokojnej jeździe.

 

 

Wątpię. Ale jak wsadzili takie sprzęgło to może w silniku też coś dłubali?

Mody pewnie razem ze sprzęgłem przypłynęły z US?

ale odkopane :]. mi 17 litrów/100 tylko w mieście, mieszany 13-14 trasa powoli 10-11 minimum zeszło do 9,6

Edytowane przez WooX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

tak z ciekawości przyszła zima jakie macie odczucia :) +/-

 

19l :D normalna jazda !!! spokojnie czasem bardziej agresywnie ;) lubie jak tyłeczkiem zamiata ;P :P hehe

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem, ze Zetka na cieplym silniku pali mi zauwazalnie mniej. Jesli robie kilkanascie-paredziesiat km na raz to po miescie wychodzi 13-15L/100km bez zalowania - tez lubie jak mi tylek bokiem leci, a po za tym wychodze z zalozenia, ze nie po to sie kupuje 3.5 V6, zeby bic rekordy niskiego spalania ;)

Niestety czesto mam krotkie odcinki 3-5km, wiec silnik ledwo co sie nagrzewa i wtedy srednie po miescie wychodzi 18L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak od 13 do 18 w zależności od pory dnia i trasy. Piszę o jeżdżeniu po mieście i okolicach. Uważam, że to niezły wynik, chociażby w porównaniu z imprezkami i evo.

 

Z ciekawostek: jak podliczyłem trasę z Warszawy do Poznania, jazda po torze cały dzień i do domu to mi wyszło 21L średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor Poznań: 2 i 3 bieg non stop i najczęściej w zakresie 6000-7800 -> 28l. -> 3x dziennie tankowanie full po ok 300 zł :whistle:

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor Poznań: 2 i 3 bieg non stop i najczęściej w zakresie 6000-7800 -> 28l. -> 3x dziennie tankowanie full po ok 300 zł :whistle:

 

podejrzewam, że Imprezka i Evo to 6-12 tankowań przy takim samym obciążeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima, przeważnie krótkie trasy, wyłącznie miasto. Czasem dostojnie, czasem agresywnie. 12,5 do 18,5. To ostatnie bardzo rzadko, zwykle oscyluję między 13 a 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kazdym aucie ktore mialem (1.1, 1.3, 2.0, no i teraz 3,5) spalanie mialem kosmiczne. Dwa z tych aut salonowe - znalem kazdy najdrobniejszy szczegol, nawet kiedy kola byly popmowane. I nie chce mi sie wierzyc, ze mam takiego pecha do skopanych aut. Po prostu poroniony styl jazdy.

I nie ma sily - cisne w miescie to jest 27-28l/100km, cisne na trasie to jest 15-18l/100km.

Ale ostatnio jechalem w trasie, praktycznie gadajac przez tel. 1,5h, deszcz, mroz... to staralem sie nie cisnac. Przy jezdzie 90-120 z kilkukrotnym wyprzedzaniem do 180-200km/h udalo mi sie zrobic 9,6l/100km.

A w miescie jak jezdze niczym dziadek (wyglada to tak, ze nie wyprzedzam, nie mijam, jade takim tempem jak auto przede mna) to wychodzi 15-18l/100km (w tym korki).

 

Z moich doswiadczen (zupelnie odmiennych, niz maja inni) - auto w zimie pali mi mniej. Ale to dlatego, ze pocisnac nie mozna i jade jak d*pa. Szczegolnie teraz jak mam naped na tylne lapy.

 

Tylko Panowie... Ktory z Was kupil 350Z ze wzgledu na ekonomie..? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 350Z spalanie jest wartością dodaną :rolleyes:. Mi wychpodzi po mieście 15-16. W trasie prze około 120km/h Z wyszła około 10l. Dodam, że mam wersję w automacie. I to nie prawda, że nie da się poszaleć :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 350Z spalanie jest wartością dodaną :rolleyes:. Mi wychpodzi po mieście 15-16. W trasie prze około 120km/h Z wyszła około 10l. Dodam, że mam wersję w automacie. I to nie prawda, że nie da się poszaleć :devil:

 

ja to juz dawno przestałem patrzeć ile pali co najwyżej z ciekawości od czasu do czasu zajrzę. jadę ile mam ochotę w danym momencie. a jeżdżenie ze zbyt mało liczbą obrotów skończy się remontem silnika wiec darujcie sobie eko-jazdę. poza tym w naszych autach jest szósty bieg, ustawiacie na tempomacie 100-120 km/h i macie swoje upragnione 9-10 litrów :D mniej nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.

Kobyla jaką jest FX35 z AT na krótkich odcinkach w mieście wciąga ok 17-18 litrów natomiast koledzy z G35 deklarują coś ok 15-16.

Widocznie ten silnik VQ35DE tak ma :)

 

pozdrawiam

-Grzegorz-

Edytowane przez sirtrojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem Zetke to musiałem nią wrócić do domu jakieś 450km. Wyszło 11,4L a nie powiem trochę ją testowałem. Miło mnie to zaskoczyło. Kumpel ma Audi A4 w Tip tronicu 2,5 diesel i po mieście pali mu 13- 14 a nawet nie ma co tych dwóch samochodów porównywać :whistle:

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny bak zakończyłem wynikiem 12,8/100. Wyłącznie w mieście, da się lubić to auto :)

 

 

Ja moje tez lubię choć wczoraj wyszło 20 po mieście :P:unsure::rofl:

 

 

P.S.

 

DanPut widzę że avatar juz zmieniony :devil:

gratulacje jeszcze raz :shiftyninja:

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje tez lubię choć wczoraj wyszło 20 po mieście :P:unsure::rofl:

 

 

P.S.

 

DanPut widzę że avatar juz zmieniony :devil:

gratulacje jeszcze raz :shiftyninja:

 

Pzdr

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje tez lubię choć wczoraj wyszło 20 po mieście :P:unsure::rofl:

 

 

P.S.

 

DanPut widzę że avatar juz zmieniony :devil:

gratulacje jeszcze raz :shiftyninja:

 

Pzdr

 

Nie wiem jak to robisz. Zakładając że nasze miasta wiele się ruchem od siebie nie rożnią a i aura podobna, to nie uzyskam większego spalania niż powiedzmy te 16l/100. A biorąc pod uwage ruch i aurę wystarczy parę prostych zabiegów by spalanie diametralnie spadło. Nie trzeba co chwila trącać przepustnicy by sprawnie jechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest jak jadę 100 kilometrów na pojeżdżawkę, jeżdże cały dzień, a potem wracam cały czas na tym samym baku do domu 100 km. W tym czasie chłopaki w Evo i Imprezach 3 razy tankują :D:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robisz. Zakładając że nasze miasta wiele się ruchem od siebie nie rożnią a i aura podobna, to nie uzyskam większego spalania niż powiedzmy te 16l/100. A biorąc pod uwage ruch i aurę wystarczy parę prostych zabiegów by spalanie diametralnie spadło. Nie trzeba co chwila trącać przepustnicy by sprawnie jechać ;)

 

ja mam tor wyscigowy pod domem ;) "DTŚ" ,hehe no do 8 też zejdę ale jakim kosztem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy określonych warunkach i dużym ruchu-jaki fun? Wtedy jechać się nie da, więc pozostaje toczenie się jak inni. Lubisz się ciskać po to by finalnie być powiedzmy 2 auta z przodu? ;) Ja to czniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zabrzmi to dziwnie, ale uważam, że zetka za dużo gazu podaje od najmniejszego dotyku pedału gazu. myślałem o jakiejś przejściówce, którą bym wsadził między pedał gazu a komputer. Są takie i dają możliwość wyboru czy jedziemy po mieście w korku czy po torze. Wtedy gaz reaguje inaczej i spalanie jest odpowiednie dla danego zastosowania. Jeżeli macie oblodzone jezdnie na osiedlu to zrozumiecie o co mi chodzi :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...