Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] spalanie po raz kolejny


pieto83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja też mysle, że to Nm szaleją, ostatnio swietnie mnie bokiek postawiło na skrzyżowaniu, a miałem może 1200-1500 obr. Powiem Wam koledzy jeszcze jedno, odkąd mam Z-etke moje marzenia motoryzacyjne się wyczerpały. Prawda jest taka, że za wszystko inne zapłacisz kartą Master....... :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mysle, że to Nm szaleją, ostatnio swietnie mnie bokiek postawiło na skrzyżowaniu, a miałem może 1200-1500 obr. Powiem Wam koledzy jeszcze jedno, odkąd mam Z-etke moje marzenia motoryzacyjne się wyczerpały. Prawda jest taka, że za wszystko inne zapłacisz kartą Master....... :rofl:

 

jak lekko strzelisz ze sprzęgła albo wciśniesz gazu za dużo przy skręcie to musisz stanąć bokiem :devil: no chyba że masz ESP włączone to może nie. Ja ostatnio zrobiłem syfu na Jana Pawła. zamiast pójść lekkim driftem to wjechałem przodem prawie na przystanek i się gawiedź zestresowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie to jakieś cudowne urządzenie! Pewnie rodem z armii ZSRR he. Ciekwe co to niby robi. Razi diodą po oczach i odchodzi ochota na wciskanie pedału gazu :shifty: . Jak dla mnie to jakiś moto-Kaszpirowski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to działa! Ja mam dwa reduktory jeden w konsoli centralnej, a drugi w bagażniku i spalanie spadło o 5litrów!!

 

Buahahahaha! :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najlepsze jest jak jadę 100 kilometrów na pojeżdżawkę, jeżdże cały dzień, a potem wracam cały czas na tym samym baku do domu 100 km. W tym czasie chłopaki w Evo i Imprezach 3 razy tankują :D:blink:

 

jak byś sobie kolego zadał trud żeby sprawdzić jakiej pojemności jest zbiornik w takiej imprezie a tym bardziej w evo to może twoje zdziwienie byłoby mniejsze.

 

Wracając do tematu spalania żeby osiągnąć spalanie w Zetce powyżej 20l trzeba naprawdę chcieć taki wynik osiągnąć, tym autem naprawde można sie zamknąć w 16 litrach. Dla porównania obecnym samochodem w mieście nigdy nie zrobiłem wyniku większego niż 18l. Mówie o normalnej jeździe a nie klepaniu od świateł do świateł bez sensu. Auto ma 360KM i 500Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś sobie kolego zadał trud żeby sprawdzić jakiej pojemności jest zbiornik w takiej imprezie a tym bardziej w evo to może twoje zdziwienie byłoby mniejsze.

 

kolego, nie ma co się spinać :blink: nikt nie narzeka na Evo, sam zresztą właśnie robię jedno dla siebie :devil:

Po prostu świętujemy posiadanie dużego baku w samochodzie :D no i spalanie, które prawie nie przekracza nigdy 20 choćby nie wiem jak jeździć. Mi w każdym razie nie pali więcej, bez znaczenia, czy jadę od świateł do świateł na pełnym gazie, czy po torze w Poznaniu czy po bułki

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was wie ile jeszcze można przejechać jak licznik zasięgu nie pokazuje już ile kilometrów zostało tylko są trzy kreski na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....When the fuel level drops even lower, the dte

display will change to (----)...

 

Tylko to znalazłem w "Owners-Guide" USA.W Nissanie nie doświadczyłem takiej sytuacji, ale w innych samochodach jak dobrze pamiętam zakres się kończył na 50 Km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteśmy przy wskaźnikach to czy u Was w Zetkach, wskaźnik stanu paliwa, też się przesuwa podczas jazdy? Chodzi mi oto, że gdy np: jadę w korku to wskaźnik potrafi się obniżyć o 1 cm a gdy wyjadę już na trasę to podniesie się o ten cm. Czasami mnie to trochę irytuje, bo wygląda na to, że chla mi jakieś niebotyczne ilości, ale gdy zajeżdżam do domu to wskaźnik jest wyżej niż jak wcześniej w korku stałem. Mam nadziej, że dobrze wyjaśniłem o co mi biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak czasami, że jak zatankuję pod korek to mi pokazuje że mam 90% a potem wzrasta. Ale w czasie jazdy ten wskaźnik się już potem nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto w takim razie dziwne, ciekawe w czym jest rzecz. Bo u mnie on nie tylkp w dół idzie., bo przy spokojnej jeździe potrafi się podnieść trochę. Zachowuje się tak samo jak licznik do końca baku. Jak się ciśnie to kilometry spadają w dół a jak się odpuści to km więcej się robi i tak samo jest ze wskaźnikiem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto w takim razie dziwne, ciekawe w czym jest rzecz. Bo u mnie on nie tylkp w dół idzie., bo przy spokojnej jeździe potrafi się podnieść trochę. Zachowuje się tak samo jak licznik do końca baku. Jak się ciśnie to kilometry spadają w dół a jak się odpuści to km więcej się robi i tak samo jest ze wskaźnikiem paliwa.

 

u mnie DTE też rośnie jak uspokajam jazdę. To normalne. Ale wskazówka mi raczej jedzie głównie w dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto w takim razie dziwne, ciekawe w czym jest rzecz. Bo u mnie on nie tylkp w dół idzie., bo przy spokojnej jeździe potrafi się podnieść trochę. Zachowuje się tak samo jak licznik do końca baku. Jak się ciśnie to kilometry spadają w dół a jak się odpuści to km więcej się robi i tak samo jest ze wskaźnikiem paliwa.

 

 

Wszystko jest OK. Jeśli utrzymujesz przez jakiś czas dynamiczną jazdę to komp prognozuje, że jeśli dalej będziesz popylał w ten sposób to DTE wyniesie powiedzmy 50km i wywala rezerwę. Wystarczy uspokoić jazdę i naglę DTE wskoczy na 80km a i sama wskazówka minimalnie się podniesie. Kiedyś jak wypadłem z pracy na naprawdę mocnym slajdzie to przez dalszą drogę na siłownię kontrolka rezerwy dawała mi znać, że pozamiatane. W drodze powrotnej, gdy byłem w trybie misia koala, nagle okazało się że przejadę jeszcze więcej jak 100km. Swoją drogą to pewnie będzie dla mnie szok, przesiąść się na auto, co nie pali 13l tylko 6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK. Jeśli utrzymujesz przez jakiś czas dynamiczną jazdę to komp prognozuje, że jeśli dalej będziesz popylał w ten sposób to DTE wyniesie powiedzmy 50km i wywala rezerwę. Wystarczy uspokoić jazdę i naglę DTE wskoczy na 80km a i sama wskazówka minimalnie się podniesie. Kiedyś jak wypadłem z pracy na naprawdę mocnym slajdzie to przez dalszą drogę na siłownię kontrolka rezerwy dawała mi znać, że pozamiatane. W drodze powrotnej, gdy byłem w trybie misia koala, nagle okazało się że przejadę jeszcze więcej jak 100km. Swoją drogą to pewnie będzie dla mnie szok, przesiąść się na auto, co nie pali 13l tylko 6...

Dzięki, czyli poprostu tak ma być. A swoją drogą na co się przesiadasz i dlaczego rezygnujesz z Zetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem stan cywilny i kupiliśmy z żoną mieszkanie, tzn właśnie się stawia ;) Trzeba to cholerstwo wykończyć i wyposażyć no i spłacać. Przy takich wydatkach trochę głupio będzie jeździć autem, które wcina tyle, ile wcina. Kupimy najprawdopodobniej Mini bo bardzo fajnie się prowadzi, dobrze wygląda, daje mnóstwo frajdy i spali kilka litrów na 100. Taki kompromis, coby auto nie zasmucało swoją zwyczajnością i nie drażniło a dało się z nim żyć w temacie kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem stan cywilny i kupiliśmy z żoną mieszkanie, tzn właśnie się stawia ;) Trzeba to cholerstwo wykończyć i wyposażyć no i spłacać. Przy takich wydatkach trochę głupio będzie jeździć autem, które wcina tyle, ile wcina. Kupimy najprawdopodobniej Mini bo bardzo fajnie się prowadzi, dobrze wygląda, daje mnóstwo frajdy i spali kilka litrów na 100. Taki kompromis, coby auto nie zasmucało swoją zwyczajnością i nie drażniło a dało się z nim żyć w temacie kosztów.

 

Z "bulem" pożegnamy Cię w takim razie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje i fakt, że przy zamianie na Mini oszczędności będą znaczne,ale czy się odnajdziesz w takim aucie?

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...