Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] spalanie po raz kolejny


pieto83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się nie odzywałem :) To moje nowe auto:

A to moje nowe spalanie w cyklu miejskim:

 

testowałem to auto jakiś czas temu. całkiem żwawe jak na 1.5

jeździsz w trybie eco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider, auto to Honda CR-Z GT, zamieniłem więc Decepticona na Autobota :)

 

Devi, tak - na codzień Normal z domieszką Econ, wieczorem Sport :) Świetne są te tryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMQ fajna bryczka do codziennej jazdy, moja żona już zachorowała :dribble: . Jak BMW odejdzie w nie pamięć, albo Zetka sromotnie zawiedzie mnie w zimie to przemyślę zakup a na razie gratuluję.

Słuchajcie co by się stało jakbym do Zetki zaczął lać Pb95? Z ostatniej dyskusji okazało się, że niektórzy z Was mają na wlewie 95 a inni tak jak ja 98. Na razie nie podjąłem ryzyka bo w sumie to ok. 30 gr na litrze ale przy całym zbiorniku to będzie ponad 20 zł i jeżeli to nie było by ze szkodą dla silnika to czemu nie. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie co by się stało jakbym do Zetki zaczął lać Pb95? Z ostatniej dyskusji okazało się, że niektórzy z Was mają na wlewie 95 a inni tak jak ja 98. Na razie nie podjąłem ryzyka bo w sumie to ok. 30 gr na litrze ale przy całym zbiorniku to będzie ponad 20 zł i jeżeli to nie było by ze szkodą dla silnika to czemu nie. Jakie jest wasze zdanie?

 

lej to co masz napisane na wlewie.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak śmigasz po mieście i nie depczesz to lej 95.

Sam czasem przeskakuje z 95 na 98 w zależności od planów a ostatnio nawet na 89 (zatankowałem awaryjnie na stacji Auchan - jechał jak na wodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie, co się stało? Może to nie jest kwestia PB95 tylko ogólnie paliwo było kiepskie?

 

 

pojawił sie objaw spalania stukowego (chciałem zaoszczedzić bo miałem długą trase wiec poszły 2 pełne baki 95 ) :P ale moze tak jak mówicie było trefne paliwo co prawda na 2 roznych stacjach w różnych miastach :/ i nigdy wiecej...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie stukowe jak sama nazwa wskazuje oznacza stukanie. coś podobnego jakby drobnymi kamyczkami w podwozie ktoś uderzał

 

w moim przypadku dokładnie w komorze było ewidentnie słychac za każdym gwałtowniejszym dodaniem gazu po dokładnym sprawdzeniu co tez nie było chwilą:/ okazała sie za mała liczba oktanowa paliwa, i od tamtej pory unikam jak ognia 95 (kiedys wczesniej zdarzało mi sie dolewac 95 ale zawsze poprzednio było cos mocniejszego w tym przypadku natomiast spaliłem jeden bak zalałem kolejny cały czas 95 + autostrada ) po spuszczeniu paliwa w serwisie zalaniu zalecanego :) jak ręką odjął dosłownie

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem spalanie stukowe w maluchu więc slyszałem jak to się objawia ale w swoim aucie nie doświadczyłem. Obstawiam jednak Pb mizernej jakości.

Swoją drogą po to jest czujnik spalania stukowego zeby do tego nie dopuscić! Może ten czujnik ci zdechł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem spalanie stukowe w maluchu więc slyszałem jak to się objawia ale w swoim aucie nie doświadczyłem. Obstawiam jednak Pb mizernej jakości.

Swoją drogą po to jest czujnik spalania stukowego zeby do tego nie dopuscić! Może ten czujnik ci zdechł?

 

wtedy ogólnie zawiniło paliwo, dobre dwa lata temu to było wiec juz jakis czas leje 98 /98+ i nic :D

 

,ktos tam sie pytał wec pomyslalem ze sie podziele natomiast nie którzy smigaja i na mniej oktanowym i tez nic:P wyjatek potwierdza regułę ;)hehe

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten artykul 2 tygodnie temu. w sumie nie pomyślałem zeby sie podzielić :(

No właśnie ja też zapomniałem, ale żona mi przypomniała :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Spalanie w Poznaniu, jazda raczej eko. Dziennie 2x odcinki po ~8km. Spalanie na PB98 14.5l/100km. Średnia prędkość 23km/h. Za 100zł pokazuje mi DTE ok 135km lejąc 18.0-18.5 litrów PB98 Neste A24 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...