Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Ostatnio pojawiły się światła led a właściwie żarówki które montuje się zamiast żarówek w kierunkowskazach spełniają role dziennych i kierunkowskazów. Świecą na biało i pomarańczowo.

 

Nie trzeba nic wycinać, wiercić itp.

 

Efekt jest bardzo ładny

Edytowane przez Moby7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można zobaczyć? Wymagany jest jakiś sterownik ?

Jest tego trochę na allegro. Jest też sporo tych którzy kupili. Podaję link http://allegro.pl/2w1-swiatla-dzienne-i-kierunkowskazy-led-drl-p21w-i7034165370.html. Ciekawe czy legalne i nikt się nie przyczepi? Czy da radę w naszych notkach je wcisnąć. Może któryś z forumowiczów już to montował. Warto pokazać innym.

Sprawdzałem dzisiaj jak to wygląda w notku. Byłoby dobrze i wyglądałoby profesjonalnie, ponieważ zamontowane by były w fabrycznej lampie. Chyba jednak musimy tą myśl porzucić, ponieważ w naszych reflektorach lampka kierunkowskazu wkładana jest z boku. Zwykła żarówka świeci naokoło a z ledy dawałoby bokiem. Takie moje spostrzeżenia.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Ostatnio padł mi akumulator i po jego wymianie LEDy nie świecą, czy jest jakaś procedura ich adaptacji w Notku z 2006 r.(nie wiem co to za firma i jak są podłączone, zawsze działały przy manetce ustawionej na AUTO)? Czy mogły się spalić przy rozruchu (akumulator miałem tak słaby, że nawet rozrusznik nie kręcił ale ledy mrygały w szybkim tempie przy kręceniu kluczykiem)?

Dzięki za porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku. U mnie jest moduł sterownika. Ledy Philips,  podłączenie mam tak:  jeden kabelek czerwony do plusa w akumulatorze, drugi czarny do minusa, pomarańczowy plus końcówki kierunkowskazu. Nie wiem jak u ciebie. Jeśli masz bez modułu jeden z kabelków jest połączony w stacyjce a drugi do akumulatora. Trzeba szukać czy podczas zmiany akumulatora nie pominąłeś jakiegoś kabelka. Poczytaj forum  w tym temacie od strony 13 lub net. Tam są rady różnych połączeń, lub na allegro gdzie sprzedają.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem. Kabel od minusa się odłączył, po podłączeniu jednak raz świeciły raz nie, musiałem poprawić bezpiecznik w plastikowej obudowie od plusa i działają. Zastanawiam się tylko nad jakimś usztywnieniem bezpiecznika aby na nierównościach mi światła nie zgasły, jakąś blaszkę może wsadzę.

Tak, w E11, nie są seryjne, niemiec za nie 200Eur zapłacił, Philipsy. Fajna sprawa bo od 2 lat (posiadam notka od maja 2017 r.) nie wymieniałem jeszcze żarówek (tylko jedną z prawej strony z tyłu).

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym Notku LEDy Philipsa są już 5 rok........odpukać zero problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. 

Jestem nowym użytkownikiem Nota, chciałbym zamontować swiatla do jazdy dziennej ale nie umiem wyłączyć swiatla mijania. Po przekreceniu stacyjki i zaczyna chodzić silnik swiatla mijania same się włączają. 

W jaki sposób można te światła wyłączyć? 

Edytowane przez Kobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak spojrzysz na tą fotkę. Po lewej stronie jest manetka. Na jej końcu jest pokrętło i trzy pozycje: (światła pozycyjne, mijania i drogowe)  Bliżej kierownicy jest jeszcze pokrętło włączania światła przeciwmgłowego  tylnego. Może być jeszcze jedna pozycja  AUTO. Auto włącza światła automatycznie  z chwilą położenia kluczyka w pozycji ON. Jeśli nie chcesz żeby światła ci się cały czas świeciły trzeba przekręcić w pozycje off .  Dla rozjaśnienia daje skan z instrukcji

manetka.jpg

 

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wszelkie próby zastępowania zwykłej żarówki jakimiś ledowymi wydumkami, obojętnie w jakiej lampie, są nielegalne. Jeżeli producent przewidział do danej lampy źródło światła pod postacią zwykłej żarówki to ma tam być zwykła żarówka, a nie jakiś ledowy śmieć.

Tym bardziej wszelkie podmiany żarówki kierunkowskazu na jakieś ledowe dwufunkcyjne zamienniki, które mają w sobie funkcję kierunkowskazu i lampy dziennej też są nielegalne i zabronione.

Jest to proszenie się o kłopoty podczas kontroli Policji i na stacji diagnostycznej. Jeżeli ktoś chce mieć światła do jazdy dziennej to niech sobie zamontuje dodatkowe oświetlenie i tyle. Jest to prostsze, tańsze i najnormalniej na świecie legalne.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fred77 napisał:

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wszelkie próby zastępowania zwykłej żarówki jakimiś ledowymi wydumkami, obojętnie w jakiej lampie, są nielegalne. Jeżeli producent przewidział do danej lampy źródło światła pod postacią zwykłej żarówki to ma tam być zwykła żarówka, a nie jakiś ledowy śmieć.

Tym bardziej wszelkie podmiany żarówki kierunkowskazu na jakieś ledowe dwufunkcyjne zamienniki, które mają w sobie funkcję kierunkowskazu i lampy dziennej też są nielegalne i zabronione.

Jest to proszenie się o kłopoty podczas kontroli Policji i na stacji diagnostycznej. Jeżeli ktoś chce mieć światła do jazdy dziennej to niech sobie zamontuje dodatkowe oświetlenie i tyle. Jest to prostsze, tańsze i najnormalniej na świecie legalne.

Przeczytaj mój post z 01 luty 2018. W note  raczej nie da rady zamienić kierunkowskazy na Ledy. Są umieszczone pod kątem. Tak w ogóle to też jestem za dobrymi Ledami do jazdy dziennej. Bo niekiedy obserwuje jak jedzie niezła bryka i ma zamontowane bździdła zamiast Led. Ja zainstalowałem Philipsa. Świecą do dzisiaj. Montaż prosty.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Próbowałem zrobić wyłączenie świateł automatycznych które świecą po wlaczeniu silnika wedlug instrukcji ale nie udalo sie. Moze jest to spowodowane brakiem pozycji AUTO na pokretle od świateł. Przesyłam zdjęcie tego pokrętła. 

20201217_113002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest dołożona "kostka" automatycznego załączania świateł mijania po odpaleniu silnika. Będzie trudno coś takiego zlokalizować, ale patrz w okolicach bezpieczników pod kierownicą. Coś podobnego do pudełka zapałek z kilkoma przewodami.

Screenshot_1.jpg

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś ingerował w oświetlenie i dołożył jakieś urządzenie? Poszukaj koło bezpieczników w kabinie lub pod klapą silnika. Przerobiłem troszkę twoje zdjęcie żeby dodać opis. Światła długie po przyciągnięciu dźwigni do siebie , na stałe po odepchnięciu w przeciwną stronę. U mnie jest identycznie. Ja mam zainstalowane ledy Philipsa i gdy mam w położeniu ''off'' światła do jazdy dziennej zapalają się po uruchomieniu silnika. Oczywiście z tyłu samochodu nie świecą żadne. Gdyby  nie było  Led to w pozycji ''off'' żadne światła nie powinny świecić. Stąd wniosek że ktoś ingerował.

manetka_światła.jpg

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem miejsca pod kierownicą w skrzynce z bezpiecznikamu jak i pod maską silnika, niestety nie udało mi się odszukać tego pudełeczka. Dołączam zdjęcia może komuś się uda odszukać tego pudełeczka. 

20201222_144611.jpg

20201222_144622.jpg

A teraz pod kierownicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Bo zdjęcia to się wystawia na zewnętrznym portalu, a tutaj wstawiasz tylko odnośniki.

Załóż sobie konto np. TUTAJ , będziesz miał tam swój album, tam wstawisz fotki, a u nas tylko odnośniki do nich.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przesyłać zdjęcia. Tyko robione telefonem są bardzo dużej rozdzielczości i maja dużo Megabytów. Należy przed umieszczeniem na forum  zmniejszyć jakimś edytorem zdjęć w telefonie lub na komputerze. Chociaż widzę że twoje mają małą pojemność.  Zostawmy zdjęcia. Z tych  które przesłałeś nie widzę żeby było zamontowane jakieś dodatkowe urządzenie. Należałoby udać się elektryka. Może jednak twoja wersja tak ma że z chwilą uruchomienia silnika zapalają się światła. Traktowane one są jak do jazdy dziennej. U mnie tak jest w Peugeot 206. No ale skoro cię to denerwuje to trzeba szukać do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...