Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła w QQłce


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tylko to że w "długich" to już wogóle nic nie widać .

Po to p/mgielne są umieszczone tak nisko , aby świeciły pod mgłę ,która nie styka się z gruntem , ale jest zawieszona trochę nad powierzchnią .

No tak to z reguły wygląda , ale druga teoria głosi że od reguły są wyjątki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Process  jechać na światłach drogowych w mglę ograniczasz sobie widoczność .

A już w mgłę mleko i na drogowych to nic nie widać tylko białą ścianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ProceSS miał aktywny system świateł automatycznych (a zapewne miał), to nawet jeśli miał załączone światła drogowe, to i tak automatycznie zmieniły się na światła mijania. Pod warunkiem oczywiście, że system zadziałał prawidłowo. A z tego co zrozumiałem z jego wypowiedzi, to mimo mgły zadziałał.

Edytowane przez colins
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie wrażenie, że światła mijania świecą za wysoko? Przy FulLED - jak w ksenonach - jest autopoziomowanie, ale i tak od początku mam wrażenie, że świecą za wysoko. I dzisiaj pierwszy raz toś mi mignął długimi. Nie wiem czy nie był przewrażliwiony bo było to na podjeździe.

Wyszedłem dzisiaj i pooglądałem jak to jest będąc "z drugiej strony" -światła są ostre, ale oślepiać - mnie nie oślepiały. Ale ich moc może być nieprzyjemna w obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź przodem pod ścianę tak z metr , dwa od ,stojąc na równej nawierzchni i zmierz miarką poziomą linię /granicę światło /cień , powinno być max 60 cm od ziemi .

Możesz też podjechać na stację badań tech i za 10żł - 20 zł sprawdzą ewentualnie ustawią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to tu wiekszosc wlascicieli QQ pisze ze czesto ktos z naprzeciwka miga. Wiec mysle, ze to cecha tych swiatel poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej mrugają jak się jedzie na długich, które maja naprawdę duży zasięg i czasem automat zmieni światła na mijania odrobinę za późno i niektórzy już z daleka się denerwują.

Inna sprawa, że jak ktoś z naprzeciwka mrugnie światłami to natychmiast zostaje to zauważone przez automat który zmienia z drogowych na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nigdy nie wpadłem na to aby we mgle jeździć na długich :wave:

zastanów się, na co tu wpadać? Będziesz miał włączone na auto , jest gdzieś mgła i albo przełącza na mijania ,albo nie. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie jeszcze raz superr światła ustawione na Auto czy super czujnik widzi mgłę???

Manix  jadąc na długich w mgłę to można wpaść prosto na lampę :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We mgle - takiej prawdziwej - automat nie włączy też z innego powodu - działa tylko powyżej (teraz z głowy piszę) 60km/h [albo 50 już nie pamiętam].

Nie wyobrażam sobie zapieprzać w mgle jak mleko powyżej 60km/h (np. 80)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli światła są ustawione na Auto to oznacza to tylko tyle, że włączą się światła mijania gdy zapadnie zmierzch. Nigdy drogowe.

Gdy w pozycji Auto włączymy drogowe i nic nie jedzie z naprzeciwka to włączą się. 

Wyłączą się gdy coś jedzie  i włączą ponownie gdy miniemy auto. Ponowne uruchomienie auta kasuje to ustawienie.

 

Można też na stałe włączyć drogowe gdy ustawimy przełącznik świateł na pozycje mijania. Wówczas żaden automat nie działa.

Mam nadzieję, iż teraz jest już wszystko jasne :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie jeszcze raz superr światła ustawione na Auto czy super czujnik widzi mgłę???

Manix  jadąc na długich w mgłę to można wpaść prosto na lampę :D  

 slabo widzi, u mnie podczas ostatniej mgly próbował wrzucić długie...

 

generalnie czujnik dobrze sprawuje się przy wiekszości sytuacji, bardzo ładnie wyłapuje auta poruszające się po łukach ale ma wyraźny problem z autami na długiej prostej - szczególnie te ze "świeczkami" zamiast świateł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem być może źle odczytuję jak ideę tego automatu rozumie Edek01 czytając jego pytania - system AUTO w światłach długich by zadziałało należy światła drogowe jak w każdym innym samochodzie włączyć na stałe  - czyli popchnąć wajchę kierunkowskazów do przodu. Nikt kierowcy nie zabrania - by mimo funkcji AUTO sam sobie nią wachlował przód-tył jak chce być szybszy od AUTOmatu.

Poza tym znów jak w każdym innym samochodzie można także wajchę kierunkowskazów pociągnąć do siebie by mignąć długimi (wcześniej ktos pisał, że przez ten automat nie można migać... coś chyba sie pomylił).

Bo tak Edek01 się boi i dopytuje o tę mgłę - więc mam wrażenie, że uważa, iż system jest całkowicie automatyczny i sam sobie decyduje za nas co kiedy włączyć. By długie działały - kierowca sam musi tego chcieć.

Więc nie miejmy pretensji do AUTOmatu, iż pragnie robić to co mu kierowca narzucą swoim działaniem - czyli sam popchnął wajchę by włączyć długie i się dziwi, że się włączyły.

Ja jak w normalnym samochodzie - cały czas mam wyłączone długie (wajcha od kierunkowskazów w pozycji neutralnej) i gdy wyjeżdżam poza teren zabudowany i potrzebuję długich - wtedy je włączam - i resztę zostawiam AUTOmatowi - nie trzeba się martwić o innych użytkowników drogi by ich nie oślepiać.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel ja wszystko rozumiem co napisałeś.

Ale jak piszę 3Rni próbuje włączać i pewnie włącza długie w mgłę do d*py takie światła.

System powinien włączać światła przeciwmgielne a nie drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel ja wszystko rozumiem co napisałeś.

Ale jak piszę 3Rni próbuje włączać i pewnie włącza długie w mgłę do d*py takie światła.

System powinien włączać światła przeciwmgielne a nie drogowe.

 

nie próbuje, tylko jeżdzę cały czas na AUTO (czyli dzienne/mijania) oraz AUTO (mijania/drogowe) bo takie dwie opcje mamy, światła przeciw mgielne sami odpalamy....

wcześniej pisałem o automacie mijania/drogowe i on sobie sredno radzi z mgłą, wyjeżdżając z terenu zabudowanego odpalił mi dlugie na mgle co wiadomo kończy się ścianą a nie widzialnościa, przestawienie dźwigi wyłącza dlugie i ponowne pchnięcie wraca do autoamtu i czujnik wybiera...

 

automat nie jest doskonały ale działa zgodnie z instrujacją, która zwraca uwagę, że trudne warunki pogodowe mogą zakłocać prawidłową pracę

system mi odpowiada dlatego tak jeżdżę - takie są moje spostrzeżenia a Edek ma pożywke żeby sobie ponarzekać ale nie każdy musi mieć QQ ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie narzekam tylko interesuje mnie jak działają wam te światła  :)

U mnie Auto działa raz super a raz w spowolnieniu i to jest denerwujące .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz znowu sobie zrobić rundkę tak bez celu kilkanaście kilometrów zwykłą drogą poza terenem zabudowanym i z powrotem kilkanaście autostradą. W trakcie jazdy zwykłą drogą mignęło miz 5-6 kierowców, że im daję po oczach, a na autostradzie też kilku. I nawet z TIRów,gdzie kierowca siedzi dosyć wysoko.

Chyba w wolnej chwili podjadę na stację diagnostyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być dobrze. Sam nie raz kląłem pod nosem co za idiota znów zainwestował 99zł brutto w HIDy z allegro i mnie oślepia, by jak go mijać zauważyć, że o jakieś wypasione BMW czy Audi. Być może trzeba się przyzwyczaić do ich ostrości świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz źle ustawione.Całkiem częste w nowych autach(sam przerabiałem) W Aso poprawia za darmo.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili podjadę sprawdzić. A teraz czytałem test Full LED w Seatcie Leonie i na końcu w podsumowaniu było, że innym kierowcom tu cytat:  "dają nieźle po oczach", a jak auto podskakuje na wybojach to jakby patrzeć na ług elektryczny bez maski spawalniczej.

I ja też mam takie odczucia. Jak dzisiaj żona podjeżdżała i samochodem zachwiało na wybojach to aż oczy bolały.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żona jedzie za mną QQ to często mam wrażenie, że mruga mi długimi.

Jak jest na łuku  to światło zmienia się z białego na niemal niebieskie i potem jak już się wyprostuje to znowu jest białe co także wygląda jakby jakoś mrugała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...