Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze


Gość Willow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja proponuje żebyście sami tytuł tego forum i stówrzcie bo prawda jest taka że to wy częściej będziecie sie udzielać na nim niż ja. Taka jest prawda.To wy grzebiecie przy autach kupujecie i takie tam a ja tylko od czasu do czasu jak coś mi do głowy strzeli :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde :shifty: puszczaj kobietę przodem a ona się na obcasie wykręca :D

Strzeliło jej do głowy a boi się założyć... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie ja się raczej rzadko czegoś boję :P. Tylko chciałam ustalić wspólnie tytuł żeby dla wszystkich był jasny i czytelny. Opcjii jest wiele np "Buble -ostrzeżenia przed zakupem części, akcesoriów do naszych Notesów". Obcas obcasem ale nie każda kobieta umie na nich chodzić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat trochę dawny ale może się przyda .

Witam

ja do swojego notka zrobiłem tak : zakupiłem cztery chlapacze, nawet nie wiem od czego,zwykłe gumy z jakimś przetłoczeniem ok. 9,oo zł. za sztukę następnie przyciąłem je do obrysu przednich i tylnych nadkoli i przykręciłem do plastykowych nadkoli wkrętami . Dwa lata tak eksploatowany samochód i bez problemu.Niskie koszty, nie urywają się przy krawężnikach a swoją rolę spełniają zawodowo .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja wczoraj zakupiłem i dzisiaj zalożyłem chlapacze na przód

znanej i lubianej polskiej firmy z REZAW-PLAST z mazowsza

wydałem na to porażającą kwotę 21,98 PLN i jestem zadowolony

dosyć elastyczna guma, bezproblemowy montaż (no dobra, była 21:00 jak sie za to zabrałem i przyświecałem latarką, ale jutro rano mam wyjazd i chciałem już mieć :D )

montaż do 2 istniejących wkrętów nadkola + 2 dodatkowe na dole

prosto, szybko i bezproblemowo.

 

 

3299104ac1ab483abdc16ab20427ea36.jpg

 

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma OK, ale powiedz mi które z tych uniwersalnych dopasowałeś do Notka? Bo widzę, że z Nissanem u nich kiepsko. Najważniejsze by dobrze dolegały...Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem właśnie na allegro coś takiego "nakładki listwa nadkola" podobno do naszego notka.

 

Wrzucam link bo cena dużo niższa niż salonowe więc może ktoś się skusi.

http://allegro.pl/nissan-note-nakladki-listwa-nadkola-zestaw-4szt-i1833817502.html

 

Mi by się przydały bo w tyle odchodzi mi na długości 2 cm nadkole od błotnika - tak jakby się rozwarstwiło i przed zimą muszę to zakleić - pewnie takie nakładki by pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie na allegro coś takiego "nakładki listwa nadkola" podobno do naszego notka.

z praktyki wiem, że pod czymś takim często gromadzą się zanieczyszczenia a zimą solanka i istnieje niebezpieczeństwo,że błotniki będą szybciej korodować

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i jakiś tuning,ale ja bym tego nie założył,tak jak pisze Dar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał to OK np w Sedici, ale "rzemiosło"...no nie wiem! Woda będzie się gromadzić i zacznie korodować błotnik. Nie ma szans by to należycie przylegało do błotnika na spinkach...Ja bym się w taką inwestycję nie pakował. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zbiliście z tropu. ;) a już się po pierwszym przymierzałem do zakupu.

No ale jak ma być gorzej to poszukam jakiegoś innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i kupiłem do przodu za 110zł -pasują idealnie. Ale cena powinna być o 50zł mniejsza. W tej okazyjnej cenie otrzymujemy : pudełko z napisem Nissan, instrukcja, worek i 2 chlapacze :)

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Odnośnie chlapaczy.

Mam oryginalne Nissana zamontowane przy zamówieniu u dealera.

Po niecałym roku użytkowania mam pewne wątpliwości co do ich dalszego istnienia.

Nie jestem pewien czy przez przypadek nie będą powodem przyspieszonej korozji w miejscu gdzie są zamontowane (przód bo tył jest na zderzaku).

Nie wiem co gorsze rdza od chlapacza czy rdza w tym samym miejscu od kamieni lecących spod kół?

Najgorsze są deszczowe dni, samochód już dawno wysechł, a w miejscu chlapaczy wilgotno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu zbiera Ci się wilgoć? Oryginalne chlapacze mają w dolnych krawędziach otwory, którymi ma wypływać woda. Masz takie otwory? Nie są zatkane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu zbiera Ci się wilgoć? Oryginalne chlapacze mają w dolnych krawędziach otwory, którymi ma wypływać woda. Masz takie otwory? Nie są zatkane?

 

Witam

 

Co jest w dolnej części nie mam pojęcia, jutro sprawdzę, wilgoć wystepuje na łączeniu chlapacza i nadwozia, szczególnie na krawędzi gdzie nie jest idealnie spasowany, mikro szczeliny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem na pewno są te otwory o których wspomniałem. W nie oryginalnych ich nie widziałem. Są prostokątne - dość spore, da się włożyć do nich mały palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wosk ręcznie nakładany z puszki na całe auto. Też pomyślałem o tym, że może za kilka lat być tym miejscu otarcie lakieru od chlapacza- puki co blacha jak w Renault- prawie nierdzewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem na pewno są te otwory o których wspomniałem. W nie oryginalnych ich nie widziałem. Są prostokątne - dość spore, da się włożyć do nich mały palec.

 

Witam

 

Oto zdjęcia moich chlapaczy oraz dwa zdjęcia oryginałów z sieci.

Osobiście widzę drobne różnice ale może tylko mi się wydaje.

Prostokątnych otworów u siebie nie potrafię zlokalizować?

 

Pozdrawiam

post-49791-0-94667600-1342874410_thumb.jpg

post-49791-0-50874700-1342874412_thumb.jpg

post-49791-0-82273200-1342874424_thumb.jpg

post-49791-0-53024300-1342874438_thumb.jpg

post-49791-0-15783000-1342874452_thumb.jpg

post-49791-0-19593300-1342874463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...