Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przyspieszanie zaplonu


Gość Polak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos dokladnie napisac jak przyspieszyc zaplon w almerce N15 1.6 GA16DE

99kucy w standardzie plus wywalony egr i kat wydech fi55mm i dolot +k&N.

Czy wogole wskazane jest przyspieszenie zaplonu przy wywalonym EGR??? Jesli tak to prosze napiszcie mi w jak to zrobic, zeby kumpel z lampa strobo mogl mi to ustawic. W jakim polozeniu ma byc ten bolec w stosunku do znacznikow. albo podajcie mi inny sposob regulacji tylko zeby byl dokladny bo ja sie na tym tak bdz nie znam (jeszcze;) a scigam sie z kumplem w testach od 0 do 100. On ma Celice 172 kuce ale w automacie na moje sczescie. Pierwszy wyscig wyprzzedzilem go o 1,5-2 dlugosci almery:D (sekunda) ale ponoc poprawil ruszanie(hamulec+gaz) wiec i ja cos musze u siebie poprawic zeby znow go objechac;P pozdro i dzieki za info a i jezdze caly czas na 98 ale jak cos moge lac V-powera;) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta cella musi byc zdrowo zarznieta skoro objezdzasz go 100km almera ;)

 

[ Dodano: Czw 07 Cze, 2007 15:31 ]

ahh.. zeby to SRi w N15 znaczylo to co SRi w P11 :)

 

nie jest zarznieta (imp. z jap. = maly przebieg i bdb stan techniczny - naogol) ale ma automat i jego najlepszy wynik to bylo 10.4 bo ruszal z prawie zerowych obrotow. Teraz ponoc robi tak ze wciska hamulec i gaz jednoczesnie a pozniej puszcza hamulec przy starcie i poprawil wynik do 9,4 w kilku pomiarach (2 os w aucie i stoper;) czyli teraz jedzie tak jak ja (te same pomiary). myslisz ze te kable mogly by cos pomoc i przyspieszenie zaplonu?

az ciekawosci zapytam ( nie bic jescze "zielony" jestem ) jaka jest roznica pomiedzy N15 SRi a P11 SRi oczywiscie przy silnikach 1,6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze ta cela to 1.6 i ma 115km wieksza moc tracona przez automat, ciekawe jaki ma moment obrotowy i ile wazy

 

co do SRi to w P11 to jest motor 2.0 SR20DE i dysponuje 131KM ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma Celice 172 kuce
ktora to generacja i skad ta moc :?:

 

[ Dodano: Pią 08 Cze, 2007 01:52 ]

co do SRi to w P11 to jest motor 2.0 SR20DE

 

dla scislosci to jest silnik o kodzie SR20De

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADI G jesteś pewien że ta celica ma 172 KM ? w manualnej skrzyni mają katalogowo 8,1 s - 100 Km/h !

 

Tak zgadza sie w manualu maja 8.1s do 100km/h dlatego nawet bym nie startowal do takiej;)

Odpowiadajac na wasze dalsze pytania co do Celi to jest to dokladnie model z 1995 roku seria GT ST202 z silnikiem 3SGE ktore to celiki wychodzily w latach 94-99 i ma jak sie okazuje dokladnie 173 konie;) a tutaj zamieszczam linka znalezionego na szybko

http://www.fensport.co.uk/partsfiles/st200.htm

 

Jedno jest pewne kumpel na 100% nie kupi juz nigdy automata bo to od niego kupilem almerke :D tyle ze wlozylem w nia trohe ;) a teraz on sie wqrwi...

ale na "miedzybiegach" nie mam z nim najmniejszych szans i od moich 120-130kmh zaczynal juz mnie doganiac a powyzej tej predkosci to tez zero szans (tak mysle - chodzi o to ze cela musi wejsc na obroty a przy auto cizeko od zera z obr duzych wystartowac)

w kazdym badz razie od 0 do 100-120 :D almera daje rade;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość tomciuu

Wracając do tematu:

Przyspieszyłem zapłon "na oko" - róznicę odczułem. Chodził super. Na trójce jechał prawie tak, jak poprzednio na dwójce. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Przy szybkim ruszaniu na jedynce przy około 3500-4000 RPM pojawia się dziwny dźwięk, potem na dwójce przy ok. 4500-5000 też się czasem ujawnia. Nie wiem czy to spalanie stukowe, bo takiego nigdy nie słyszałem. Porównać bym to mógł do włączenia się VTECa w Hondzie (widziałem na filmie) - głośniejszy niż normalnie warkot z metaliczną nutą. Jedzie wtedy dobrze, ale boję się, że ten dźwięk to coś złego. Testy robiłem na gazie, a zapłon nie był przesunięty do końca, tylko mniej więcej za połowę tego otworu w górnej śrubie.

 

Na razie cofnąłem zapłon do momentu, gdzie tego warkotu nie ma. Czy ktoś na pomysł co to może być za dźwięk? Jeśli to nic złego, to przyspieszę go bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

siemanko. wiecie cos moze o przyspieszaniu zaplonu w E16i? tylko z tego co wiem to on juz jest przystosowany do 91 oktanow(wiem z ksiazki) i w/g mnie lanie 98 niema sensu bo roznicy niema chyba zeby przyspieszyc zaplon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

witam

 

tez poprawilem swoj zaplot 1.6 pb/lpg

roznica powiedzial bym drastyczna w szczegolnosci gdy jedzie sie na lpg subiektywnie zaryzykowal bym stwierdzenie ze na lpg lepiej sie zbiera teraz niz na pb ale to tylko odczucia po kilku km nie poparte hamownia...

 

na fotce widac o ile przesuniete wszsytko zostalo taka kreska na (zadrapanie) odznacza miejsce gdzie oryginalnie znajdowala sie sruba

 

pb95 wlane mozliwe ze na 98 bedzie ciekawiej :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty przypadkiem to nie cofnales zaplonu??

 

On nie ale ty raczej tak :) sądząc po tym co tu napisałeś bo na lpg można na max przyspieszyć ponieważ ma 104oktany i stuku niepowinno być ani zmuły :D

 

u MNIE w sunny 1,4 16v gaznik po przyspieszeniu zaplonu autko sie zamulilo a jezdze na lpg tylko.Jak ustawilem spowrotem na serie to az milo pojezdzic tylko opony cierpia na tym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat zaplonowy przekreca sie zgodnie z ruchem wskazowek zegara czyli w strone kabiny.U mnie na przyspieszonym fakt z niskich obrotow szedl lepiej ale na wyzszych juz tak ladnie nie bylo jak na zaplonie ustawionym seryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Micre K11 1,3 16V z 94r i się zastanawiam czy jest sens przyspieszać zapłon? Aktualnie jeżdżę na Pb95 ale mogę się przerzucić na Pb98 tylko czy przy tak małym silniku odczuje jakąś różnicę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Micre K11 1,3 16V z 94r i się zastanawiam czy jest sens przyspieszać zapłon? Aktualnie jeżdżę na Pb95 ale mogę się przerzucić na Pb98 tylko czy przy tak małym silniku odczuje jakąś różnicę?

Pozdrawiam.

 

mam ten sam rocznik, te sama pojemność, i odpowiedź: tak, tak i tak, na 95 możesz przyśpieszyć lekko zapłon ja różnicy nie czuje za bardzo ale jak już przyśpieszysz więcej i zalejesz tylko 98 czuć już różnicę choć oczywiście nie jakoś drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam maly klopocik z zaplonem niby byl ustawiany komputerowo i jezdzi sie w sumie dobrze tylko niepokoi mnie to ze ma obroty na 1,500 czy moze byc to wina zle ustawionego zaplonu i jest przyspieszony na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

słuchajcie ja miałem jakby cały czas przyśpieszony ale posunąłem dalej i szczelina na dole fasolki ma 2mm (bo mierzymy ją od dolnej przeciez :?: :!: :?: zjechałem tak że nakrętka była już poza fasolką stuku nie było a jechał jak dziki...

 

czy szpara 1-2mm od dołu fasolki to nie za bardzo przyśpiesozny na waszce 95?????

 

noi chyba sposobem jest to żeby tak ustawić żeby na zejściu z obrotów wydech nie prykał bo tzn. ze jest za mało przyśpieszony...??

 

Noi czym nazywamy zapłon na MAXA w GA16?? czy do oporu śrubą czy jak podkłądka zakryje sczelinę w fasolce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Noi czym nazywamy zapłon na MAXA w GA16?? czy do oporu śrubą czy jak podkłądka zakryje sczelinę w fasolce...

 

no ja mialem na maxa zrobione tyle i ile sie dało (oparte na srubie) na 95 bylo stukowe i to grubo na 98 juz mniej na 98 Ultimate juz prawie nie bylo ale czasem sie pojawialo wiec cofnołem dosłownie z 2 mm od śruby i jest oki (przynajmniej mam taka nadzieje) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...