Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning QQ


Gość tomi-ei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamontować, czekam tylko aż będą mieć na przedni zderzak po lftingu, jak na razie nie mają.

Tak wiem. Podobno maja miec pod koniec lipca czyli w czasie kiedy bede odbierał autko. Interesuje mnie tylko czy jest to zamiennik wart tych pieniędzy, jak z wykonaniem i spasowaniem? Powoli gromadzę te gadzety :) aby zamontowac je po odebraniu samochodu. Zaskoczony jestem badziewnym wykonaniem listew firmy RIDER. Tyle tu o nich napisano, a ile napisano na stronie producenta?. Same ochy i achy. Spodziewałem się, za taka cenę, czegoś wykonanego bardziej precyzyjnie a ten "odlew" to olew klienta. W częćci (w obu elementach) przy słupku srodkowym brak jest taśmy samoprzylepnej co skutkować bedzie gromadzeniem sie brudu. Poza tym takie listwy powinny byc przyklejane cała powierzchnią a nie tylko na krawędziach, ale widac frycowe trzeba zapłacić. Wylądowały wiec w śmietniku. Stara prawda: "zanim kupisz zobacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym takie listwy powinny byc przyklejane cała powierzchnią

 

A powiedz mi po czym wnosisz, że powinny być przyklejane całą powierzchnią ??. Czy to znaczy że w Megance mojej żonki jest lipa ponieważ są w oryginale takie listwy i przymocowane na 4 zaczepy plastykowe ?? Jakoś po 8 latach ani brud ani rdza się nie uwidacznia.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Podobno maja miec pod koniec lipca czyli w czasie kiedy bede odbierał autko. Interesuje mnie tylko czy jest to zamiennik wart tych pieniędzy, jak z wykonaniem i spasowaniem? Powoli gromadzę te gadzety :) aby zamontowac je po odebraniu samochodu. Zaskoczony jestem badziewnym wykonaniem listew firmy RIDER. Tyle tu o nich napisano, a ile napisano na stronie producenta?. Same ochy i achy. Spodziewałem się, za taka cenę, czegoś wykonanego bardziej precyzyjnie a ten "odlew" to olew klienta. W częćci (w obu elementach) przy słupku srodkowym brak jest taśmy samoprzylepnej co skutkować bedzie gromadzeniem sie brudu. Poza tym takie listwy powinny byc przyklejane cała powierzchnią a nie tylko na krawędziach, ale widac frycowe trzeba zapłacić. Wylądowały wiec w śmietniku. Stara prawda: "zanim kupisz zobacz".

 

Jak to? - nie masz jeszcze auta a już kupujesz doposażenia? - to zanim odbierzesz auto, będziesz

miał z pewnością garaż pełen pudeł a samochód będziesz musiał zostawiać na ulicy. Co do nakładek na zderzaki, to te do QQ z przed liftingu, były podobno jakościowo dobre - dostarczał im ten sam dostawca który dostarczał do servisów Nissana. Od kilku miesięcy przestał im dostarczać, próbowali więc od innego, ale odrzucili pierwszą partię ze wzgledu na kiepską jakość - dobrze że mnie o tym uprzedzili. A więc pozostały im tylko do QQ z przed liftingu ( co widać zresztą na zdjęciu - ta na przedni zderzak). Natomiast jeśli chodzi o listwy boczne, to tak się złożyło że nie mam Rider-ów, ( niektórzy koledzy sobie bardzo je chwalą ) a też nie są przyklejane "całą powierzchnią" tylko taśmą na krawędziach i świetnie się trzymają - nawet myjka ciśnieniowa nie jest groźna. Jak byś przywalił taką mocną szeroką taśmą , to w razie czego zerwie ci razem z lakierem, przecież nie ciągniesz za nią auta.

Pozdr........castoro :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? - nie masz jeszcze auta a już kupujesz doposażenia? - to zanim odbierzesz auto, będziesz

miał z pewnością garaż pełen pudeł a samochód będziesz musiał zostawiać na ulicy. Co do nakładek na zderzaki, to te do QQ z przed liftingu, były podobno jakościowo dobre - dostarczał im ten sam dostawca który dostarczał do servisów Nissana. Od kilku miesięcy przestał im dostarczać, próbowali więc od innego, ale odrzucili pierwszą partię ze wzgledu na kiepską jakość - dobrze że mnie o tym uprzedzili. A więc pozostały im tylko do QQ z przed liftingu ( co widać zresztą na zdjęciu - ta na przedni zderzak). Natomiast jeśli chodzi o listwy boczne, to tak się złożyło że nie mam Rider-ów, ( niektórzy koledzy sobie bardzo je chwalą ) a też nie są przyklejane "całą powierzchnią" tylko taśmą na krawędziach i świetnie się trzymają - nawet myjka ciśnieniowa nie jest groźna. Jak byś przywalił taką mocną szeroką taśmą , to w razie czego zerwie ci razem z lakierem, przecież nie ciągniesz za nią auta.

Pozdr........castoro :beer:

 

Wiesz jak jest. Jak bedę miał autko to troche bedzie za późno na zakupy:). Zresztą jest to e-nty samochód i robie to z doswiadczenia. Po zakupie zawsze poswiecam ok.tygodnia na różne kosmetyczne poprawki jak i na zabezpieczenie autka (drzwi - listwy, podwozie - konserwacja itd). Czytam wiec uwaznie Wasze uwagi i rady. Są cenne choć czasami przerażajace szczególnie co do jakosci wykonania. Ostatnie dwa autka to Passat i Carina E. Ech szkoda ze jej juz nie produkuja. Miałem w sumie dwa typy do wyboru. ASX i QQ. Wybrałem QQ z uwagi na bliskośc serwisu i silnik benzynowy. Mam czym jeżdzic więc tym QQ nie bede robił 30 tys. km rocznie wiec naped nie jest w moim wypadku opłacalny. Co do listew to nie chodzi o ich przyczepnoś tylko o wadę. Powinny byc one przyklejone całą powierzchnią w przypadku Rider-ów bo jak pisałem wczesniej zakończenia listew od strony słupka srodkowego nie maja taśmy a po przyklejeniu zstaje szczelina ok 1,5 mm. Wytwarza sie taka long, long kieszeń gdzie brud i wilgoć ma co robić. Ani tego wyplukać ani wysuszyć. Musze cos wymysleć. Co innego jest z listwami mocowanymi na plastikowe uchwyty. Zawsze przy myciu brud wypływa a i odparowanie wody jest łatwiejsze. Pisze te uwagi bo wiem jakie są obecnie (ekologiczne) lakiery. Miękkie, wrażliwe na zarysowania, rdzę i ogólnie rzecz biorac do d....y :).

 

Mam jeszcze pytanie co do bagaznika dachowego. Jaka jest szerokość w osiach relingów? Musze sie zdecydowac na jakies belki, ale musze znac rozstaw relingów :)

Usmiałem sie dziś gdy z synem wpadłem do Lidla. Leżą tam aluminiowe belki o rozmiarze 110 i 120 cm na reling za chyba 160 zł. Całkiem przyzwoicie wykonane z zamkami. Za podone na Allegro trzeba zaplacić ok 600 zł tylko dlatego ze sa markowe :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Podobno maja miec pod koniec lipca czyli w czasie kiedy bede odbierał autko. Interesuje mnie tylko czy jest to zamiennik wart tych pieniędzy, jak z wykonaniem i spasowaniem? Powoli gromadzę te gadzety :) aby zamontowac je po odebraniu samochodu. Zaskoczony jestem badziewnym wykonaniem listew firmy RIDER. Tyle tu o nich napisano, a ile napisano na stronie producenta?. Same ochy i achy. Spodziewałem się, za taka cenę, czegoś wykonanego bardziej precyzyjnie a ten "odlew" to olew klienta. W częćci (w obu elementach) przy słupku srodkowym brak jest taśmy samoprzylepnej co skutkować bedzie gromadzeniem sie brudu. Poza tym takie listwy powinny byc przyklejane cała powierzchnią a nie tylko na krawędziach, ale widac frycowe trzeba zapłacić. Wylądowały wiec w śmietniku. Stara prawda: "zanim kupisz zobacz".

 

Rider nie jest od wczoraj na rynku a technologia wydaje się być sprawdzona. Może trafiłeś na wadliwy egzemplarz, może wystarczyło zareklamować, wymienić...?

Mam Ridery już kilka miesięcy i nic złego z nimi się nie dzieje - zima, lato... Żaden brud się nie gromadzi pod listwami...

Czy aby na pewno cała powierzchnia powinna być przyklejona do polakierowanej blachy?

Taśma 3M naprawdę mocno trzyma, a w przypadku zerwania listew lakier zostaje na miejscu. :)

Hmm... dziwne trochę to Twoje kupowanie na potęgę akcesoriów jeszcze przed odbiorem auta... Na ogół jest raczej odwrotnie... huh.gif

Myślę, że gdybyś te "badziewne" listwy przyłożył do auta w garażu, zmieniłbyś zdanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne trochę to Twoje kupowanie na potęgę akcesoriów jeszcze przed odbiorem auta... Na ogół jest raczej odwrotnie...

 

Nie wiem dlaczego to takie dziwne? Dlaczego na potegę? Czytam tu na forum i widzę w realu na nowych samochodach obicia od drzwi parkujacych obok samochodów. Kiedy więc mam kupić np. listwy? Jak juz mi jakaś "dama" przywali w drzwi szukajac lusterka w kosmetyczce przy wysiadaniu? :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego to takie dziwne? Dlaczego na potegę? Czytam tu na forum i widzę w realu na nowych samochodach obicia od drzwi parkujacych obok samochodów. Kiedy więc mam kupić np. listwy? Jak juz mi jakaś "dama" przywali w drzwi szukajac lusterka w kosmetyczce przy wysiadaniu? :)

 

To może po prostu zamów Qashqai-a od razu z listwami - oryginalnymi i wynegocjuj w cenie... ;)

Nikt na placu u dealera nie stuknie... :D

 

Z pozostałych akcesoriów polecam jeszcze chlapacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu zamów Qashqai-a od razu z listwami - oryginalnymi i wynegocjuj w cenie... ;)

Nikt na placu u dealera nie stuknie... :D

 

Z pozostałych akcesoriów polecam jeszcze chlapacze.

 

Nie wiedziałem ze te oryginalne, fabryczne listwy na dole drzwi są do .... niczego. Myslałem że chronia drzwi a to tylko taki gadżet. Nie jestem zwolennikiem "choinek" listewki, swiecidełka, nakładki na klamki czy lusterka itd. Jak już musze coś zamontowac czy przykleić to musi to byc dobrej jakości i spełniac swoja rolę. Na progi wymysliłem folie samochodowa samoprzylepną w kolorze nadwozia. W poprzednich samochodach tak tobilem i zdawało egzamin. Zawsze mozna po roku ja odkleic i nakleic nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na progi wymysliłem folie samochodowa samoprzylepną w kolorze nadwozia. W poprzednich samochodach tak tobilem i zdawało egzamin. Zawsze mozna po roku ja odkleic i nakleic nowa.

Po roku użytkowania mogę Ci powiedzieć że nie dostrzegam żadnych rysek na progach auta. Folia o której wspominasz zdecydowanie bardziej, w kolorze bezbarwnym, przydałaby się na oklejenie "przyprogowych plastików" i drzwi tu gdzie jest kieszeń. Te elementy są narażone na obicia butami.

 

Masz może linka do tego typu foli ochronnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania mogę Ci powiedzieć że nie dostrzegam żadnych rysek na progach auta. Folia o której wspominasz zdecydowanie bardziej, w kolorze bezbarwnym, przydałaby się na oklejenie "przyprogowych plastików" i drzwi tu gdzie jest kieszeń. Te elementy są narażone na obicia butami.

 

Masz może linka do tego typu foli ochronnych ?

 

Prosze bardzo. W Niemczech oklejaja tym TAXI, a u nas stosuja na maski i inne części narazone na kamyczki.

http://www.automar.net.pl/kategoria,27,folia_carbon_3d

 

http://www.zmienkolor.pl/

 

http://solutions.3mpoland.pl/wps/portal/3M/pl_PL/Industrial-Adhesives-and-Tapes/IATD/Applications-For/Protection-and-Cushioning/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LECIE20OF60_assetId=1180605834134&WT.mc_id=PPC_Google_2011_IATD&gclid=CKSW2piSsakCFcyCzAodaA31VQ

 

Jest tego wiele w necie.

 

Tu gdzie mieszkam (Legnica) jest też firma która zajmuj sie klejeniem tej folii. To nie jest reklama :))

 

pozdrawiam

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję taśmę naprawczą na tkaninie. Można ją przykleić tak, żeby zachodziła bardziej na bok auta, tam gdzie nie sięgają nakładki, a z tyłu nawet na nadkole. Nie jest to może zbyt piękne, ale czarna taśma w moim przypadku nie rzuca się w oczy. Auto mam trochę ponad rok, a jest już sporo mocnych zadrapań szczególnie od damskich obcasów.

Taśmę kupiłem taką: Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem w SELGROSIE w Warszawie zauważyłem ze mają do tego odpowiednią przezroczystą taśmę, ona byłaby najlepsza do takiego zabezpieczenia. Są w różnych rozmiarach, a i na rolce też więc można coś na pewno było by wybrać dla siebie. Sam o tym nie myślałem ale po przeczytaniu tych postów muszę o tym pomyśleć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tuning, ze względu na już i tak "stiuningowany" zakup, ograniczył się to kilku drobiazgów i nie planuje więcej nic robić, bo i tak jest nieźle

- skóra

- chrom na zegary, przy wersji przed liftem daje miły efekt

- chrom na progi - raczej nie dla efektu

- alufelga ADVAN RS Racing Chromatic - w barwie brązu do koloru samochodu

- szyby ciemne - bo fabrycznie nie było.

a tak to wygląda jak widać na obrazkach.

 

qq-tun01.jpg

/

qq-tun02.jpg

/

qq-tun03.jpg

/

qq-tun04.jpg

/

qq-tun06.jpg

/

qq-tun07.jpg

/

qq-tun08.jpg

/

qq-tun09.jpg

Edytowane przez kajot04
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tuning, ze względu na już i tak "stiuningowany" zakup, ograniczył się to kilku drobiazgów i nie planuje więcej nic robić, bo i tak jest nieźle

- skóra

- chrom na zegary, przy wersji przed liftem daje miły efekt

- chrom na progi - raczej nie dla efektu

- alufelga ADVAN RS Racing Chromatic - w barwie brązu do koloru samochodu

- szyby ciemne - bo fabrycznie nie było.

a tak to wygląda jak widać na obrazkach.

 

Ładne autko :dribble: czy kolega może doradzic gdzie kupić listwy progowe za ile i czy sprawdzają się jako zabezpieczenie przed rysowaniem progów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko :dribble: czy kolega może doradzic gdzie kupić listwy progowe za ile i czy sprawdzają się jako zabezpieczenie przed rysowaniem progów

 

 

Witam kolego sorki ,że śię wtrące, ale mam takie podobne listwy z allegro firma -Chromoster cena 155zł z przesyłką ,lub to samo oferuje- Croni. Co mogę powidzieć to na moim czarnym ładnie śię prezentują ,ja mam te szlifowane na lustro i jednak znać na nich ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko :dribble: czy kolega może doradzic gdzie kupić listwy progowe za ile i czy sprawdzają się jako zabezpieczenie przed rysowaniem progów

 

oczywiście, ze sprawdzają się, właściwie to bardziej ochrona niż bajer wizualny, bo trudno jeździć z otwartymi drzwiami :). Dwie "ścieżki" taśmy dają supermocne połączenie, jedną listwę lekko krzywo przykleiłem na paru centymetrach i miałem spory kłopot, aby to oderwać :). Wcześniej dobrze odtłuściłem powierzchnie progów chemią gospodarczą w postaci odtłuszczacza do kuchni i ściereczek do usuwania wosku z szyb :)

Ja kupiłem u tego gościa - < link listwy chrom > za 139 zł,mimo, że różnie jest z jego komentarzami, to dostałem na drugi dzień doskonale zapakowane w twarde pudełko. Wybrałem błysk, można tez mat, ale trudniej zadbać o ich czystość bo powierzchnia jest zmatowiona, no a błysk - jak wyżej - da się porysować lustrzaną powierzchnię, ale bez jaj, to tylko listwa progowa i samochód...

Edytowane przez kajot04
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto po liftingu - wygląd zamontowanej siatki. :whistle:

Super!

Podglądam (szczególnie to środkowe zdjęcie-otwory przy logo) i nie widzę śladów mocowania !?

Jak tam mocowałeś siatkę ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wielkości oczkach montowaliście siatkę zabezpieczającą chłodnicę?

Może ktoś znalazł wady mniejszych lub większych oczek? ( gorsze chłodzenie, szum itp?)i drugim razem poprawiłby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Podglądam (szczególnie to środkowe zdjęcie-otwory przy logo) i nie widzę śladów mocowania !?

Jak tam mocowałeś siatkę ?

Mocowałem opaskami zaciskowymi (3x200), kolor - czarny. :whistle:

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowałem opaskami zaciskowymi (3x200), kolor - czarny. :whistle:

Pozdr...

Dzięki !

Tym samym odpowiem mojemu "przedmówcy" ...

Zamocowałem siatkę tylko na dole zostawiając otwory przy logo mając na względzie to że i tak "stłumiłem" chłodzenie ?!

Zastosowałem siatkę mały kamei-stosownie do kształtu otworów przy logo(oczka 4x12)lecz jaki praktycznie ma to wpływ na to o czym w przedmowie - nie wiem.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, widzę, że montowaliście siatkę aluminiową z przodu chroniącą między innymi chłodnicę.

Mam taką siatkę ale wydaje mi się ciężka i nie wiem, czy nie będzie uszkadzać delikatnych plastików do których będzie przymocowana opaskami.

A może ktoś stosował plastikową siatkę ogrodniczą, jest ona masywna o oczkach 5x5 mm,bez porównania lżejsza, występuje w różnych kolorach, można ją dowolnie obrabiać i myślę, że będzie mniej agresywna w stosunku do samochodowych plastików?

Edytowane przez tbodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, widzę, że montowaliście siatkę aluminiową z przodu chroniącą między innymi chłodnicę.

Mam taką siatkę ale wydaje mi się ciężka i nie wiem, czy nie będzie uszkadzać delikatnych plastików do których będzie przymocowana opaskami.

A może ktoś stosował plastikową siatkę ogrodniczą, jest ona masywna o oczkach 5x5 mm,bez porównania lżejsza, występuje w różnych kolorach, można ją dowolnie obrabiać i myślę, że będzie mniej agresywna w stosunku do samochodowych plastików?

Nie wiem co Ty za siatkę kupiłeś że twierdzisz że jest "ciężka"- skoro aluminiowa - więc nie powinna być ciężka, a cała jej dolna krawęź opiera się na t.z.w. półce zderzaka,a opaski tylko przytrzymują aby nie odchylała się do tyłu i dobrze przylegała. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przymierzam się do założenia siatki i tak gdybam zanim zobaczę co i jak.

Nie przymierzałem jej w miejscu montażu i nie wiem jak to wygląda, ale skoro mówisz, że opiera się na zderzaku to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...