Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie to wygląda, tylko daj osc z jazdy, bo dałeś ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ...po zmianie softu AC chyba "namagnesowało" linię map bo lgą do siebie tak równiutko.. :D . Na poprzednim sofcie nie mogłem tak równo zestroić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wieczorkiem przejechałem się tą trasą co zwykle stroiłem mapki i dołączam osc z jazdy wt 19 43.zip zastanawiam się czy zwiększyć dysze na 2,5 czy też zostawić 2,4 jakie to będzie miało znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2220 to ustawienia, a osc tak na szybko to wygląda nawet OK, daj co masz teraz tylko pokręć nissmo pod red line czy nei zapętla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wygląda OK, tam w dwóch miejscach sonda uboga przy przyspieszaniu, ale sprawdź dokładnie cewki i układ zapłonowy, bo nei możliwe są obroty powyżej 20000 a przynajmniej nie w Twoim nissmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wygląda OK, tam w dwóch miejscach sonda uboga przy przyspieszaniu, ale sprawdź dokładnie cewki i układ zapłonowy, bo nei możliwe są obroty powyżej 20000 a przynajmniej nie w Twoim nissmo ;)

 

oki ale jak mam sprawdzić te cewki i układ ( chodzi mi co i w jaki sposób bo za bardzo nie wiem ) a co jest dokładnie z tymi obrotami ?

 

aha i jakie parametry cewek i reszty bo szukam i na razie nie ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na czasy 72-75ms, 570-572ms, widzisz jakie silnik ma obroty???, heheh raczej niemożliwe, dlatego napisałem aby sprawdzić dokładnie co i jak bo program łapie jakiś dziwny sygnał na PB i LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziliśmy wczoraj cewki ,świece i wtryski wszystko miało zbliżone parametry co może być przyczyną to nie mam pojęcia , jak by ktoś wiedział lub miał podobny przypadek to będę wdzięczny za pomoc

dziś kolejny raz zrobiłem kalibrację tylko na mniejszym ciśnieniu 0,80 i pomogło , podniosła się mapka lpg i o wiele lepiej idzie wink.gif fakt jest na bogato jeszcze zmniejszyłem ciśnienie minimalne w programie z 0,52 na 0,48 bo był błąd jak kiedyś ,że jest za niskie post-35510-0-07987800-1306611451_thumb.jpg post-35510-0-98532200-1306611439_thumb.jpg xcv.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś dziwnie to wszystko wygląda, oglądałeś ten osc??? jakie kosmiczne czasy PB do tego rozjazdy na wtryskach, coś jest nei tak, ja bym sprawdził wszystkie lutowania i czy czasem coś sie nie zwiera, bo znowu czasy PB na map[ie poszły dalej, rozpruwałeś wiązkę?? sprawdź jeszcze kabelki od MJ bo lubią się połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem , że czasy wtrysków PB są wysokie wtedy gdy przekręcam kluczyk bez odpalania jeszcze zobaczę wiązkę , zauważyłem DINO że założyłeś nowy reduktor NIKO ... jak on się sprawuje w porównaniu z MAGIKIEM III ???, pytam tak z ciekawościwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem , że czasy wtrysków PB są wysokie wtedy gdy przekręcam kluczyk bez odpalania jeszcze zobaczę wiązkę , zauważyłem DINO że założyłeś nowy reduktor NIKO ... jak on się sprawuje w porównaniu z MAGIKIEM III ???, pytam tak z ciekawościwink.gif

 

czyli gdzieś jest zwarcie musisz poszukać

 

 

ano jest już NIKO w nissmo, narazie pierwszy dzień ale jest to pierwszy reduktor, co prawda po przeróbkach, który podczas ciśnięcia pod red line nie zapętlił wtrysków, czyli spadek ciśnienia minimalny ;) zapowiada się gicior biggrin.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji u mnie byłby git NIKO 150HP http://allegro.pl/reduktor-parownik-sekwencja-niko-150-km-nowosc-i1575133479.html taki jak w linku i czerwone HANKI ??? w przyszłości jeszcze jak widać w tym linku są pokazane 2 reduktory jeden z obudową metalową a drugi plastikową czarną jakie to ma znaczenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki NIKO styknie i Hanka czerwona, a reduktory teraz wszystkie mają plastikową nakrętkę, a różnica jest w średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po dość długiej nieobecności. Wczoraj zabrałem się znów za gaz. Ciśnienie przy autokalibracji 0,95. Poniżej moje wypociny. Prosze po raz kolejny o rzucenie fachowym okiem.

post-20832-0-57553200-1307001826_thumb.png

post-20832-0-38349900-1307001844_thumb.png

1y.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gitara, można dopieścić mnożnik od 1do 7ms a górę zostaw, chyba, że uda się zgrać i sonda będzie bogata, to wtedy można walczyć, a co robiłeś, ze znowu wkłądasz łąpska biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

ale znowu czasy PB masz takie duże ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem standard czyli znów błąd wtryskiwaczai brak napięcia.powsadzałem magiki pojedynczo na krótkich przewodach tak jaki był plan. Pamietasz? Akcja do późnych godzin, i zonk!!! No i poprzednio ustawiałem autokalibracje na 0,82bar i podniosłem ciśnienie do 1bara o troche za dużo wydaje mi sie. Teraz zapętliło mi przy red line ale na bogato. Ps. Nie wiem czemu czasy wtrysków takie mam wymieniłem wtryskiwacze benzynowe i cewki. Cała instalka sprawdzana 4 razy. No i oczywiście udało mi się w końcu zaślepić ten EGR.Musiałem zastosować rezysorek 0,2mega ochma ten co mi mówiłeś 0,3kilo ochma wywalał mi bład. Teraz narazie przejechałem 100km i spokój z pomarańczową kontrolką. Kiedy odwiedzasz nasze okolice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś hanki pakować ;), a jak tam @efej?? jak z sondą po wymianie/???

jak się uda i będzie jakaś trasa to na pewno dam znać,, i może byśmy jakiegoś browca strzelili przy PIRAMIDZIE nad zalewem??? w sumie Krzysiek abstynent bbuuhahhahah to będzie kierman biggrin.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za. tylko ze to ja bede kiermen! Pomyliło ci sie z krzychem. Gadaliśmy pare razy mówi że narazie gicior. Mial ten wydech pospawać i wpaść. Jakbyś tu mial traske to dawaj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za. tylko ze to ja bede kiermen! Pomyliło ci sie z krzychem. Gadaliśmy pare razy mówi że narazie gicior. Mial ten wydech pospawać i wpaść. Jakbyś tu mial traske to dawaj znać.

 

już zaczynam się gubić kto pije a kto kieruje ;)

 

spoko jak tylko będę przelatywał to piknę i się ustawimy phone.gifbeer.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...