Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ustawieniach zmieniłem po aktualizacji na mj. Poniżej scrin od efeja.

post-20832-0-01195100-1302359748_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dysze ale jak robiłem autokalibracje do wyskoczyło że dysze zbyt duże ale na ciśnieniu 1.20. Znaczy trzeba zrobić tak jak u mnie tzn dysze rozwiercić z ciśnieniem zejść zrobić autokalibracje i z ciśnieniem troszke do góry?

 

Poniżej zamieszczam osc z mojej dzisiejszej jazdy. Mapke troche skorygowało gazu poszła do góry od 6ms-13ms i zapętliło.

112.zip

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dysze ale jak robiłem autokalibracje do wyskoczyło że dysze zbyt duże ale na ciśnieniu 1.20. Znaczy trzeba zrobić tak jak u mnie tzn dysze rozwiercić z ciśnieniem zejść zrobić autokalibracje i z ciśnieniem troszke do góry?

 

Poniżej zamieszczam osc z mojej dzisiejszej jazdy. Mapke troche skorygowało gazu poszła do góry od 6ms-13ms i zapętliło.

 

@efej ma zawolaka S nie zejdzie się niżej, czyli trzeba stroić do tego co jest teraz, czyli wiercić,

 

jak pętliło wtryski to może reduktor nie wyrabia, bo dysze już są OK

 

jednak klęka, trzeba coś z tym zrobić, sprawdź czy gdzieś nie jest pozaginana miedź i jak masz zbiornik zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te moje ustawienia mogą być? Jak pętli na bogato to można to olać. A może wtryskiwacze mam za wolne?

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te moje ustawienia mogą być? Jak pętli na bogato to można to olać. A może wtryskiwacze mam za wolne?

 

no tak, ale przy takich dyszach i mocy nie powinno pętlić, u mnie ostatnio tez hanki zapętliło ale ciśnienie spadło drastycznie, chyba nei mogę do czasu zmiany na NIKO, tak peadłować autem, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eifel nie wiem jak ma z tą gwarancją jeśli chodzi o rozwiercenie dysz. Jak będzie miał czas może podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już i tak nie ma gwarancji, bo aktualizowaliśmy sterownik, do tego jak z nim rozmawiałem to gazmen nawet nie chciał zmienić położenia zbiornika, a ma do jazdy po rondzie, i gazmen ma swoją teorię, ze tak ma być, biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eifel nie wiem jak ma z tą gwarancją jeśli chodzi o rozwiercenie dysz. Jak będzie miał czas może podjechać.

gwarancję już dawno olałem teraz chcę aby to dobrze grało ,i tak zrobię podjadę do ciebie i trzeba to jakoś pochytać,tylko muszę znależć czas ,a ma to wszystko jakiś bardzo negatywny wpływ na silnik i tą inst.gazową,co muszę dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wziąłem się za te moje zapętlanie. Postanowiłem jeszcze raz ustawnić mnożnik. Zrobiłem na nowo mape benzyny a później mape gazu. Co się okazało mnożnik przy max bucie był w granicach 50. Postanowiłem podnieść troche ciśnienie i ustawić jeszcze raz mnożnik.(poniżej scrin). O dziwo nie pętli nawet jak dojade pod czerwoną kreseczke. Moje pytanie. Czy "uderzyłem" w dobrą strone czy tak moge zostawić. Prosze o sprostowanie mnie jak źle myśle.

 

Eifel wiertełka mam możesz dokupić ewentualnie kilka opasek na wężyki ja mam kilka ale one lubią się zrywać. Będziesz miał czas dawaj cynka to porobimy.

post-20832-0-96740200-1302549197_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj o osc zapomniałem. Dzisiaj mykłem się do świateł "wiadomo" jakich, zrobiłem małą korekte mnożnika i nagrałm osc pierw na gazie później na benzynie.

1.zip

post-20832-0-35828900-1302587408_thumb.png

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nei tak,

zrób tak: zapisz to co masz, odłącz aku na noc, zresetuj kompa gazowego do ustawień fabrycznych, pojeździj z jeden dzień na PB, zrób kalibracje i zbierz mapy, zobacz jakie max czasy PB wyjdą, posprawdzaj cewki i połączenia, posprawdzaj czy czasem nie zamieniłeś jakiegoś połączenia wtryskiwaczy, a to wszystko dlatego, że masz jakieś dziwnie długie max czasy, pamiętasz jak jechaliśmy zrobiły się na max 13ms,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj wziąłem się za przegląd wszystkich wtyczek. Wymieniłem świece. Poniżej scriny z moich ustawień.

1.zip

post-20832-0-31173300-1302782945_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wszystkie połączenia kabli wtrysków benzyny i gazu, wymieniłem świece. A jak tam osc może być to ustawienie? Kropki od lewej 1,2,3,4 dałem o 2 kliki w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wziąłem się za te moje zapętlanie. Postanowiłem jeszcze raz ustawnić mnożnik. Zrobiłem na nowo mape benzyny a później mape gazu. Co się okazało mnożnik przy max bucie był w granicach 50. Postanowiłem podnieść troche ciśnienie i ustawić jeszcze raz mnożnik.(poniżej scrin). O dziwo nie pętli nawet jak dojade pod czerwoną kreseczke. Moje pytanie. Czy "uderzyłem" w dobrą strone czy tak moge zostawić. Prosze o sprostowanie mnie jak źle myśle.

 

Eifel wiertełka mam możesz dokupić ewentualnie kilka opasek na wężyki ja mam kilka ale one lubią się zrywać. Będziesz miał czas dawaj cynka to porobimy.

Kornik ile będziemy czasu potrzebować na te wiercenie?może da rady tą butle przestawić za jednym razem, może zdążę jeszcze przed świętami ,chyba że znowu będzie coś nie tak z tym moim gazem jak to porobimy ,i znowu wizyta ,miało to chulac wszystko na tym komplecie ? :devil: :devil: ,ale widzę że caly czas można coś poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski masz na wierzchu więć nie będzie problemu, a z butlą też myśle że nie będzie problemu. U mnie butle przekręcałem jakieś 30 min. Myśle że jak wpadniesz rano to do południa się uporamy.

 

Pytanie do Dina. Rozwiercić efejowi na 2,5mm czy zacząć od 2,4???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek daj 2.4 @efej ma ZAVOLAKA nie zejdziesz za nisko z ciśnieniem

 

 

a odnośnie butli to nie był bym takim optymistą devil.gifdevil.gif kolega @efej ma butlę do jazdy po rondzie biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif czyli trzeba będzie wiercić nowe otwory laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no racja otwory nie będą pasować od mocowania butli. Ale myśle że damy rade!!!

kazałem efejowi kupić świece i przewody bo po kupnie samochodu ich nie zmieniał.

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrób tak: po autokalibracji zbierz mapy dostrój i włącz ISA, będziecie musieli pojeździć trochę ale to będzie Ci pikać w jakim zakresie, poza tym bedziesz miał podgląd w stan zebranej mapy i jak zbierzesz całą mapę PB to wtedy ISA porobi korekty po obrotach i wyłącz aby nei rozjechało map w późniejszym czasie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no racja otwory nie będą pasować od mocowania butli. Ale myśle że damy rade!!!

kazałem efejowi kupić świece i przewody bo po kupnie samochodu ich nie zmieniał.

http://www.janmor.pl/pol/katalog.php?p=main&s=1&komplet=eco&szczeg3=ok&id_marki=169m&model=PRIMERA&pozycja=6945&pojemnosc=2.0#ccw mam zamiar kupić te przewody jak możesz to sprawdż czy to jest to nie mają takich kosmicznych cen,a świece kupie w sklepie

 

i zrób tak: po autokalibracji zbierz mapy dostrój i włącz ISA, będziecie musieli pojeździć trochę ale to będzie Ci pikać w jakim zakresie, poza tym bedziesz miał podgląd w stan zebranej mapy i jak zbierzesz całą mapę PB to wtedy ISA porobi korekty po obrotach i wyłącz aby nei rozjechało map w późniejszym czasie,

Witam, a jak to rozwiercimy i porobimy ustawienia będzie to w końcu hulało?bo mam wrazenie że coś co chwila jest nie tak ,czyli znowu mnie czeka jazda po tej drodze do świateł itp.a tak na chłopski rozum Dino dlaczego to trzeba wiercic,ten mój gazomatoł nie mógł mi tego zrobić jak gaz zakladał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł no ale co zrobić, takie życie nalezy do plemiona nieomylnych ;) i wszystkowiedzących

jak się wreszcie poustawia i dostroi to będzie gitt, mam nadzieję, ze MJ podziałają trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł no ale co zrobić, takie życie nalezy do plemiona nieomylnych ;) i wszystkowiedzących

jak się wreszcie poustawia i dostroi to będzie gitt, mam nadzieję, ze MJ podziałają trochę ;)

to dobrze że da radę to poukładać,tym mnie pocieszyłeś ale z gruntu jestem optymistą więc jest dobrze ,poznałem ciebie i kornika wiec juz jest git :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efej ja miałem dysze ok 1,7, Tak mi założył gazownik. zorientowałem się że coś jest nie tak jak mi wywalało czeka o ubogiej mieszance. Mnożnik miałem strasznie wysoko i małe dysze kosztem wysokiego ciśnienia na reduktorze. Także niektórzy gaziarze to już się przeknałem ekipa od "kabel mlontosz plontosz i niejedziesz".

Edytowane przez kornik43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...