Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prośba o ocene map primera 1.8 16v


kornik43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzi? podł?czyłem się pod kompa zmniejszyłem ci?nienie na reduktorze do 0,78 ScreenShot048.bmp

 

ScreenShot049.bmp

 

nie mogę dodać osc wy?wietla ,że nie mam uprawnień co zrobić

 

ScreenShot051.bmp

 

to ostatnie

 

to ostatnie było z jazdy a 2 pierwsze jak odpaliłem auto ( na postoju)

 

co zrobić aby dodać osc???

 

ScreenShot052.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z tym , że on pali 13,5 litra , zastanawiam się czy ma wpływ to ,że leję Pb 98 verva

 

aha zapomniałem dodałem jeszcze 3 kropki ( bo nikt nie chciał mi pomóc )sad.gif

 

.... na LPG przy jakiś 2,3 miał kopa ale to spalanie mnie osłabiło huh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem teraz hmmmmm w takim miejscu, że ledwo odpliłem neta po kombinacjach,

BUNKRÓW NIE MA ALE TEŻ JEST za***iście biggrin.gif

nie jest dobrze, podepnij sondę aby było widać co i jak do tego nie podobają mi się max czasy PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam nieszczelność bo z mojego doświadczenia na moim aucie i innych całe problemy wynikały z wycieków gazu a instalka i Ecu jak są wmiarę ustawione potrafią sie dostroić czyli nawet jak masz nie duże różnice ecu się dostroi do LPG potem z przejściem na PB może kalikować ,,,,ale nie ma co panikować bo Ecu ma zakres w prawo lewo co dostraja i nawet jak lpg jest ubogo czy bogato to ma opcje by się dopasować ,,,,,,

 

sprawdz czy nie puszcza coś np po nocy sprawdz czy masz w układzie od wtrysków do reduktora masz gaz wtedy czujnik i stag pokaże albo 0.00 albo 1 Bar .... i Ci wyjdzie ...

spalanie 13,5 to nie wiem jak można zrobić

moje 12 max po Krakowie ,,, w korkach ,,,

 

teraz mi wyszło 16,5 L ale od razu oblałem wężyki od wtrysków i na obu łączeniach bąble były ,,, taraz będzie już ok ...

 

a i jeszcze jedno konwertuj pliki na JPEG JPG ,,, bo MAPY bitowe to dramat mam szybkie łącze ale jeszcze 5 lat temu by cie zabili za 4 megowe fotki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tofu nie chodzi o to, że ECU da radę tylko o to, że ma być gitt

 

wykasuj mapy, podnieś ciśnienie na reduktorze aby w okolicach 13ms był około 1, skasuj wszystko i po resecie ECU pojeździj na PB później dopiero zbieraj mapy, posprawdzaj połączenia przy wtryskach, czy nie mają jakiś przebić albo zimnych lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest dobrze, podepnij sondę aby było widać co i jak do tego nie podobają mi się max czasy PB

 

 

jak podpiąć sondę jakeś konkrety wiem gdzie jest ale dalej nie wiem jak .... i co z tymi max czasami PB , chodzi o to że leje PB 98 vrwe

 

 

 

 

mapki wrzucę po południu bo mam mały wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fioletowy od STAG-a do czarnego do sondy, max czasy to chodzi o to, że masz trochę za długie, powinny się kończyć około 13ms, zobacz na mapę @kornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-35510-0-76843100-1304267543_thumb.jpgpost-35510-0-77764300-1304267542_thumb.jpgpost-35510-0-69366200-1304267541_thumb.jpgdoszedłem do tego kabelka od son dy pierwszej jest on zlutowany z czerwono-siwym ,który to łączy się z czarnym we wtyczce lambdypost-35510-0-53613200-1304267540_thumb.jpg

 

natomiast kabelek od drugiej sądy nie jest podłączony

 

...... zastanawiam się skąd to wysokie spalanie LPG .....ale także Pb ??? ....czy to nie czasem PRZEPUSTNICA ???

 

aha jeszcze mapki nie dało rady zrobić 13ms na 1 bo już było za ciemno tylo mam to post-35510-0-32477000-1304282593_thumb.jpg 21;52.zip

 

...tutaj małe sprostowanie chodziło mi o PRZEPŁYWOMIERZ

 

czy wie ktoś jak można sprawdzić sonde lambde , a tak wogóle to wygląda na to , że mogę sobie pisać na tym forum do woli oczywiście sam ze sobą ???!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczepiasz miernik do kabelka czarnego od sondy w miejscu którym chcesz a drugi kabel do miernika do masy ustawiasz na zakres pracy prądu stałego do 20 V

 

rodgrzewasz furę i patrzysz co pokazuje miernik na wolnych obrotach powinna falować od 0.2 V do 0.8 +/- podczas przyspieszania ma być na bogato 0.8 V a podczas hamowania silnikiem 0.2 V podczas spokojnej równej jazdy ma sobie falować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , a to podłączenie sondy do kabelka fioletowego(staga ) jest prawidłowe ,czy może zakłucać sygnał sondy do komputera samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrze będzie jak wyciągnołem wtyczkę od sądy tak jak na zdjęciu i sprawdzałem

 

na początku na benzynie na wolnych zeszło do 0,20 na wysokich dochodziło do 0,80 , a na LPG było stałe 0,65 i zeszło do 0,60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po długiej nieobecności. testowałem ta moją fure. Jestem pewny na 99% że mam padnięty wtryskiwacz benzynowy. Teraz moje pytanie. Może on być przyczyną wywalania błędu p0420 czyli wydajnośc kata poniżej minimum, czytałem gdzieś że jak wtrysk leje to paliwo dostaje się do wydechu i może wywalić taki błąd. A drugie moje pytanie to dziś wracałem sobie z gór i w krakowie wywaliło mi błąd wtryskiwacza gazowego. Zgasiłem samochód odpaliłem i normalnie znów szedł na gazie przez jakiś kilometr i znów wywaliło błąd wtryskiwacza lpg. Czy ten uszkodzony wtrysk benzynowy może mieć wpływ na wtrysk gazowy? Czy poprostu tak jak kiedyś mówiłeś Tofu że magicjety mają do bani kabelki. Jutro je sprawdze wtryskiwacze benzynowe zamówiłem. A może te magic jety są jakieś trefne bo by mi już 2 spaliło. Napiszcie czy brne w dobrym kierunku i czy te wtryski benzynowe mają wpływ na gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...