Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej DRL


Gość mular83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lampy dzienne LED Philipsa. Mam podstwowy model - w zależności od miejsca zakupu - kosztujący około 200 pln. Swiecą już ponad rok bez żadnych problemów. Montaż banalnie prosty : jeden przewód na "masę" drugi, za pomocą dołączonej złączki, podpinamy do zasilania świateł pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem , że większość aut z LED jako dzienne pali się tylko z przodu auta a ztyłu ciemno , czy tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem , że większość aut z LED jako dzienne pali się tylko z przodu auta a ztyłu ciemno , czy tak może być

 

O właśnie mogą, czy nie mogą odwieczne pytanie.

 

Zgodnie z obowiązującą doktryną prawa w tym temacie w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi.

Natomiast w pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

 

Mam nadzieje że trochę Ci rozjaśniłem ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem , że większość aut z LED jako dzienne pali się tylko z przodu auta a ztyłu ciemno , czy tak może być

 

 

Bez urazy kolego ale pytać w temacie o to co już było napisane???

 

Patrz post 47 strona wcześniej i kilka wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podepne sie pod temat.


 


załozyłem swiatła LED do jazdy dziennej, czytałem inne posty i próbowałem sie podpiąć pod plus od altenatora, ponoc taki mały kabelek, tylko mam problem ze tam jest zbyt małe napiecie jesli chodzi o ich podłłaczenie.


 


wiec podpiołem sie pod plus od chyba "przepływomierz powietrza" patrzac z przodu auta na lini z akumulatorem troszke wyzej przy szybie.


 


i fajnie wszytko działa, tylko nie wiem, bo czasami przy zapalaniu auto mi gasnie, ale czasami, jak przegazuje to juz tego problemu nie ma, wiec nie wiem czy znalezc inny plus czy moge tak jezdzic?????


 


słyszałem ze mozna pod wycieraczki, lub jw pod zapalniczke, wtryski.... itp.


 


prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja kupiłem na alledrogo komplecik za 89 z przesyłką,  skośne, 5 diód 1W w każdej lampie, z wbudowanym automatem, naprawde ładnie świecą i jak narazie po miesiącu wszystko ok. Podłączyłem plus idący w wiązce spod szyby od strony kierowcy (bodajrze zielony przewód) - masa, i sterowniczy na wyłącz pod postojówkę (plus). po przekręceniu się zapalają, po włączeniu świateł postojowych lub drogowych gasną. Czyli wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

podepne sie pod temat.

 

załozyłem swiatła LED do jazdy dziennej, czytałem inne posty i próbowałem sie podpiąć pod plus od altenatora, ponoc taki mały kabelek, tylko mam problem ze tam jest zbyt małe napiecie jesli chodzi o ich podłłaczenie.

 

wiec podpiołem sie pod plus od chyba "przepływomierz powietrza" patrzac z przodu auta na lini z akumulatorem troszke wyzej przy szybie.

 

i fajnie wszytko działa, tylko nie wiem, bo czasami przy zapalaniu auto mi gasnie, ale czasami, jak przegazuje to juz tego problemu nie ma, wiec nie wiem czy znalezc inny plus czy moge tak jezdzic?????

 

słyszałem ze mozna pod wycieraczki, lub jw pod zapalniczke, wtryski.... itp.

 

prosze o odpowiedz

 

 

Kolego, nie podpinaj się pod elektronikę, bo możesz sobie zaszkodzić . Wyłączanie ledów podczas włączenia świateł mijania sterowane jest za pomoca tranzystora i nie wskazane by było, aby pod wpływem czynników typu woda, lub przetarcie kabla sterującego do masy zrobić zwarcie na elektronice sterujacej pracą silnika.

Podepnij się pod wycieraczki. Tam jest zasilanie po zapłonie zabezpieczone bezpiecznikiem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam dwa przewody do koski w alternatorze. w który się wpiąć? (p12 po lifcie)

Edytowane przez yahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiąłem się pod wycieraczki, bo badanie miernikiem w moim przypadku tych dwóch kabli od alternatora nie było jednoznaczne. Na jednym i drugim pokazywało mi napięcie, na jednym mniejsze na drugim większe, poza tym po wyłączeniu stacyjki napięcie nadal było, wiec odpuściłem alternator a podłączyłem pod wycieraczki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dasz fotkę z bliska i z odległości?

Zastanawiam się nad takimi dziennymi do swojej P12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jutro zrobię zdjątka to wrzucę do tego posta.

 

Zdjęcia dodane.

Uprzedzając pytania;

1. Zdjęcia robione rankiem, niebo zachmurzone na maksa i leje deszcz.

2. Ledy kosztowały 35 zł.

3. Tak, mają homologację E

4. Jasność świecenia a bezpieczeństwo. Nie przywiązuje do tego wagi. Z daleka je widać. Autami jeżdzę ponad 20 lat, kiedyś nie było obowiązku jazdy na światłach i jakoś świat się kręcił. Ledy służą do tego aby się niedowalała milicja :)

 

Pozdro

post-21287-0-23478700-1379403142_thumb.jpg

post-21287-0-00463800-1379403150_thumb.jpg

post-21287-0-41568900-1379403157_thumb.jpg

Edytowane przez jajok
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o zdjęcia miejsca, w którym wpiąłeś się w instalację elektryczną z kablami od lamp DRL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Postaram sie pokazać te miejsca, choć są zaizolowane.

 

Proszę uprzejmie. Na zdjęciu zasilanie ledów.

Kabel od sterowania ledami podłączyłem do kabelka od postojówek przy lampie a masę pod śrubę na wewnętrznym nadkolu.

post-21287-0-23212500-1379420279_thumb.jpg

Edytowane przez jajok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jednak wepnę się do tego kabla przy kostce od alternatora (tego bliżej chłodnicy - nie pamiętam koloru). mierzyłem dziś napięcia i tam pojawia się dopiero po zapaleniu silnika  13.45V a na drugim jest ciągle napięcie ale większe (ok 14.50V po zapaleniu silnika). będę montował w sobotę. dziś tylko testy. jak podpinam ledy do tych 14.50V to świecą mocniej niż wtedy gdy podpinam je pod te 13.45V. fajnie by było gdyby zapalały się tylko jak jest odpalony silnik, bo gdy wepnę się pod wycieraczki to będą świeciły zawsze po przekręceniu zapłonu (ale mocniej bo tam też jest z 14V pewnie). trochę mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej aby świeciły mocniej z normalnego napięcia "wycieraczkowego". Nie mam czasu na analizowanie schematu elektrycznego nissana, ale jak jest tam napięcie niższe, to czymś to jest spowodowane. Jak wspomniałem wcześniej, też rozważałem alternator, ale te rózne napięcia nie wydały mi się dobrym miejscem na podłączenie ledów.

Poza tym, co przeszkadza aby się świeciły po przekręceniu kluczyka do pozycji włączonych kontrolek? Przecież pobierają w sumie ze dwa waty - 0,14A, czyli teoretycznie na akumulatorze mogą świecić jakieś 428 godzin aby go całkiem rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko kombinuję :) też się wacham gdzie podpiąć. ja dam jeszcze bezpiecznik w obwód 2.5 albo 5 w takim gnieździe

post-5836-0-57800100-1379486600_thumb.jpg

Edytowane przez yahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamontowałem okrągłe śr70mm za75zł w kratki obok przeciwmgielnych ucho holu się wkręca przewody masa akumulator plus pod przekażnik po lewej stronie przy nadkolu jadyny na którym pokazuje się napięcie po przekręceniu kluczyka miernikiem wyłapiecie jeden styk drugi plus{biały] pod postojówki działają o.k wygląd też nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poka, poka :) Dawaj foto z tymi okraglymi :)

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okrągłe są takie mniej popularne, nie zdążyły się opatrzeć i znudzić. Pokaż jak je zamontowałeś, wnieś jakiś powiew świeżości w temat a może uda Ci się innych nakłonić na ten pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotkami moż być problem jestem w tym temacie analfabetą,ale jak zmobilizuję dziecko może się uda.Wyglądają prawie jak przeciwmgielne tylko osadzone bliżej śroka a 9 led cełkiem dobrze świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zrobione. wybrałem jednak przewód od wycieraczek (ten zielony jak radził Jajok) ale przez przekaźnik tzn. napięcie z wycieraczek tylko steruje przekaźnikiem, a napięcie na ledy idzie wtedy prosto (przez bezpiecznik) z akumulatora jak jest ładowany. po podpięciu pod przewód z alternatora zapalały się dopiero po zapalnie auta ale zapalała się kontrolka ładowania i napięcie spadało na tym przewodzie o połowę z 14V do 7V. nie wiem dlaczego tak było ale zrezygnowałem z alternatora a wybrałem zasilanie (sterowanie) z wycieraczek (najłatwiejszy dostęp). wszytko dział OK. ja właśnie montowałem okrągłe 7cm (oczywiście z homologacją). dorobiłem tylko blaszkę montażową tak aby ledy weszły głębiej w zderzak. zdjęcia z telefonu

post-5836-0-98607000-1380914498_thumb.jpgpost-5836-0-51214500-1380914507_thumb.jpgpost-5836-0-12364400-1380914516_thumb.jpgpost-5836-0-63635400-1380914530_thumb.jpgpost-5836-0-88892700-1380914548_thumb.jpg

 

najprawdopodobniej jutro przerobię blachę i dam jeszcze 1cm lub 1.5cm głębiej

Edytowane przez yahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...