Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej DRL


Gość mular83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podrzucam schemat, na podstawie którego robiłem ledy w poprzednim samochodzie. Dzięki zastosowaniu tranzystora, można wpiąć się do zasilania w kostce, bez żadnej ingerencji w elektrykę samochodu. Dzięki temu zapalały się po uruchomieniu silnika, a że masę do tranzystora pociągnąłem poprzez żarówkę postojową, po przełączeniu w światła pozycyjne, czy krótkie, ledy oczywiście się rozłączały.

post-73180-0-44173200-1381090745_thumb.png

Edytowane przez komati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

A próbował ktoś takich modyfikacji jak ten pojazd w załączeniu? P12 wyglądałaby rewelacyjnie z światłami do jazdy dziennej w fabrycznym kloszu. Np w BMW można to ustawić za pomocą modyfikacji komputera wtedy długie światła świecą słabiej i są do jazdy dziennej

post-85604-0-19881200-1409168634_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem wam ze te okragle to bajer tak mi sie wydaje?

Prawie niemam prxeciwmgielnych to bym je tam umiejscowil co wy na to?

Sa jakies przeciwskazania do tych swiatel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Robson22 między innymi z dobrych to Phil...ale czy warto przepłacać? x4razy! Oni i tak produkują w chrl. Wystarczą Ci płaskie w przedziale od 50zeta w góre, okrągłe to od ok 100zeta w góre. Dla każdego coś miłego.

P.s. Chcesz to dzwoń i nagram w b.d.cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie mam problem, pozpinałem wszystko tak jak pisaliśćie, plus wziąłem z wycieraczek, ale mam problem : gdy przełączam na zwykłe drogowe to ledy gasną ale gdy zapalam do tego silnik to  światła led świecą razem z drogowymi, słabo ale świecą. Co może być przyczyną?? Na lampach led mam trzy przewody, masa na karoserię, biały sterowanie do postojówek, no i plus idzie na wycieraczki ( gruby zielony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie świateł mijania/ postojowych/ drogowych jako dziennych (święci tylko przód, ew. na część mocy) w P12 jest niezgodne z przepisami i nie przejdzie badania technicznego - a na drodze mandat + może nawet zatrzymanie dowodu rej.

Funkcje taką posiadają niektóre auta fabrycznie, ale one mają wtedy na kloszu wybitą homologację DRL, czego P12 nie ma.

 

Ja używam philips daylight 9, montaż BANALNY nawet dla kompletnego laika (jak ja), jasność i kąt świecenia bardzo dobre, do tego malutkie zużycie prądu. Można kupić tańsze, mniej znanych marek, ale wtedy na pewno wykonanie nie będzie tak dobre, a i montaż trudniejszy, ale jak ktoś ma wiedzę to na pewno coś wymyśli.

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, pozpinałem wszystko tak jak pisaliśćie, plus wziąłem z wycieraczek, ale mam problem : gdy przełączam na zwykłe drogowe to ledy gasną ale gdy zapalam do tego silnik to  światła led świecą razem z drogowymi, słabo ale świecą. Co może być przyczyną?? Na lampach led mam trzy przewody, masa na karoserię, biały sterowanie do postojówek, no i plus idzie na wycieraczki ( gruby zielony).

 

To nikt nie ma pojęcia co może być nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----> LoboAlien

Sprawdź kabelek który idzie z LED do masy, ew przepnij go w inne miejsce - najlepiej do " - " akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu kupiłeś ledy które mają funkcję postojówek, czyli jak światła mijania są wyłączone to ledy świecą mocno natomiast jak je włączasz to się przyciemniają, widywałem już takie na alledrogo. Podaj markę, model lub odnośnik gdzie to kupiłeś to poczytamy, może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, pamiętam, że kiedyś przepisy stanowiły coś o minimalnej wysokości na której mogą być światła dzienne i to wykluczało wnęki pod przeciwmgielne.

Czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...