Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Linki i takie tam inne


Mlynarz86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z coraz silniej akcentowaną potrzebą zakładam temat do wrzucania linków :P Przy okazji wrzucę coś dla miłośników/miłośniczek driftu:

 

enjoy :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z coraz silniej akcentowaną potrzebą zakładam temat do wrzucania linków :P Przy okazji wrzucę coś dla miłośników/miłośniczek driftu:

 

Good idea ;)

 

TO ja wrzucę (chociaż pewnie wszyscy widzieli, bo obiegło internet w tempie ekspresowym), dla tych co nie mieli okazji

 

 

nowy block :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 600 koni ma ta fiesta :devil: No taki samochód to już zapewnia bezpieczne wyprzedzanie :P

 

Chociaż zetka też daje radę - http://www.streetfire.net/video/nissan-350z-top-speed-sf_71267.htm ;)

Edytowane przez Młynarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś dorzucę, generalnie polecam wszystkie filmiki tego gościa, a wybrałem kilka moich ulubionych:

 

Mój ulubiony to zdecydowanie ten:

 

;)

w ogóle to zakochana jestem w NSXie więc pewnie nie patrzę obiektywnie... :rolleyes:

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony to zdecydowanie ten:

 

;)

w ogóle to zakochana jestem w NSXie więc pewnie nie patrzę obiektywnie... :rolleyes:

 

NSX mnie nie rusza jakoś specjalnie - ale ten filmik też mi się podoba przez klimat jaki w nim jest - połączenie muzyki (te skrzypce i fortepian :whistle: ) z poezją i wywiadami z Senną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSX mnie nie rusza jakoś specjalnie - ale ten filmik też mi się podoba przez klimat jaki w nim jest - połączenie muzyki (te skrzypce i fortepian :whistle: ) z poezją i wywiadami z Senną :)

 

Widzę że gość zrobił filmik nawet z Celica VII generacji do której mam ogromny sentyment :D Każdy znajdzie coś dla siebie :) Ale fakt, ogólnie fajny klimat prezentują te filmiki ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=XwKYGG-aWPI&feature=channel_video_title

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielny samuraj :devil: fajnie zostawiał krechy na asfalcie. szkoda, że stockowa zetka nie jest w stanie czegoś takiego zrobić :P

 

Troszkę serii brakuje mocy do utrzymania pełnego driftu, ale i seria pięknie driftuje.

Co ciekawe mam identyczną tylną lotkę co auto z filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielny samuraj :devil: fajnie zostawiał krechy na asfalcie. szkoda, że stockowa zetka nie jest w stanie czegoś takiego zrobić :P

Troszkę serii brakuje mocy do utrzymania pełnego driftu, ale i seria pięknie driftuje.

Co ciekawe mam identyczną tylną lotkę co auto z filmiku.

 

nie ta moc, nie ten zawias, nie te opony. I nie ten kierowca. Ale buda podobna ;)

 

to nie jest o nissanie, ale przypadkowo dzisiaj trafiłem na ten link i jest zabawny, bo to polski film :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=k_w4RG5wp8o&feature=related

 

oglądamy od 8:10

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach max. 245 ( nie muszą być nawet mocno napompowane, może być seryjne ciśnienie 2,5 ) trzymając zakres obrotów na w miare wysokich obrotach >5tyś. bez większego problemu będziesz robił takie kreski i utrzymaywał drift nawet w serii.

Edytowane przez AndyOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach max. 245 ( nie muszą być nawet mocno napompowane, może być seryjne ciśnienie 2,5 ) trzymając zakres obrotów na w miare wysokich obrotach >5tyś. bez większego problemu będziesz robił takie kreski i utrzymaywał drift nawet w serii.

 

pewnie tak, tylko trzeba się mocno rozpędzić i zerwać przyczepność tylnej osi. A ja tego na drogach publicznych nie robię bo parę razy miałem spotkanie z nieprzewidzianą dziurą w jezdni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej! bo nie mogę się odnaleźć! Ktoś chwycił za miotłe i ostro pozamiatał (a) to forum!

Brawo Pani Gospodyni!!! :aso:

 

Edytowane przez utaszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś miał wątpliwości które luksusowe auto nabyć ;P :>

Przy okazji towarzyszący artykuł: http://www.motortrend.com/features/performance/1109_2011_motor_trend_best_drivers_car/

 

szkoda, że nie napisali jaki % GT-Rów stoi non-stop w serwisach, i ile razy można zrobić start z LC zanim skrzynia padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie napisali jaki % GT-Rów stoi non-stop w serwisach, i ile razy można zrobić start z LC zanim skrzynia padnie.

 

a i owszem, napisali:

 

"Rzecznik prasowy Nissana poinformował, że z dotychczas sprzedanych 1750-1800 Nissanów GT-R, tylko ok. 1% (16-19) doświadczyło usterki skrzyni biegów."

 

source: http://autofoto.pl/blogs/s4jm0n/archive/2009/01/30/nissan-przeprogramowuje-procedur-startow-gt-r.

 

Czy to naprawdę taka tragedia?

Biorąc pod uwagę, że LC zostało zmienione niedaleko po dacie wydania artykułu, to moim zdaniem nie ma się czego wstydzić :whistle:

Nikt nie jest doskonały od razu, ważne, że zostało poprawione i, że nissan uczy się na własnych błędach.

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i owszem, napisali:

"Rzecznik prasowy Nissana poinformował, że z dotychczas sprzedanych 1750-1800 Nissanów GT-R, tylko ok. 1% (16-19) doświadczyło usterki skrzyni biegów."

source: http://autofoto.pl/blogs/s4jm0n/archive/2009/01/30/nissan-przeprogramowuje-procedur-startow-gt-r.

Czy to naprawdę taka tragedia?

Biorąc pod uwagę, że LC zostało zmienione niedaleko po dacie wydania artykułu, to moim zdaniem nie ma się czego wstydzić :whistle:

Nikt nie jest doskonały od razu, ważne, że zostało poprawione i, że nissan uczy się na własnych błędach.

 

to jest informacja oficjalna, a prawda jest taka, że są to notoryczne usterki, których nie potrafią usunąć, ludzie wracają po raz n-ty do serwisu a tam nic nie mogą poradzić. W zasadzie tylko wymiana skrzyni na nową, o ile to możliwe w ogóle. Kupujesz samochód, który stoi w serwisie cały rok. Ma to jakiś sens ?

 

rzesadzasz, zresztą sam zobacz... inne samochody się nie psują? Ile razy w internecie pojawiały się zdjęcia spalonego Ferrari, czy Lambo? Mówisz tak jakby w EVO skrzynie były pancerne... WRX'y non stop mielą skrzynie i nikt z tego awantury nie robi. W STi newage notorycznie i praktycznie w większości egzemplarzy pada czwarty tłok albo wydmuchuje uszczelkę pod głowicą. Wszystko się psuje nawet w autach tych z najwyższej półki. Ot ryzyko posiadania samochodu o absolutnie unikalnych osiągach i właściwościach.

 

z tego co się zdążyłem dowiedzieć to Ferrari i Lambo psują się jeszcze częściej od GT-Ra i to w warunkach zwykłej eksploatacji, bez specjalnego upalania. Zresztą o Astonach też same paskudne rzeczy słyszałem. Jest jakiś poziom awaryjności, który można wytrzymać, ale jak samochód stoi non stop w serwisie to można zwątpić.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest informacja oficjalna, a prawda jest taka, że są to notoryczne usterki, których nie potrafią usunąć, ludzie wracają po raz n-ty do serwisu a tam nic nie mogą poradzić. W zasadzie tylko wymiana skrzyni na nową, o ile to możliwe w ogóle. Kupujesz samochód, który stoi w serwisie cały rok. Ma to jakiś sens ?

 

Informacja oficjalna = nieprawdziwa? Dziwne rozumowanie.

 

Prawda jest taka, że żeby mieć obiektywne zdanie trzeba mieć co najmniej 100 szczerych znajomych jeżdżących GTRami, ewentualnie mieć dostęp do informacji w co najmniej 30 serwisach w których te GTRy stoją zepsute przez cały rok. W Twoim przypadku wątpię w jedno i drugie ;) [w każdym innym również, żeby nie było ;) ]

 

Więc albo jesteś uprzedzony do GTRa albo jest jakiś inny tajemniczy powód dla którego twierdzisz że "wszystkie" GTR spędzają cały swój czas po wyjechaniu z salonu w serwisie ;] Osobiście poznałam tylko (...) 2 osoby jeżdżące GTR, a moi znajomi mają stały kontakt z kolejną i żadne z nich nie miało przygód z serwisem. Mała próba doświadczalna, ale przynajmniej prawdziwa.

Edytowane przez ewa_hb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...