Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda u mnie, docelowo pomaluje je na biało ale oprócz tego chromu na ramionach. Opony są za duże 255/40 z tyłu siedzą ładne i nie obcierają ale przód tragedia za wysoki i trze o zwrotnicę. 

 

0085e99ce694540fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ja kupiłem Felgi z oponami :D Zamawiam dystanse zobaczymy co będzie. 2 sztuki za 50zł nowe 6mm robia w krk pod każde auto tylko martwi mnie że szpilki będą za krótkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanko co co doboru opon na felge 17

org powinny siedzieć 225 na przodzie i 235 na tyle gdzie ostatnio pozwoliłem sobie na oponę o szerokości 255/40 widać że jest nieco szersza ale zależałoby mi jeśli jest to możliwe na jak największej szerokości gum. Jaką najszerszą oponę założyliście na swoją felgę aby jeszcze normalnie się jeździło?

Docelowo chciałbym ma przód 245 i na tył 265 lub 275;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień felgę na 18 lub 19 :D 17 to zima chyba tylko i bez brembo :) a zima to im węższa tym lepsza. 17 w nysce to taki maluszek Oryginalne felgi 18 cali do 350 są w atrakcyjnych cenach , nie rozumiem skąd ta skromność.

Edytowane przez ADIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem z doświadczenia żeby nie zakładać szerszych opon do zetki bo nie da sie potem jezdzić, na każdej koleinie będzie cie znosiło bedziesz walczył z kierownicą zeby sie nie zabić. Szeroka opona nie na polskie drogi a juz napewno nie szeroka zimówka która bedzie gorsza od wąskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale nie chodzi mi o wygląd czy zimówki

szerokie opony chce założyć na tor w celu poprawienia trakcji stąd moje pytanie a felga 17 ponieważ nie zamula tak samochodu jak 18 czy 20 dochodzą za zmianą felgi jeszcze dodatkowo koszty których nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ocb - Dawid ma wersje usa z seryjna 17nastka i chce kupic do tej felgi opony zeby napiedzielac na torze a wiadomo ze 17 bedzie tansa niz inna jakakolwiek. Jak ja na torze lecialem na 17nastce to przy 225 na rakietowej na tej dlugiej prostej nie moglem zlapac trakcji dobrze. Ja ogolnie bym szedl w 245 max 255 to pozniej to juz strata bedzie. Ja tez bym sie staral o jak najlepsza opone typowa pod zapierdalanie na torze co by sie dobrze kleila do asfaltu bo dobre 245 bedzie sie lepiej kleic niz hujowe 265

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się

I tak to mają być r888 więc trakcja będzie równiesz na oponie 225 ale na szersztch będe leciał ,,pełnym ogniem" na zakrętach; )

A ty bydle lecisz na ułęż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze mam krzywe i przy hamowaniu jest tragedia. Jezeli dam rade je przetoczyc w ciagu tygodnia to jest szansa ale juz od miesiaca probuje skonczyc swapa w moim Civic'u i nawet na to nie mam czasu wiec nie wiem czy dam rade a chetnie bym sie przejechal ale spokojnie jak nie teraz to jeszcze bedzie okazja o ile bedziesz jeszcze mial Z'te (bo ja napewno) i bedziesz sie gdzies wybieral. Jutro mialem jechac do gostynia ale ze wzgledu na te tarcze odpuscilem temat szkoda bo wspisowe to 80zl i tylko 70 km mam do gostynia:/

Swoja droga ja na 17 chcialem wrzucic typowy slick ale jak pojdzie jakis swap zaciskow i wiekszej tarczy to nie nie wiem czy 17 sie zmiesci.

Nagraj no jakies ciekawe filmiki jak by mnie nie bylo. Kurcze ciekawy jestem jakie roznice czasowe by byly miedzy MT a AT na torze.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Coobcia nie wiem czy bedzie jakas inna zetka w MT więc to nie będzie wiarygodne porównanie hehe

Zakładając iż zrobisz tarcze ciekawe czy będą jeszcze wolne miejsca

postaraj się bo chciałbym sprawdzić swoją z w miarę seryjną 350ką;)

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech, spacer na sertjnej mapie moc standardowa 264KM ale mało niuta ok 320 krótki dyfer, dystanse no i jakieś tam opony z tym że mam niską masę 1440kg nie wiem czym jest to spowodowane skoro przy ważeniu wszystko było na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ja nie bylem u Coobcia a jak bede hamowac to tutaj lokalnie to do niego mam jakies 250 km wiec daleko. Jak sie nie zjawie w sobote to pewnie potem juz moja nie bedzie 'prawie seryjna' bo mam pare planow na zime zeby podciagnac moc i poprawic hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby nie pisać kolejnego tematu o oponach wrzucę tutaj. Przed nami zima a ja szukam opon do Zetki. Szukałem Goodyerów identycznych jakie ma mój ojciec w bmw bo dają radę nawet w głębokim śniegu, ale nie mogę ich trafić w potrzebnym rozmiarze i w okolicy. Znalazłem na allegro kilka ciekawych propozycji. Ktoś poleca coś szczególnie? Wiadomo że jak spadnie 5 centymetrów śniegu to i tak nie mam zamiaru ruszać się z domu, ale dobrze jak przy niskich temperaturach opony trzymają.

 

http://allegro.pl/bridgestone-blizzak-lm-32-245-45-18-100v-xl-zima-i4674794006.html

 

http://allegro.pl/pirelli-sottozero-3-245-45-18-r18-100v-xl-zima-i4698737820.html

 

http://allegro.pl/continental-ts830p-run-flat-245-45-18-r18-100v-bmw-i4653470446.html

 

http://allegro.pl/bridgestone-lm-25-245-45-18-r18-96v-run-flat-bmw-i4689954738.html

 

Jak ktoś ma powyższe i podzieli się wrażeniami to z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- rozmiar zetka nie jest na tyle ciężkim samochodem żeby były potrzebne opony 245

nie patrz na to że auto ma moc większą od innych samochodów i trzeba zaaplikować mu większe opony bo tym tylko sobie zaszkodzisz na śniegu 225 będzie odpowiednie

co do wyboru firmy to tyle opinni co kierowców ja słyszalem że dobre są continental 830 ale sam na nich nie jeździłem więć nie wiem jakie one są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar auta ma najwięcej do doboru opony typowo na śnieg

jeśli 126p będzie miał 700KM to nie założymy mu oponę 335 na śnieg w celu poprawienia trakcji

To nie sucha nawierzchnia gdzie bierzemy na początku pod uwagę moc auta. Jeśli samochód nie będzie miał odpowiedniej wagi to opony 245 nie będą się odpowiednio wrzynały w śliską nawierzchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...