Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te 295 widziałem ale zastanawiam się czy nie będą ciut przy szerokie. Choć i tak z z r888 to najrozsadniejszy wybór dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba popularny komplet felg wśród posiadaczy Zetek, więc a nuż ktoś będzie widział. Czy przy zakładaniu Japan Racing JR-11 18x8,5 ET 30 na oponach 245/40 przód i 245/45 tył mogą być jakieś problemy z obcieraniem zacisków Brembo i ewentualnie będą potrzebne dystanse? Te ramiona wchodzące do środka trochę mnie martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem r888 w interesującym mnie rozmiarze 295/30/19 nieużywane ale wyprodukowane w 2013r więc chyba nie warto zawracać sobie nimi głowy nie? R888 już nie produkują więc jaka opona jest teraz warta polecenia pod turbo? Najlepiej polslick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem r888 w interesującym mnie rozmiarze 295/30/19 nieużywane ale wyprodukowane w 2013r więc chyba nie warto zawracać sobie nimi głowy nie? R888 już nie produkują więc jaka opona jest teraz warta polecenia pod turbo? Najlepiej polslick

Jesli byly dobrze przechowywane moga byc bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Austrii jak opona ma 4 lata to ją dziurawią i idzie na wysypisko - nie wiem czy to prawda? R888 to dodatkowo miękka mieszanka więc mam watpliwosci

A tak na marginesie to czy taki polslick do codziennej jazdy po mieście to dobre wyjście (oczywiście jeżdżę tylko w dobra pogode w lato i wiosną. Śnieg, deszcz mnie nie interesuje bo wtedy na półslicku wiadomo że jak na lyzwach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na semi ostatnio po deszczu na torze Jastrzab latalismy i lodowiska nie bylo ;) Ja z kompletnie wylaczona trakcja i esp.

A po drodze na autostradzie i ekspresowej spokojnie 150-160 km/h w mega ulewie. Naprawde duza kaluza musiala by byc zeby w aquaplanning wpasc.

Ale trzeba z glowa jezdzic i umiejetnie z gazem, biegami i kreceniem kiera.

Ja mam r888r. Najlepszy polslick ktory nie schodzi szybko to Direzza 03g lub ewentualnie federal fz201

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba popularny komplet felg wśród posiadaczy Zetek, więc a nuż ktoś będzie widział. Czy przy zakładaniu Japan Racing JR-11 18x8,5 ET 30 na oponach 245/40 przód i 245/45 tył mogą być jakieś problemy z obcieraniem zacisków Brembo i ewentualnie będą potrzebne dystanse? Te ramiona wchodzące do środka trochę mnie martwią.

 

Z tego co się orientuję można w JR felgi wziąść na przymiarkę i im odesłać, zapytaj. Telefonicznie chłopaki też Ci wiele doradzą, już sporo zetek zakuli w felgi JR i wiedzą co i jak  A jak nie obczaj w pobliżu Ciebie kto handluje tymi felami podjedz i przymierz, niektóre sklepy to oferują. 

Edytowane przez Asesino
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu r888 szybko się starzeją Kaktus najlepiej o tym wie porownywal nowe opony do tych na ktkrych przelatal caly sezon, ktore mialy zapas mięsa i różnica w przyczepnosci barszo duża była.

Moim zdaniem najmniek stazeja sie Micheliny.
Do twoich mocy taki pilot super sport znaczaco ulatwi ci jazde wzglesem tego co masz ale jeszcze daleko im do r888 bedzie...

Fajne jeszcze sa toyo t1 sport - bardzo pozytywnie mnie one zaskoczyly w niemal 500 konnek zetce na wilgotnej nawierzchni bez akcesoreyjnej kontroli trakcji 4.9 do setki w dwie osoby a Mysle ze z 0.2 spokoknie do urwania jakby szybciej zapiac dwa:

 

Rozmiar 285/35R18 w dodatku wolno schodzą...

W 19 może coś mają to by naprawdę fajny złoty środek był, opona zupełnie cywilna ale z pazurem.


http://allegro.pl/opony-2x-toyo-proxes-t1-sport-295-30r19-100y-xl-zr-i6965540312.html

To rozmiarek dla Ciebie by był, należy wziąć pod uwagę że opony są węższe jak R888 w tym samym rozmiarze.

Optymalna felga pod ten rozmiar to 10,5 cala - a chyba właśnie taką posiadasz :)

No i cena na te opony jest bezszczelnie dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToyoT1 sport to nastepca toyo T1R. Myslalem tez o nich wiec jesli je polecasz to pewnie je przygarnę. Wcześniej myślałem by t1 sport dac na przód a r888 na tył. R888 w rozmiarze 295/30/19 można przytulić za tysiąc za sztukę ale są z 2013 r (nieuzywane) więc chyba lepiej toyo t1 sport z 2017 nie? Ciekawe czy te 295/30/19 wejdą do mnie. Muszę też policzyć czy będą to właściwe parametry (zamienniki)

 

10.10.2017

Przeliczylem kilka rozmiarów opon 295/30/19 różni się średnica od oryginału o -2,7% (trochę dużo jak na mój gust, co myslicie)? Jeśli chodzi o tarcie opony o nadkola to bierzemy pod uwagę zarówno szerokość jak i średnicę? Zbyt wysoka opona też może robić przycierkę nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym porzadne semisliki kupil na Twoim miejscu Lukasz, jesli bedziesz jezdzil tylko na suchym. r888r ma gorszy grip od r888 ale Ty pewnie tego nie zauwazysz, bo to tylko na limicie na torze wychodzi. Za to bedziesz mial w miare miekka mieszanke, ktora nie bedziesz musial rozgrzewac, zeby po ulicy fajnie kleilo a nie bedzie tak szybko schodzic jak na torze. FZ-201 lub Direzza trzeba sporo rogrzewac zeby fajnie kleily. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony będą mu się bardziej starzeć jak zużywać, moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do przyczepności i zużywalności na tą chwile mają T1 Sport.

295.30R19 na tył, na codzień na ciśnieniu 1,6-1,7 bara będziesz sobie latać, będzie dobrze się układać i kleić już od zimnego.

Na drodze niestety opon nie zagrzejesz ni jak...

Na R888 sporo lepsza trakcja by była ale cena x2 lekko do tego zurzywalność x2 i x5 szybciej się starzeją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję opon na zimę oraz drugich na lato.  Obecnie mam 

przód 245/35 R19

tył 275/35 R19

 

Czy ktoś będzie tak uprzejmy poradzić co warto kupić i w jakim rozmiarze ?

Trochę błądzę po forum ale nie mogę uzyskać odpowiedzi ;)

 

Pytanie dodatkowe:

Czy felgi które posiadam (ASA AR1) są marnej jakości i będzie się to przekładać na jakoś prowadzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór rozmiaru opon zależy od szerokości felg jakie masz - generalnie dla wolnossaka warto kupić jak najwęższe, ale tak by nie było dużego naciągu.

Jeśli chodzi o firmę to godne polecenia są toyo t1 sport - bardzo korzystny stosunek ceny do jakości - sam będę takie brał dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na Twoim miejscu zanim kupiłbym opony zmierzylbym najpierw szerokość felgi bo tak to wróżenie z fusów. Albo zapytaj poprzedniego właściciela o to - powinien wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na taką ofertę:

http://allegro.pl/show_item.php?item=7013703940

Cena atrakcyjna czy raczej nie specjalnie? W zestawie z oponami ale podejrzewam że został im maks jeden sezon. 

Ktoś jest gotów podzielić się swoim zdaniem ? :)


Ktos moze polecoc jakieś niezle opony zimowe na tył ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym poruszyć temat najlepszych zimówek waszym zdaniem, ponieważ założyłem na tył Hankook Winter i*cept Evo w szerokosci 255 i d*pa mi lata znacznie w stosunku do letnich Pirelli P Zero. W zeszłym roku z zachowania na śniegu tych Hankooków też byłem mocno niepocieszony. Z przodu jak dobrze pamiętam mam Pirelli Sottozero i sprawują się nieźle, mogę polecić, (chyba na tył też trzeba będzie takich poszukać) a Wy macie coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zetka w zime nie jezdze ale polecic moge Nokiany,bardzo dobre zachowania na roztopionym sniegu,zero uslizgow,na sniegu tez trzymaja Super,kiedys je mialem i mam je drugi sezon na drugim auciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...