Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nokian WR A3 miałem w innym aucie (przód i tył, auto przednionapędowe) i spisywały sie znośnie ale przy zaśnieżonym i oblodzonym sporym podjeździe niektórym sąsiadom trochę lepiej szło podjeżdżanie niż mi więc na pewno są lepsze wybory niż to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bardzo byles zadowolony z Nokianow to moze Michelin,mialem kiedys w bmce jakies 7 lat temu i tez spisywaly sie dobrze,mowa tu oczywiscie tylko i wylacznie o nowych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy mam do sprzedania takie kółka jak na zdjeciu, ale w dziale giełda nie mogę założyć tematu, nie wiem dlaczego, ktoś mi podpowie gdzie na forum mogę to wystawić?

To JR-21 8,5 i 9,5 19" kupiłem nowe tegorocznej wiosny, przebieg 6000km, stan ideał, gwarancję pisemną mogę dać że felgi proste i opony bez uszczerbków. Opony przód nowe, tył 6mm. Za 2/3 ceny oddam.

 

ps. Opony tył kumho a przód jakieś conti czy brisgestone, nie pamiętam.

post-107600-0-70713800-1513943084_thumb.jpg

Edytowane przez infans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2/3 ceny, czyli za ile? I czy bez opon też chcesz sprzedać?

 

Cały interes z oponami kosztował jakieś 6k. Chciałbym za nie 4k. Bez opon równeiż jest możliwość. W felgach są np ukryte wentyle, takie zlicowane z felgą.

Szykowałem te koła na kilka lat jazdy, robiliśmy przed zakupem przymiarki w fotoszopie wielu modeli, te są moim zdaniem najładniejsze dostępne na rynku w tej cenie i jakości, pasujące do naszych autek. Leżą idealnie, naprawdę dodają uroku. Jednakże dokupuję drugi samochód, sporo szybszy, a do tego mam 4 komplety kół ;) Będę już nim tak rzadko jeździł, że wystarczą pozostałe. Być może zostawię go na zimę lub też sprzedam, ale szkoda go, świetnie się nim jeździ.

 

Jak coś pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie parametry opony dobrać do felg 4x9J? Wszystkie równe. 18 cali.

 

Domyślam się, że muszą być różne parametry jeśli chodzi o tył względem przodu, by kontrola trakcji nie wariowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie pamiętam jak jest w serii. Musiałbyś zerknąć.ale wydaje mi się że 225/45/18 i 245/45/18. Chyba że masz 17 calowe felgi?!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Toyo t1sport rozmiar do seryjnego auta seryjny

Chodzi dokładnie o T1 sport? bo widzę kilka tych proxes, jest też T1-R ale ona ma bieżnik V. Chyba się skuszę na Toyo. Tylko jeszcze mam dylemat czy 255 czy 265/35/19 na 10,5 cala fele, bo nie lubię naciągów zbyt dużych

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak toyo t1 sport. 265. 255 będzie spory naciąg

Weź sobie z listwą ochraniajacą felgę. Fajna rzecz a tylko symbolicznie drozsze

U mnie tak siadly i o dziwo nie wystają ani nie trą o nadkola a to 295

post-82725-0-29539000-1519232712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o FR? ochrona felgi? Nie wiem czy przy naciągu coś to da:P Nie będę do serii zakładać 275 + :P Muszę kogoś dorwać i zobaczyć 265 na 10,5 cala czy to jeszcze w miare znośnę. Nie wiem jak to dokładnie jest liczone ale 10,5 cala to 26,67 cm, tylko że nie każda opona ma tyle co podaje producent.Dzięki za info

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja 295 na miarkę ma 310 :D przejrzyj moje foty. Jeszcze 2 dni temu miałem 265 na 10,5 cala

O np tu masz dałem zbliżenie na oponę

post-82725-0-00660600-1519244079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

 

na szybko sprawdziłem dane z toyo na stronie to niby T1 sport

 

255/35/19 ma całkowitą szerokość 256 mm

265/35/19 ma całkowitą szerokość 273 mm

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na letnich mam 255 na 10,5 cala i moim zdaniem naciag jest spoko :) nie mam pod reka zdj, ale jak wroce do domu moge strzelic fote tylko ze felgi sa teraz zdjete wiec nie bedzie odniesienia na aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asesino a sprawdź z ciekawości jaka szerokość podają dla 295/30/19 Bo mi z miarki wychodzi ponad 310 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko też mi powiedzieć w którym miejscu dokładnie to mierzyć. Szkoda że nie zrobiłem foty przy pomiarze z miarką

A swoją drogą to jaki jest sens tego że producent produkuje oponę 265 i podaje na swojej stronie że ma 273 lub produkuje 295 a podaje że ma 301?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja 295 na miarkę ma 310 :D przejrzyj moje foty. Jeszcze 2 dni temu miałem 265 na 10,5 cala

O np tu masz dałem zbliżenie na oponę

no i ładnie ci to leży choć lekki naciąg jest to trakcje pogarsza przy przyspieszaniu, zwłaszcza na tak niskim profilu...

Tak więc ciśnienie maks jakie stosuj to 1,8 bara żeby opona pracowała i co kolwiek układała się do podłoża

 

ps. Z trakcją jest już trochę lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...