Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak dokładnie Nissan Zaborowski

To Cię rozumiem.......... też tam pomykam i hasło "Wie pan, tak ma być" jest mi znane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też zależy od zmiany ale prosze unikać Macieja Ratajczyka bo człowiek troche minął się z powołaniem,a oprócz tego mega gbur

Edytowane przez Draven84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.


Od m-ca jestem użytkownikiem nowego Juke'a 1,6 117 KM Acenta + Dynamics. Szukałem rozwiązania problemu czytając parokrotnie instrukcję obsługi, używając wujka Googla, wyszukiwarki na forum, także wizyta w serwisie. Problem polega na tym, iż przy ustawieniu przełącznika świateł w pozycji OFF oraz stacyjki ON oświetlene są przyciski wraz z opisami do sterowania klimatyzacją w trybie Climate lub sterowania silnikiem w trybie D-Mode. Niestety po uruchomieniu silnika i włączeniu świateł zewnętrznych: postojowych lub mijania, opisy na przyciskach gasną. Próbowałem w Setupie ale nie udało mi się tego zmienić. W serwisie dowiedziałem się, iż TTTM. Trudno mi w to uwierzyć, bo jak zmienić kierunek nawiewu powietrza w czasie jazdy, gdy nic nie widać. 


Dzięki za pomoc.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt ,że to wręcz niemożliwe aby opisy przycisków nie były podświetlane - więc albo w setupie ustawione jest na maksymalne ściemnienie albą "coś jest zepsute" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt ,że to wręcz niemożliwe aby opisy przycisków nie były podświetlane - więc albo w setupie ustawione jest na maksymalne ściemnienie albą "coś jest zepsute" :(

 

Dzięki za podpowiedź.

Okazało się, iż w Setupie osobno ustawia się jasność:

- w ciągu dnia, (gdy przełącznik reflektorów jest wyłączony),

- w nocy, (gdy przełącznik reflektorów jest włączony).

To z instrukcji obsługi - strona 2-22 Wskaźniki i przełączniki.

Obsługa ustawień wydawała się zbyt prosta, aby czytać instrukcję

do końca. To był mój błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam drobną zagwostkę a mianowicie od jakiegoś czasu zaobeserwowałem, że pod moim Juku nie pojawia się żadna kałuża wody po pracy klimatyzacji. Czy wpływ na to mogą mieść warunki pogodowe, tzn. ustawiam 16 stopni a na zewnątrz jest dajmy na to 14 ? :> Dodam iż przy odpaleniu nieraz gdy klimatyzacja się włącza wydobywa się z pod maski jakiś zgrzyt, ale dość rzadko.

Edytowane przez Lucassss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki powinien być moment dokręcenia śrub kół w juku? 

Stary mechanik by Ci odpowiedział: "...ćwierć obrotu przed zerwaniem gwintu..."  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

  Pomóżcie,wznawiam problem z moim Jukiem przy odpalaniu i dziwnym dźwięku.Został wymieniony rozrusznik natomiast dźwięk nie ustąpił i nikt nic nie wie.Dzieje się tak przy wilgoci na zewnątrz.Dźwięk ten występuje tylko raz przy pierwszym porannym odpaleniu,potem już wszystko ok. Będę wdzięczny za pomoc


kurcze za duży pilk żeby to wrzucić:(


 wracam z problemem przy odpaleniu https://www.youtube.com/watch?v=T5a5Lv9tkm4&feature=youtu.be   bardzo prosiłbym o pomoc


na załączonym filmiku odgłos przy odpaleniu

Edytowane przez Draven84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wychodzi że to bendix jest wadliwy albo cewka rozrusznika, która może się przywieszać.

 

Dzięki ktoś się w końcu odezwał i próbuje pomóc:)rozrusznik o ile wierzyć autoryzowanemu serwisowi został wymieniony czyli chyba sprawy rozrusznika by odpadały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszę, mogę oczywiście się mylić , trzeba trochę było kamerę zbliżyć ,ze to może być łożysko alternatora .

Słuchaj ja miałem z tiidą na gwarancji trochę do poprawienia i polecam ci serwis aso http://www.pacificcars.pl/

 To jest warsztat centralny Nissana na Europe! i widziałem zawsze kupę Juków na zagranicznych blachach i polskich jak naprawiali .

Mi za każdym razem naprawiali Tiide  idealnie bez fuszerek.

Ile masz jeszcze gwarancji????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z lipca 2013 więc świeżak ale irytuje mnie brak koncepcji na cokolwiek w Nissanie,najlepiej olać temat i wrócić do niego jak się coś rozpierdzieli.Pierwszy raz coś takiego widzę w serwisie i jestem zszokowany


Auto jest z lipca 2013 więc świeżak ale irytuje mnie brak koncepcji na cokolwiek w Nissanie,najlepiej olać temat i wrócić do niego jak się coś rozpierdzieli.Pierwszy raz coś takiego widzę w serwisie i jestem zszokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszalałeś ..... dzwoń do pacifica i umawiaj się na naprawę usterki !

Tam jest fajny kierownik serwisu przed przyjęciem do serwisu pokaż co tam strzyka pyka.

Naprawdę oni dużo juków tam robią.

Oczywiście nie zostawiaj samochodu na 2,3 dni im, mają sprawdzić na miejscu!

Ja zawsze  siedzę na salonie i czekam . 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wysłałem posta patrz mój porzedni :)

A nissana aso duś jak się zesra to go puść....................................................

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wysłałem posta patrz mój porzedni :)

 

Wiesz tylko jaki jest problem musiałbym czekać na deszcz:)i zostawić im auto na noc bo to dzieje się tylko przy pierwszym odpaleniu i tylko raz a potem auto odpala normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj ładny film jeszcze raz ,bo ten dźwięk słychać na wysokości alternatora!

Sprawdź czy nie masz za mocno naciągniętych pasków klinowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano też był,postaram się go uchwycić jak najlepiej się da natomiast może to jakaś rolka jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo właśnie tu coś bym znalazł 

Coś tam w alternatorze się dzieje.Ale wyłącz klimę! nie włączaj popieprzonej sprężarki.

No mnie tak wkur jak ktoś ma ustawione klime na stałe że szok..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mam włączonej klimy:)


już sam nie wiem co mam robić,da się to jakoś pomierzyć,zweryfikować czy coś działa nieprawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...