Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pocenie się silnika, wycieki oleju


notek-a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i po wymianie. Szybko, sprawnie i milo i przy okazji dowiedzialem sie jaki olej zalewają w ASO wrocław do naszych notków ...ale to juz w innym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobrze oczyść to miejsce i obserwój. Ciężko powiedzić patrzac po zdjęciach. Wyglądla jak by szło po śrubie. Ale może to być po prostu czymś ubrudzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rady Rangera. Rok temu podczas pierwszego przeglądu rejestracyjnego (po 3 latach) też zauważyłem ślady czegoś tłustego w okolicy skrzyni biegów. Wyczyściłem i obserwowałem....... obserwowałem ....... i przez rok niczego nie dostrzegłem. Zapewne podczas przeglądu jakaś fleja czymś pochlapała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich korkach zapocenie występuje prawie zawsze.To nie jest element hydrauliczny gdzie łączy się na pastę i konopie.Olej ma właściwości penetrujące,a gwint znowu nie jest taki samouszczelniający!Grun że nie kapie,bo w tedy na prawdę byłby problem.Mam takie zapocenia przy korkach,nie kapie,diagnosta się nie czepia i się jeździ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Dzisiaj zmieniałem opony i miałem okazje podejrzeć zapocenie. Nie robiłem fotki, ale i w moim notku wokół korka i troszkę dalej widać że jest zaolejenie. Nie ma co chyba wpadać w panikę. Pod samochodem jest sucho, oleju nie ubywa, gluty nie wiszą. Może jest to pozostałość z wymiany oleju,  nie wytarli korpusu. Zakręcili korek i wszystko. Spróbuję zmyć wytrzeć i za jakiś czas zajrzę czy sucho. :o  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Niedawno zauważyłem zapocenie pod pokrywą zaworów pojechałem do ASO gdzie stwierdzili  że "to nie wyciek oleju tylko wytopienie się smaru technologicznego"  nie bardzo im uwierzyłem więc proszę o pomoc i dołanczam zdjecia. note rok 2012

post-51568-0-17827800-1428921545_thumb.jpg

post-51568-0-40312300-1428921668_thumb.jpg

post-51568-0-53900300-1428921745_thumb.jpg

post-51568-0-14975000-1428921850_thumb.jpg

post-51568-0-39963300-1428921970_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele egzemplarzy  1,4 Pb ma identyczne objawy. Te ilości są praktycznie śladowe i nie wyglądają na świeże. Warto sprawdzić raz na jakiś czas stan oleju i zerknąć czy te plamy się nie powiększają. Jeśli nie, nie ma powodu do niepokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samaru technologicznego ???? Mają fantazję  :laie_67: . U siebie miałe dużo mniejsze zapocenie. ASO w Szczecinie bez mrugnięcia okiem załatwiło sprawę jednorazowo i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobne zapocenie spod pokrywy zaworów- usunięte przez ASO. A w zeszłym tygodniu odebrałem Notka po usunięciu zapocenia spowodowanego przez skrzynię biegów (uszczelniacz+korek spustowy) również w ramach gwarancji. Nie odpuszczaj ma być sucho! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawsze tak było i jest najpierw się poci w danym miejscu a to jest oznaka braku szczelności i zawsze zaczyna ciec wiecej albo miniej !

Jak samochody na gwarancji to niech debile co im się wytapia się głupota w mózgu uszczelniają od nowa !!

Silnik ma być zewsząd suchy a nie zapocony w oleju !

A ktoś napisał że olej ma właściwości penetrujące tak zgodzę się do 5w30 oj penetruje wszystko  :)

A na przykład mój olej ma właściwości uszczelniające . .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest jeszcze na gwarancji wiec zglosze naprawe niech nie robia z ludzi idiotow

Wal na gwarancji! To jest typowe miejsce do pocenia sie silnika.Co prawda nie ma stamtąd zadnego groźnego wycieku,ale jest zapocenie i to podlega naprawie.Tam nie ma żadnego smaru technologicznego!

Wielu z nas tak miało i wszyscy mieli to usuwane na gwarancji!

Edek...ręce opadają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci ręce opadają to przeczytaj sobie o poceniach się jednostek napędowych a to mechanicy ludziom nie mi wmówili że to normalne i tak ma być!

Mi tam się żaden silnik w żadnym miejscu nie pocił suche jak wiór taki jest szczelny silnik bez pocenia i wycieków .

Teść ostatnio Drakule uszczelniał na gwarancji bo mu się pokrywa zaworów pociła to co tak ma być według ciebie Jacko, nie ruszać i sprawdzać tylko olej???

Ja jak sam wymieniam olej to po wymianie myje wszystko zmywaczem do tarcz u mnie nie ma praw być pół kropli oleju na silniku !

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają czytając to co piszesz,nie na to ,że silniki się pocą.Pocą się prawie każdemu,Tobie nie ...OK!

Masz olej o własnościach samouszczelniajacych....ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepkiemu olejowi nie w głowie penetracja uszczelek ale doszczelnianie ich ,a każdy ćwaniak mechanik wie że im rzadszy olej to większe ryzyko wycieków  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci za wiarę w to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! A czym poparte,że tak przy tym obstajesz?

I jakiż to superoil jest taki samouszczelniający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że każdy olej wycieknie jak jest nie szczelność ale jak jej nie ma to na kuta lać 5W30 bo producent nakazuje ???

Producent doskonale wie co lać aby krócej służyło ,u teścia uszczelnienie pokrywy to palcem człowiek zbierał jak by na silikon ich by nie było stać Drakula jedna!

Ranger a poci ci się silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...