Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Versa parę pytań


Gość Szad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeżo upieczonym forumowiczem oraz przyszłym posiadaczem Nissana Versy (autko z USA). Autko które kupuje ma przejechane 45 360 milczyli około 73 000 km i tu moje pierwsze pytanie: po ilu tyś. kilometrów powinien być robiony rozrząd ? Zauważyłem również, że non stop pali się czujnik ciśnienia w oponach. Właściciel samochodu powiedział mi że coś się stało przy przekładaniu opon na letnie. Serwis nic na to nie poradził. Czy da się jakoś usunąć ten błąd ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżo upieczonym forumowiczem oraz przyszłym posiadaczem Nissana Versy (autko z USA). Autko które kupuje ma przejechane 45 360 milczyli około 73 000 km i tu moje pierwsze pytanie: po ilu tyś. kilometrów powinien być robiony rozrząd ? Zauważyłem również, że non stop pali się czujnik ciśnienia w oponach. Właściciel samochodu powiedział mi że coś się stało przy przekładaniu opon na letnie. Serwis nic na to nie poradził. Czy da się jakoś usunąć ten błąd ?

Pozdrawiam

Versa w stosunku do tiidy,wbrew pozorom,ma sporo różnic(światła trzeba przerabiać-symetryczne,inaczej wyskalowane radio,inne hamulce,ręczna klima,automat itd.).Rozrząd jest bezobsługowy-teoretycznie do śmierci silnika(łańcuch).Czujniki palą się pewnie dlatego że,nie ma specjalnych wentyli z czujnikami,lub któryś wentyl jest uszkodzony.Niczym to nie grozi,tyle że komp pokaże przez chwilę low tire, będzię trochę pomarańczowo na desce (kontrolka ciśnienia) i nic poza tym.(miałem hondę z USA z tym systemem) Sporo też pali(1.8 w automacie)P.s.nie lepiej poszukać tiidy od pierwszego właściciela???Można trafić na gwarancji z minimalnym przebiegiem.Z versą jest tak ,że jak jakiś problem to trzeba ściagać oprogramowanie z USA.Popytaj w aso,co Cię czeka.Ja to przerabiałem,z na pozór identycznym Civiciem z USA.Dlatego(między innymi )po kilku miesiącach "radości"pozbyłem się go.pozdrawiam.Koniecznie też sprawdź historię tej versy po vin,nie w carfax

http://www.carfax.eu/?gclid=COX0m_DIra8CFcNF3wodZS4GmQ&et_rp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość kriswawa76

Ja mam 3 lata, nic sie nie psuje.

Tarcze zamawiam u czlowieka co ma 2ie versy i czesci dochodza.

 

Musialem kupic dla ojca automat - i zakup okazal sie trafiony.

Samochod poza wymiana tarcz ...jezdzi super.

 

Jedyna rzecz z jaka sie zmagam to łozysko podpory półosi...ale jest na tyle ciche ze nie jestem pewnien ze to one.

Prawda - ze trzeba sie uzbroic w cierpliwosc z czesciami , bo z tiidy pewnie tylko czesc podejdzie...i to ta mniejsza czesc.

 

Ale jesli Automat u mnie byl glownym kryterium , tu raczej wybór w Versach nie Tiddach byl wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...