Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepustnica i silnik krokowy silnik 1.6 i 1.4


g.a.polak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Tylko NDSII i to nie najnowszej wersji zaadoptuje przepustnicę w naszych notkach. Przetestowane ;)...opisałem to na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M@reS napisał:

 Tylko NDSII i to nie najnowszej wersji zaadoptuje przepustnicę w naszych notkach. Przetestowane ;)...opisałem to na forum.

NDSII laczy sie i po chwili się rozlacza. Mozesz mi wyslac odpowiednia wersję ta ktora dziala u ciebie? Ja uzywalem tej NDSII LITE ktora jest obecnie dostepna w sklepie play mowie o wersji na androida oczywiscie. 

Teraz jest NDSII lite 1.52 ty miales NDSII lite 1.51 tak? Tylko 1.51 zadziala? Masz masz moze apk?

Edytowane przez karwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, karwoj napisał:

NDSII laczy sie i po chwili się rozlacza. Mozesz mi wyslac odpowiednia wersję ta ktora dziala u ciebie? Ja uzywalem tej NDSII LITE ktora jest obecnie dostepna w sklepie play mowie o wersji na androida oczywiscie. 

Teraz jest NDSII lite 1.52 ty miales NDSII lite 1.51 tak? Tylko 1.51 zadziala? Masz masz moze apk?

Zapewne tak było że wcześniejsza wersja przed aktualizacją dobrze działała. W aplikacjach na androida tak się często dzieje, że aktualizacje psują działanie apki. Pozostaje napisać do twórcy tej aplikacji. bo wcześniejszej wersji nie da rady zainstalować.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janio napisał:

Zapewne tak było że wcześniejsza wersja przed aktualizacją dobrze działała. W aplikacjach na androida tak się często dzieje, że aktualizacje psują działanie apki. Pozostaje napisać do twórcy tej aplikacji. bo wcześniejszej wersji nie da rady zainstalować.

Znalazlem v1.51(rozumiem ze NDSII LITE 1.51 ma byc) pobraną z głębi www ;) niestety nadal traci polaczenie z moim ELMem (czekam na inny ciekawe czy bedzie lepszy, ten stary lezal w samochodzie wiec moglo go trafic w zasadzie to go nie używałem za bardzo). Mam nadzieje ze z tym drugim bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Adaptacje robi sie na rozgrzanym silniku OK. Ale czy włączając adaptacje silnik ma byc tylko na zaplonie czy ma byc odpalony i caly proces robimy na odpalonym/pracujacym silniku? Z kad to pytanie. Manualna adaptacja jest robiona na samym zaplonie (mam na mysli ta co przekreca sie kluczyk i operuje pedalem gazu w przerwach czasowych). Natomiast moze moj ELM rozlacza sie bo jest tylko zaplon wlaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję za pomoc. Problem rozwiązany. Udało się przeprowadzić adaptację interfacem ELM 327 ja kupiłem ten https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Poprzedni, moj stary ELM ktory sobie lezal w samochodzie niestety rozlaczal polaczenie z NDSII. 

 

Chciałbym podsumować troszeczkę moja walke moze komus taka pigulka w 1 wiadomosci sie przyda. 

Nissan Note 1.6 2006r. Po czyszczeniu przepustnicy obroty zaczely falowac miedzy ok 1500-2000 samochod szarpal jak puszczalo sie gaz w trakcie jazdy. Przepustnica byla czyszczona poza samochodem, samochod zgaszony przepustnica odpieta od samochodu. Niestety nastawy sie rozjechaly. Dwa warsztaty nie daly rady. W jednym z nich samochod przeszedl adaptacje przepustnicy natomiast nie przyniosło to zadnej zmiany, adaptacja byla przeprowadzana podobno dobrym swiezym komputerem ale uniwersalnym do roznych marek aut. Adaptacja w serwisie Nissana w Warszawie serwis Odyssey Gorczewska 32. Osoba w trakcie rozmowy telefonicznej wiedziala o co chodzi. Poinformowala ze jezeli byly zmieniane nastawy fabrycze przepustnicy (bylo krecone srubami regulacyjnymi) to elektryk nie podejmuje sie adaptacji, wymiana na nowa. Koszt adaptacji 300 cos zlotych. Chyba 350zl. 

 

Adaptacje udalo sie przeprowadzic dzieki pomocy i cennym uwagom kolegow z forum (patrzcie posty wczesniej).

1. Potrzebujemy interface ELM 327 bluetooh

2. Telefon z androidem

3. Aplikacje NDSII np wersja Lite (darmowa z reklamami) o numerze 1.51 (w sklepie play jest juz nowsza i polecono ta wersje i na tej zrobilem)

Proces

1. Podlaczamy interface ELM do samochodu.

2. Uruchamiamy silnik.

3. Laczymy ELM z telefonem (wyszukujemy urzadzenia bluetooth)

4. Wlaczamy aplikacje NDSII Lite i laczymy sie z naszym ELMem

5. Rozgrzewamy silnik np jeżdżąc samochodem

6. Wylaczamy wszystkie odbiorniki energii (swiatla, radio, klimatyzacje itd)

7. Uruchamiamy na pracujacym silniku adaptacje przepustnicy (w postach wczesniej jest screen)

8. Chwile po zakonczeniu adaptacji powinny spasc, uregulować się obroty. U mnie wyskoczyl w okolicach 3000 błąd ale chwile pozniej obroty spadly i jest OK.

 

Jeszcze raz ze swojej strony dziekuje wszystkim za pomoc. Okazuje się że bądźmy szczerzy juz nie taki świeży samochod moze nadal przysporzyć problemu mechanikom nawet z dobrymi ale uniwersalnymi komputerami do diagnostyki samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karwoj napisał:

Panowie bardzo dziękuję za pomoc. Problem rozwiązany. Udało się przeprowadzić adaptację interfacem ELM 327 ja kupiłem ten https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Poprzedni, moj stary ELM ktory sobie lezal w samochodzie niestety rozlaczal polaczenie z NDSII. 

 

Chciałbym podsumować troszeczkę moja walke moze komus taka pigulka w 1 wiadomosci sie przyda. 

Nissan Note 1.6 2006r. Po czyszczeniu przepustnicy obroty zaczely falowac miedzy ok 1500-2000 samochod szarpal jak puszczalo sie gaz w trakcie jazdy. Przepustnica byla czyszczona poza samochodem, samochod zgaszony przepustnica odpieta od samochodu. Niestety nastawy sie rozjechaly. Dwa warsztaty nie daly rady. W jednym z nich samochod przeszedl adaptacje przepustnicy natomiast nie przyniosło to zadnej zmiany, adaptacja byla przeprowadzana podobno dobrym swiezym komputerem ale uniwersalnym do roznych marek aut. Adaptacja w serwisie Nissana w Warszawie serwis Odyssey Gorczewska 32. Osoba w trakcie rozmowy telefonicznej wiedziala o co chodzi. Poinformowala ze jezeli byly zmieniane nastawy fabrycze przepustnicy (bylo krecone srubami regulacyjnymi) to elektryk nie podejmuje sie adaptacji, wymiana na nowa. Koszt adaptacji 300 cos zlotych. Chyba 350zl. 

 

Adaptacje udalo sie przeprowadzic dzieki pomocy i cennym uwagom kolegow z forum (patrzcie posty wczesniej).

1. Potrzebujemy interface ELM 327 bluetooh

2. Telefon z androidem

3. Aplikacje NDSII np wersja Lite (darmowa z reklamami) o numerze 1.51 (w sklepie play jest juz nowsza i polecono ta wersje i na tej zrobilem)

Proces

1. Podlaczamy interface ELM do samochodu.

2. Uruchamiamy silnik.

3. Laczymy ELM z telefonem (wyszukujemy urzadzenia bluetooth)

4. Wlaczamy aplikacje NDSII Lite i laczymy sie z naszym ELMem

5. Rozgrzewamy silnik np jeżdżąc samochodem

6. Wylaczamy wszystkie odbiorniki energii (swiatla, radio, klimatyzacje itd)

7. Uruchamiamy na pracujacym silniku adaptacje przepustnicy (w postach wczesniej jest screen)

8. Chwile po zakonczeniu adaptacji powinny spasc, uregulować się obroty. U mnie wyskoczyl w okolicach 3000 błąd ale chwile pozniej obroty spadly i jest OK.

 

Jeszcze raz ze swojej strony dziekuje wszystkim za pomoc. Okazuje się że bądźmy szczerzy juz nie taki świeży samochod moze nadal przysporzyć problemu mechanikom nawet z dobrymi ale uniwersalnymi komputerami do diagnostyki samochodowej.

Gratulacje. Czyli moja sugestia  pośrednio się przydała. Posiadam ten sam ELM co kolega. Wydaje mi się że  sprawdza się w diagnostyce. Jeszcze raz gratuluję sprawnie przeprowadzonej  adaptacji. Instrukcja procesu przyda się na przyszłość.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janio napisał:

Gratulacje. Czyli moja sugestia  pośrednio się przydała. Posiadam ten sam ELM co kolega. Wydaje mi się że  sprawdza się w diagnostyce. Jeszcze raz gratuluję sprawnie przeprowadzonej  adaptacji. Instrukcja procesu przyda się na przyszłość.

Ja to wrzuciłem na forum bo też miałem taki problem z obrotami. Każdy proponował ASO a ja zrobiłem to aplikacją n fon :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 10:54, karwoj napisał:

Panowie bardzo dziękuję za pomoc. Problem rozwiązany. Udało się przeprowadzić adaptację interfacem ELM 327 ja kupiłem ten https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Czy to ustrojstwo mogę podłączyć na stałe, żeby w czasie jazdy mieć stały  podgląd temperatury silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście...do tego aplikacja która ma możliwość odczytu temperatury silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 22:29, M@reS napisał:

Oczywiście...do tego aplikacja która ma możliwość odczytu temperatury silnika.

Dzięki. A da się zrobić tak, żeby temperatura była wyświetlana w tle? Tzn na tle nawigacji, albo pulpitu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

karwoj, Twoja instrukcja zadziałała! Najnowsza wersja oprogramowania ze sklepu play + interfejs za 50 zł. Obroty falowały po czyszczeniu przepustnicy w zakresie 1500-2500. W ASO zażądali sobie 400 zł za adaptację przepustnicy.

Edytowane przez mapcel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum, znalazłem się tu w poszukiwaniu informacji na temat adaptacji przepustnicy za pośrednictwem NDSII, miałem obroty rzędu 1200obr/mina, po zabiegu NDSII teraz  mam 900obr/min wszystko ok, po ponownym uruchomieniu jest dobrze, pytanie dlaczego komunikat jak na zdjęciu ?

Screenshot_2024-01-27-16-36-10-711_com.nissandatascan.ndsiilite-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...