Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] łożysko przód? a może coś innego?


Lobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[P11]

 

Witam,

W mojej P11GT z 97 zaczeło sie strasznie chuczenie w lewym kole-przy skrecaniu w prawo, na łukach z predkosciami powyzej 50km/h. Brzmi tak jak łozysko. Dzis moj mechanik tez tak stwierdzil obracaja kolem na luzie na podnosniku......

 

Tylko tak, na luzie to delikatnie tra tarcze o klocki hamulcowe-tak mi sie wydaje. klocki sa nowe maja okolo 10kkm przebiegu, tarcze 21mm.

Kola zamienialem 3 razy i kupilem nawet opony-i tak sie zanosilem z tym....

 

Moje pytanie jest takie, czy czesto zdaza sie Wam/ nam uzytkownikom P11 ze padaja te lozyska?

Moze mieliscie jakies inne przypadlosci ktore powodowaly takie chuczeni, takie klasyczne tututututu... ?

Moze komus zalegaj takie nowe lozyska na polce po starej P11?

 

W p10 poprzenim moim aucie mialem podobna akcje dawno temu, wydalem kupe kasy na lozysko i po wymianie bylo to samo, okazalo sie ze opony ;)

Jezdze ta primera juz kilka lat ale szkoda mii wyrzucic kilka stow ii dalej miec klopot....

 

dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez Lobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam primerą od 2 lat i od jesieni miałem tak że jak wchodziłem szybciej w łuk to było słychać jak tarcza trze o klocki, czasami też stukało, stukało mocniej po przejechaniu kilku km i w końcu na wiosnę kupiłem nówkę łożysko z uszczelniaczami ale nie założyłem bo wymieniłem całą piastę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo_NS

jedź po zakrętach na luzie i słuchaj w którą strone buczy a w którą nie . np jak skręcasz w prawo i zaczyna wyć to znaczy że to prawe łożysko i na odwrót. Teraz pytanie ? tył czy przód ? czasem przenosi buczenie na karoserię i ciężko sie wyznać . wtedy trzeba otworzyć drzwi wystawić głowę i nasłuchiwać czy z przodu czy z tyłu. Oczywiście są to manewry niebezpieczne dla niedzielnych kierowców ale ja tak zawsze sprawdzałem. A i jeszcze jedno mam serpentyny niedaleko i mieszkam w górach więc mi było łatwiej :) Takie łożyska kupowałem tu : http://www.autoczesci.autosowa.pl/index.php?page=01&gr=23&mr=52&md=168 , nie mają wszytkich części na stronie i trzeba dzwonić ale warto bo mają dobrej jakości i w miarę tanio w porównaniu do innych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze czy niema luzu i czy luźno się kręci, czy przeskakiwania niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie na 99% to przod. i sprtawdzalem tak jak piszecie szybko na lukach z gazem i bez. i wszystko wskazuje na lozysko/a.

Tylko nie wiem jak mechanik to na jedno zakrecenie kolem na podnosniku stwedzil.

po wyplacie kupuje lozyska, zainwestuje to 350pln z robocizna. zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem jak mechanik to na jedno zakrecenie kolem na podnosniku stwedzil.

jeśli poczuł takie lekkie przeskakiwanie zamiast luźnego obracania się kołem to wiedział od razu że to łożysko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest huczenie czy jakby tarcie? Sprawdź luzy koła pion/poziom. W P11 też są łożyska w zwrotnicy? Mi strasznie huczało/tarło z przody przy skręcie w lewo, jakbym jechał po linii pasa awaryjnego na autostradzie tylko znacznie głośniej. wymieniłem łożyska piast z prawej i lewej strony i dalej to samo. Po wymianie łożysk zwrotnicy z lewej strony zrobiła się błoga cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą łożyska zwrotnicy ale one bardziej chyba pukają...

U mnie objawiało się to dźwiękiem tarcia/huczenia w czasie jazdy. A stukają przy ruszaniu na skręconych kołach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350zł z robocizną? ja kupiłem łożysko za ponad 100zł z rabatami a wymianę miałem mieć za 80zł..

poszukaj może lepszego mechanika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma luzów jako takich, na sworzniu dolnym delikatnie tylko.

Lozyska na zwrotnicy sa oki.

lozyska po 100 pln plus 150pln robocizna-wymiana 2 lozysk plus tegoz wlasnie sworznia. razem 350pln jak w morde strzeli.

 

Mialem troche klopotow w ostatnim czasie z kasa itd i zaniedbalem fure.... az zal..

Jeszcze 2 gorne wachacze do wymiany.

wiec by sie uzbieralo lacznie z 500-600 pln. i jeszcze pewnie cos sie znajdzie. ale i tak nie jest zle, to nie jakis common rail z filtrem czastek stalych ;)

 

To jest huczenie czy jakby tarcie? Sprawdź luzy koła pion/poziom. W P11 też są łożyska w zwrotnicy? Mi strasznie huczało/tarło z przody przy skręcie w lewo, jakbym jechał po linii pasa awaryjnego na autostradzie tylko znacznie głośniej. wymieniłem łożyska piast z prawej i lewej strony i dalej to samo. Po wymianie łożysk zwrotnicy z lewej strony zrobiła się błoga cisza.

Tą łożyska zwrotnicy ale one bardziej chyba pukają...

 

 

na lozyskach zwrotnic stosunkoo latwo zdjagnozowac luzy-łom i drugi czlowiek w kanale i widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ... najprostrzy sposób sprawdzenia przednich łożysk jezdnych to jest podstawienie podnośnika typu "żaba" najpierw pod jeden dolny wachacz , koło do góry, hamulec ręczny, 3 lub 4 bieg i wtedy słychać czy łożysko czy nie i tak samo z drugą stroną, wtedy wykluczamy złudne dźwięki czy np huczenie opon... prosty temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione lozyska. i tak to byly lozyska....

 

Ale czy to mozliwe ze zlej kondycji lozyska w piastach z przodu mogly zamulac auto? bo to moze subiektywne odczucie ale moja GT jakos szbciej jezdzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak były mega zażarte to całkiem możliwe .. Ale czy aż tak bardzo to sam nie wiem ;) zażarte = tarcie = opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...