Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Podniesienie zawieszenia X-trail


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem takie blachy  i z tego wycinałem,do tego kawałek rury grubościennej i zrobione.     http://allegro.pl/blacha-stalowa-czarna-200x200x6-mm-marka-formatka-i6948819788.html

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Haaaloo potrzeby szablony MacPhersona, mam plazmę kumpla, ogarnie mi to wszystko, x góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś zrobił już i zamontował podkładki?

Dziś oglądałem zawieszenie i napęd x pod tym kątem i wydaje mi się że podkładka nad mc persona przy wykrzyzu wyciągnie półoś z przegubu :( podnosiłem auto na podnośniku i niewiele przy rozciagnietych amortyzatorach brakuje wewnętrznym przegubom do wypadnięcia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale chcialem luknac jak masz np obecnie z okresu zimowego jak sie prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, u mnie się utrzymuje jak na razie...w dzień w okolicy 0, ale od wieczora spada poniżej 0... wczoraj ok 23 -10 kreseczek więc trochę mroźno już ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśniej kolego przy poście w prawym dolnym rogu WIĘCEJ OPCJI Potem masz pod postem który piszesz wybierz plik itp :) czekam na foto jak to wygląda...  :dribble: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

powiem szczerze... tak do 50kzl nie wiem co kupić... LC w tym budżecie jest w dieslu... i przebiegi ok 300, pajero - sam już wiesz, navara silnikowo też dvpy nie urywa (diesel to strach a Pb to 4.0l)

jak już Pb to może jeep? jest o 20kzl tańszy od konkurencji wyżej a w terenie też sobie dobrze radzi.

 

Ja rozważam jeszcze jedną opcję - suv drogowy dla żony typu xc90 + do zabawy funcar do offroadu np stary samuraj, zrobiona vitara czy coś w ten deseń czego nie szkoda zarysować... ale to znowu dwa złomy do opieki...

Forester z boxerem!! Albo XV i lifcik!!

moje propozycje w rozmiarze 225/70/16:

zawsze chciałem je mieć: yokohama geolandar ats

attachicon.gifyoko.jpg

 

jeśli chodzi o śnieg to na lepszych nigdy nie jeździłem - jedziesz po śniegu jak na kołach zębatych czy gąsienicach.

attachicon.gifdunlop-grandtrek-sj6(1).jpg

jeśli nie zawiśniesz na brzuchu to pojedziesz dalej.

 

a ja mam teraz:

przód - wielosezonowe goodyeary wranglery hp 103 attachicon.gifhp 103.jpg

a z tyłu hp102 attachicon.gifgoodyear-wrangler-hp-102.png

 

jak się sprawują w warunkach zimowych to nie wiem...

 

raz zrobiłem test drive na piasku (stara żwirownia / trochę tras dla quadów) ale po przejechaniu zauważyłem że cały czas miałem fwd na przełączniku...

A masz jakies pomysly na moje 17tki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester z boxerem!! Albo XV i lifcik!!

Ten post to sprzed roku - teraz to chyba nie chcę już suva... starzeję się (stuknęło mi już 21 więc jestem pełnoletni) i myślę na stare lato o czymś z reduktorem i z ramą... najlepiej ok 10-15kzl co by nie było szkoda... 

a drugi jakiś kombik z segmentu D co by się żonce wygodnie jeździło do pracy.

 

 

A masz jakies pomysly na moje 17tki ??

Wiesz co - jak już proponujesz  to wolałbym 18tki - mniejsze ryzyko prokuratora.... wolę jeszcze z rok poczekać. 

Mówisz, że uciekasz do pracy... jak byś był w okolicach azji to może weź mi jakąś tajkę, wietnamkę lub koreankę ale 18tkę. Jakiś lekki model aby się dobrze prowadziła. ;) 

Co do zawiasu to zadzwoń - umówimy się i pogadamy - masz do mnie z 500m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post to sprzed roku - teraz to chyba nie chcę już suva... starzeję się (stuknęło mi już 21 więc jestem pełnoletni) i myślę na stare lato o czymś z reduktorem i z ramą... najlepiej ok 10-15kzl co by nie było szkoda...

a drugi jakiś kombik z segmentu D co by się żonce wygodnie jeździło do pracy.

 

 

Wiesz co - jak już proponujesz to wolałbym 18tki - mniejsze ryzyko prokuratora.... wolę jeszcze z rok poczekać.

Mówisz, że uciekasz do pracy... jak byś był w okolicach azji to może weź mi jakąś tajkę, wietnamkę lub koreankę ale 18tkę. Jakiś lekki model aby się dobrze prowadziła. ;)

Co do zawiasu to zadzwoń - umówimy się i pogadamy - masz do mnie z 500m

No jade do Azji ;) do Brunei...ale zeby takie ladne te kobiety tam byly...

 

Jutro zadzwonie ;)2fcb01fe70bee62cc25fea06f5190c65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sumie to chyba jedyny temat poruszający temat liftowania jakichkolwiek X'ów w polskich internetach :( 

Widzę, że kilku osobom udało się podnieść T30. Czy ktoś już wykonał takie podkładki dla T31?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba jedyny temat poruszający temat liftowania jakichkolwiek X'ów w polskich internetach :(

Na upartego można założyć i jeszcze z 10 tematów - tylko czy to coś wniesie do dyskusji? Tak masz całe kompendium wiedzy w tej kwestii w jednym kawałku.

 

Widzę, że kilku osobom udało się podnieść T30. Czy ktoś już wykonał takie podkładki dla T31?

 

Zawias t30 i t31 są bardzo podobne konstrukcyjnie (na kolumnach), nic nie stoi na przeszkodzie zamontowania dystansów - potrzebny jest tylko wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wstępnych rozmowach z jednym z forumowiczów. Jest to do zrobienia jak najbardziej. 

Pytanie czy znalazłoby się więcej chętnych - jest szansa, że skróciłby się czas realizacji i być może także koszt wykonania produktu.

W temacie przewijało się kilka osób chcących podnieść swoje T31 - czas się uaktywnić panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i być może także koszt wykonania produktu.

 

Tak tylko zapytam z ciekawości... 

Do wykonania potrzebnych jest 8 kawałków blachy o wymiarach około 20x20cm i 30cm rury grubościennej fi 90.... 

W jaki sposób chcesz zmniejszyć koszty? Kupujesz tira z huty? 

Jeśli tak to dorzuć dla mnie na trzy kpl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...