Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Podniesienie zawieszenia X-trail


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz dalej założone dystanse nad amory czy bez.

tak

 

 

A coś poważnego się zepsuło?

nieee

Ciekło mi z silnika więc został uszczelniony (2 razy) potem zaczął dzwonić więc wymieniłem łańcuch rozrządu - po tej wymianie zaczęło dzwonić turbo - poszło do regeneracji, ale po naprawie dymił więc turbo jeszcze raz poszło do regeneracji. Po drugiej wymianie przestało dymić więc na drugi dzień wybrałem się na wycieczkę - do 3miasta. w drodze powrotnej zadymił... okazało się że turbo jest już zatarte, zeżarło olej a po trzeciej regeneracji wyszło że pierścienie też zatarło... w tej chwili robiony jest remont (głowica + pierścienie przy okazji manszety, panewki, uszczelniacze itp bo i tak jest rozebrany). O takich pierdołach jak końcówki drążków, stabilizatorów, oba wahacze przednie, łożysko tylne, dwie półośki to nie będę się rozdrabniał... 

Między naprawami to całkiem bezawaryjnie jeździł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba do wiosny nie wyjedziesz :D troche sie porobiło,nie wiem czy zdecydował bym się na takie naprawy czy kupił bym drugiego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie jednocześnie nie... ale mój x mi dozuje te rozkosze po kolei z kilkudniowymi przerwami na bezawaryjną jazdę. 

 

jak będzie teraz grzeczny to mu sprezentuję na gwiazdkę osłonę pod silnik z nierdzewki i może tłumik dwururkę... ale tylko jak zasłuży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłuży,zasłuży. :rolleyes: O osłonie też myśle i snorkel bym założył bardziej dla wyglądu bo nie zamierzam go topić po lusterka.Masz już jakąś osłone upatrzoną czy będziesz dorabiał?


A tłumik przydał by się jakiś mniejszy żeby tak nie wisiał pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko nie mogę namierzyć tematu... nasz kolega z forum robił i dał szkic na którego podstawie chcę coś wyrzeźbić...

post-58419-0-84857000-1479416294_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fajnie wygląda tylko żeby była z nierdzewki albo stalowa  .Wysłałem zapytanie i czekam na odpowiedź,ale widze że gostek robi tez ze stali do innych autek.    http://allegro.pl/oslona-alu-silnika-i-skrzyni-biegow-nissan-x-trail-i6597878659.html

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaj się jeszcze z zakupem... myślę że mi się uda taniej... tylko muszę mieć sprawnego xa

 

a na ferie to się w góry wybieram ;) jeśli rozumiesz co mam na myśli  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok aż tak to mi się nie pali.A jeżeli w moje okolice się wybierasz to zapraszam.


Auto już podniesione ,ale jeszcze opony nie przyszły bo sprzedawca coś się ociąga.Wydaje się że powinny wejść bo jeszcze jest sporo luzu przy pełnym skręcie.Bartek a po podniesieniu ustawiałeś geometrie bo ja już nie pamiętam czy trzeba?Bo  kątów chyba nie ma jak ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, daj foto xa w górze jak wygląda...też taki zabieg na swoim planuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu przydało by się sprawdzić... ja sprawdzałem i było OK. Teraz u mnie ledwo się w normie mieści ale nie można ruszyć śrub w tylnym zawiasie.

 

co do fotek... widzę że moje stare się zepsuły.. poprawił bym ale niestety nie można edytować swoich starych postów... - niech moderator naprawia jeśli ma uprawnienia.

 

tu wrzucę kilka: 

przed:

post-58419-0-74204800-1479577291_thumb.jpg

 

po:

post-58419-0-71885400-1479577313_thumb.jpg

 

a tu z miłym kolegą z okolic Bydgoszczy: 

post-58419-0-54837500-1479577376_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie większy prześwit i zapas w nadkolu :)
Ile poszło cacko w górę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse wyszły mi na 45 mm bo się walnęłem z tulejami.Zrobiłem je na 50mm ale wpuściłem je w dolne blachy dystansu i uciekło mi 5mm i nie chciało mi się robić drugich na 55mm.Pomierzyłem odległości od ziemi do nadkola przed podniesieniem i po .W rzeczywistości lift nie podniósł Xa do góry o wysokość dystansu czyli te 45 mm a tylko 35mm czyli tu też  10mm uciekło.Jednak na oko nawet widać zmiane wysokości i czuć to nawet przy wsiadaniu że jest wyżej.Opony jeszcze zrobią swoje.

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a jak by zrobił dystans przykładowo 70mm?

Kolego rademenez masz jakieś wzory do odbicia tych części dorabianych? Migomatem to spawałeś normalnie doczołowo rurę grubościenną do uchwytu na kielich?
Od dołu widzę normalnie kielich z amorkiem skręcony normalnymi śrubami, góra widzę utwardzane?

 

Co do materiału, to wystarczy zwykła stal czarna kwadrat wielkości 20cmx20cm i kółeczko zrobić później? grubość 5mm?

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak zrobisz na 70mm to możesz tego nie wcisnąć bo ciężko jest wachacz naciągnąć.Szablon mam z kartonu odrysowany od uszczelki i jak chcesz to moge dać.Spawałem elektryczną inwektorową bo blachy grube na 5mm a tuleja z rury gazowej grubościenna 3 calowa chyba była.W dolną blache wpuszczałem tuleje a u góry doczołowo spawane zew. i wew..Dolne śruby oryginalne a górne utwardzane drobnozwojne 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta odpowiedź mnie zadowala bardzo, w takim razie będę wdzięczny ogromnie za szablon i będę działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupiłem gotowe kóka o śr 18cm ale wystarczą 15cm ,prościej wytoczyć otwory niż z kwadratu bo mam trzyszczękowy uchwyt w tokarce.Zwykła blacha 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podnosiłem poprzedniego Xa to kolega Bartezm dał mi szablony więc teraz ja chętnie użyczę innym.Wyślij mi na pw swój adres to wyśle ci ten szablon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 8 szt tych   http://allegro.pl/blacha-stalowa-kolo-fi-180-mm-gr-5-mm-i6612837595.html


Wcześniej w temacie kolega Bartezm dokładnie opisał jak co robić ,jakie średnice wierteł to sobie przeczytaj bo bardzo ułatwia to sprawe i później montaż.


W tygodniu wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma sprawy, wspomniałeś że kupiłeś właśnie 18cm a 15cm wystarczą, przetaczałeś je na 15 czy zostały18 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wytoczyć otwory a później powycinać i powiercić od szablonu,kształt widać na fotkach które wcześniej wstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrysowujesz markerem i wycinasz szlifierką... nie muszą być koła. Ja kupowałem blachę pociętą w kwadraty... (cieli gilotyną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...