Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Podniesienie zawieszenia X-trail


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o tym .Przód by się dało na dystansie odsunąć ,ale z tyłem jest problem bo zaczepia o próg(koniec progu z błotnikiem )a z tyłu jest jeszcze dużo miejsca.Opony już sprzedałem i kupie mniejsze.Na zdięciu widać że koła są wysunięte na zewnątrz poza błotniki,już tak miałem w jednym aucie i wiecznie całe boki i szyby w błocie były.


U mnie na sucho wyglądało tak.             2whe9g8.jpg

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje propozycje w rozmiarze 225/70/16:

zawsze chciałem je mieć: yokohama geolandar ats

post-58419-0-34266700-1480445427_thumb.jpg

 

jeśli chodzi o śnieg to na lepszych nigdy nie jeździłem - jedziesz po śniegu jak na kołach zębatych czy gąsienicach. 

post-58419-0-13034200-1480445585_thumb.jpg

jeśli nie zawiśniesz na brzuchu to pojedziesz dalej.

 

a ja mam teraz:

przód - wielosezonowe goodyeary wranglery hp 103 post-58419-0-38989300-1480445688_thumb.jpg

a z tyłu hp102 post-58419-0-21721400-1480445735_thumb.png

 

jak się sprawują w warunkach zimowych to nie wiem...

 

raz zrobiłem test drive na piasku (stara żwirownia / trochę tras dla quadów) ale po przejechaniu zauważyłem że cały czas miałem fwd na przełączniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 egzemplarz bardzo interesujący i nie ma tragedii cenowej widzę... na przyszły rok będę kupował nowe więc pomyślę nad nimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te Yokohamy na żywo ,fajna oponka.


Kolego Tomek X-Trail jak postępy pracy przy dystansach? Czy zapał już minął? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapał nie mija, ciągle do przodu ;) czekam na 2 łożysko i wolny podnośnik żeby od razu oba łożyska przerzucić...kumpel plazmą delikatnie się ociąga...w sumie nie potrzebnie materiał kupiłem bo takich krążków u niego że szok, ale może kiedyś do czegoś się przydadzą, ponad to, jak skończę to wrzucę foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja nysska w nowych butach 225/70/16 .Tak jak Bartezm pisał ,weszły na styk i przy pełnym skręcie lekko ociera przód.W sumie z dystanse +opony podniosły auto o 7 cm.                      2vj3q03.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... rozmiar 225 jest the best ;)

 

obcierka jest tylko przy skręcie w lewo i to bardzo delikatna - dosłownie muśnięcie (tak jest u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się pośliniłem

Będziesz dźwigał :D;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam trochę rozdwojenie jaźni bo chcialbym w obie strony, ale opony są klasa i nawet te badziewne felgi nie psują efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale fele fabryczne (chyba, też mam takie cóś) A oponki faktycznie wymiatają :);)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nysska w nowych butach 225/70/16 .Tak jak Bartezm pisał ,weszły na styk i przy pełnym skręcie lekko ociera przód.W sumie z dystanse +opony podniosły auto o 7 cm.                      2vj3q03.jpg

Czy podniesionym autem przejechales sie troche szybciej?

Jak jest z hałaśliwością i jego trakcją tak np.przy 130-150 km/h ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu na bfgoodrich at troszkę śmigałem (w l200) i przy prędkościach do 160 tragedii nie ma... Powiem więcej że były cichsze niż szum powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się im szybciej tym mniej słychać szum opon :)  ,myślałem że będzie głośno ale się myliłem .Przy ruszaniu miałem wrażenie że jade po kostce ale po chwili ucichło.Na razie jechałem tylko 140 i nie odczułem żeby sie gorzej prowadziło .Wczoraj na parkingu stanąłem przy Frontierze B Sport i wydawało się że mój X jest sporo wyższy,według mnie teraz wygląda super ,po prostu tak jak chciałem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic za darmo... jak to mawiał Lipski w kilerze... Pomysł był mój, wykonanie moje, nie zabiłem Cię to trzy... Twoim zadaniem będzie załatwić śnieg na święta. 

A żebyś mnie nie oszukał to postaram się przeprowadzić inspekcję po 26XII...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym tygodniu było biało ale teraz zrobiło się znowu zielono i na razie się nie zapowiada żeby się zmieniło.Zaraz pojade w wyższe partie gór zobaczyć czy tam troche śniegu zostało.           Jeszcze jest troche tego bialego g...      Opony w błocie pośniegowym i mokrym nieubitym śniegu 10 cm spisują się bardzo dobrze.                                                ng3t5d.jpg                                                                   1pv3vr.jpg

Edytowane przez rademenez
  • Upvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, plusik poleciał...ja swojego wstawiam we wtorek na łożyska, olej, filtry... no i może będę miał już dystanse to od razu założę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Szczeliniec nie wyjedź :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tygodniu odbieram gotowe dystanse...znajomy robi to na blachach 6mm...tuleja wspawana 60mm... co daje 72mm liftu, całość wypiaskowana i pomalowana... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no odważny jesteś ,wstaw foty jak poskładasz wszystko do kupy.

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...