Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Podniesienie zawieszenia X-trail


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zamiast spawać i rzeźbić dystanse chcę kupić podkładki nad sprężynę poliuretanowe... ma może ktoś z Was dostęp do takich? Napisałem e-mail do firmy w olkuszu...zobaczę co odpowiedzą, ale może ktoś ma jakąś stronkę gdzie można kupić od ręki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zamiast spawać i rzeźbić dystanse chcę kupić podkładki nad sprężynę poliuretanowe... ma może ktoś z Was dostęp do takich? Napisałem e-mail do firmy w olkuszu...zobaczę co odpowiedzą, ale może ktoś ma jakąś stronkę gdzie można kupić od ręki ? :)

Tylko żeby amory nie okazały się za krótkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam w moim x-trail-u mam zamontowane taki lift kit http://www.pedders.co.uk/175-inch-lift-kit-for-nissan-xtrail-t30_p23352785.htm#.WWxsEYTyipo takiego już kupiłem i zastanawiam się nad zmianą opon chciałem mu założyć nico wyższe bo ze standardowymi 215 65 16 wygląda dziwnie 

Jakie najlepiej opony można by do niego założyć myślałem o 225 70 16 A-T tylko nie wiem czy nie będą przekłamywać na prędkościomierzu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ile na pln wyszło za ten zestaw?Jaka przesyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak kupiłem x-trail- to już miał taki zestaw na sobie ale widać dużą różnice przy fabrycznym dlatego chce mu opony zmienić zmienić bo głupio wygląda :)

 

Mam z nim jeszcze jeden problem jak przeskakuje przez wąskie spowalniacze to często słychać tępy huk jak by amorek sie wbijał do końca i o obudowę napierdzielał byłem na stacji sprawdzałem amorki i maja po 76% każdy :)

Edytowane przez Stormtrooper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam z nim jeszcze jeden problem jak przeskakuje przez wąskie spowalniacze to często słychać tępy huk jak by amorek sie wbijał do końca i o obudowę napierdzielał byłem na stacji sprawdzałem amorki i maja po 76% każdy :)

Za takie stukanie najczęściej odpowiadają wyrobione gumy drążka stabilizującego.

Czasem to również poduszki(łożyska)amortyzatorów czy tuleje na wózku.

Najlepiej pojechac na szarpaki dobrze przejrzeć całe zawieszenie.

76% -to amorki jeszcze b.dobre są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szarpakach wszystko ok przegląd przeszedł bez zarzutów wymieniałem mu już wahacze gumy stabilizatora łączniki stabilizatora końcówki drążków poduszki tylna i przednia a huk dochodzi od strony mc personów tak jak by amorki były za krótkie i wali po obudowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szarpakach wszystko ok przegląd przeszedł bez zarzutów wymieniałem mu już wahacze gumy stabilizatora łączniki stabilizatora końcówki drążków poduszki tylna i przednia a huk dochodzi od strony mc personów tak jak by amorki były za krótkie i wali po obudowie 

Jak podobnie mi stukało to na szarpakach byłem w dwóch róznych miejscach -tez nic nie znaleźli.

Dopiero kiedy pojechałem na stacje okregową ,gdzie pracuje kolega i oni porzadnie wzieli auto w obroty sprawdzajac je na rózne sposoby w trzy osoby równoczesnie  ,to wyszły tuleje wózka ,poduszki wachacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Śruby eibach, kod gdzieś w tym temacie podawałem. nie do dostania w polsce. Ja ściągałem z UK, po czym sprzedałem na allegro bo nie były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bede szukal dzieki ja podnioslem o 5.5mm i niestety pozytyw delikatny jest....

5,5mm???? 

tyle to można podnieść kompresorem :) dorzucając bara więcej w oponę...  :P

 

3dni temu wymieniałem amorki z tyłu - przy okazji przyglądałem się dystansom - tragedii nie ma ale farba trochę odpadła... z odkręceniem może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory 5.5cm ;) troche zaluje ze o centymetr wiecej nie dalem ;) no ale jest i tak fajnie teraz tylko czekam na mt-ki i bedzie gitara moze 30 wrzesnia pojade na rajd? Cos pod wyszkowem sie dzieje ;) tylko musze ogarnac ten pozytyw najpierw.... Na zdjeciu moj po prawej +5.5cm a po lewej cywilna wersja jakies pani ktora spotkalem pod tesco ;)

post-107217-0-29369200-1505659787_thumb.jpg

Edytowane przez Ac3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mt?? nie za ostro na Xa? jak go wkleisz w błoto to może być problem...

pamietaj że pod ori felge max rozmiar to 225/70/16 przy większych musisz potestować et felgi lub dać dystanse bo będzie obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu...mam osobe która mi to ogarnie i ladnie plazma wytnie, tylko problem...zgubiłem gdzieś projekt, rys który mi jeden z kolegów podeslal poczta...czy ma ktoś z Was moze na zbyciu odbitke macpherson z otworami cala kompletna?Mam ny myśli rzut calosci na papierze czy preszpanie, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge odrysowac i wyslac jutro bede zmianial lozyska mc persona z przodu to moge to ogarnac spokojnie dystans sie ogarnie ;) to jest pewne bede mial 2 komplety kol jeden alu do codziennej jazdy z zimowkami drugie mt do terenu na stali i dystans do tego ;) vitarze w terenie odchodzilem :) x trail wedlug mnie tez nadaje sie w teren ;) wiadomo co rama to rama no ale iks tez daje rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny kolego, rowież chce dzwignac 2 cale, a nad oponami pomysle potem...mi glownie zalezy nad przeswitem w, zime

Będę bardzo wdzięczny kolego, rowież chce dzwignac 2 cale, a nad oponami pomysle potem...mi glownie zalezy nad przeswitem w, zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory opony ktore zamowilem to at ;) za duzo na glowie i juz sie pierdzieli wydech zmienic opony lozyska mcpersona paski klinowe plyta pod silnik... Troche tego jest a na gwiazdke wleci wyciagarka nie planuje iksa wklejac bardziej mi chodzi o delikatne bloto niz o wklejki i topienie w bagnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dystans wygladal przed malowaniem tak mysle ze ok 130 od sztuki blacha czarna podwyzszenie 5.5cm grubosc blachy 6 mm

Sroby nie spawam bo widomo roznie to bywa sciagnie i pozamiatane a jest dostep zeby przykrecic to wszystko oczywoscie pomoc telefoniczna przy montazu ;)

post-107217-0-60899300-1505667572_thumb.jpg

Edytowane przez Ac3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 6 stowek komplet, wole sam projekt i za grosze bede to mial bo dostep do stali bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...