Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

spryskiwacz xenonu


Inouk

Recommended Posts

Witam all

 

mam taki objaw może mieliście w swoim PACIE

 

Wczoraj podczas jazdy zmuszony byłem użyć przez aurę spryskiwaczy i pojawił się po parokrotnym użyciu troszkę głośniejszy dźwięk pracy spryskiwaczy (każdy z nas rozpozna zapewne nowy obcy dźwięk który pojawić się może w naszych autach) potem podczas jazdy po pół godzinie (około) zaświeciła mi się kontrolka sygnalizująca że mało już płynu w zbiorniku spryskiwaczy. Uzupełniłem płyn na maxa podczas tankowania i mimo, że już nie używałem spryskiwaczy (bo nie było takiej potrzeby) po około 2 godzinach znowu zaświeciła się lampka o kończeniu się płynu. Pod domkiem "polukałem" i zaobserwowałem po ponownym nalaniu na max płynu, że wycieka mi przez jeden ze spryskiwaczy xenonu płyn cieniutką stróżką (niejako samoistnie) tak jakby spod jednej z dwóch zaokrąglonych dyszek na spryskiwaczu. Jak sadzicie o co chodzi czy sam spryskiwacz nawalił czy może coś spadło jakaś rurka doprowadzającą płyn ? czy może jedna z pompek ? powiem tylko tyle że spryskiwacze działają niby OK tylko ta głośniejsza praca :( ( działają OK o ile oczywiście naleje płynu tak co by był w zbiorniku i było czym lać) problem widać gołym okiem w postaci wycieku cieniutką stróżką powoli płynu ze spryskiwacza na glebę :( . a może tam jest jakis elektrozaworek niepozwalający wydostawać się samoistnie płynu przez spryskiwacz i własnie coś nawaliło ? POMOCY!

Link to comment
Share on other sites

Guest budmiller

Też tak miałem no oprócz dziwnej głosniejszej pracy pompki,nie wnikałem co się stało ze spryskiwaczem tylko założyłem zaworek zwrotny do spryskiwaczy na wężyku przed spryskiwaczem.Koszt zaworka 5-8zł w sklepie motoryzacyjnym.

Przykładowe foto zaworka,strzałka/trójkąt pokazuje kierunek przepływu płynu/wody.

post-37385-0-14543100-1347992714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za prosty patent chyba też tak zrobię tylko zastanawiam się czy wystarczy taki zaworek jaki sprzedają w sklepach akwarystycznych :D bo bym nawet kupować nie musiał.

 

Co prawda odkryłem że jak nadmucham powietrza kompresorem przez spryskiwacz xenonu do momenty aż usłyszę w zbiorniku płynu bulgotanie powietrza to objaw cieknięcia ustaje ale tylko do momentu jak znowu nie użyję spryskiwaczy bo wtedy wyciek pojawia się ponownie. Sądzę że pewnie jest w rurce, pompce a może w zbiorniku jakiś brudek który powoduje że dostaje się do jakiegoś mikro otworku i pozwala wodzie sączyć się na zasadzie otwartego obiegu.

 

Ale prosty sposób załatwi sprawę na luzie :)

 

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...