Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaśnie na lpg i benzynie


Gość seba.bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seba.bartek

Witam

Wczoraj po ponad roku użytkowania mojego sunny 1,6 1991r., "coś" się popsuło.

Po pracy odpaliłem auto i zacząłem zgarniać śnieg, nissan trzymał ładne obroty, około 1200 rpm. Auto odśnieżone, no to jadę i tu jest problem..... przejechałem około 100-200 m.i czuję, ze auto słabnie. stanąłem na poboczu i widzę, że obroty są ok. po chwili jednak gdy znowu ruszyłem auto wchodzi na obroty do max 2,5k rpm i obroty spadają, a auto gaśnie. Później i na benzynie i na lpg, nissan ciężko odpala i od razu gaśnie. Czy możliwe jest, że gdzieś coś zamarzło?

pozdrawiam i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takim opisie to należało by napisać, że coś się zepsuło :D

 

może by tak podać, jaki silnik, instalacja, choć tu podejrzewam, I lub II gen, czy była zakręcana butla z gazem aby sprawdzić czy jednak jedzie normalnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba.bartek

yyy sory, nowicjusz ze mnie

silnik GA16DS, instalacja... i tu jest problem bo nigdy się nie doczytywałem, a dokumenty leżą u dziewczyny, sądzę jednak, że będzie to instalacja I gen. Odpalałem również na benzynie i też te same objawy. Znajomy mówi, że może wystarczy wymienić filtr paliwa. Dzisiaj może załatwię lawetę i ściągnę auto do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry warto zmienić, ale zamiast lawety, to zakręć butlę z gazem na początek i odpal auto na PB, mozże być potrzeba dłuższego pokręcenia, ale jak zaskoczy i okaze się to o czym myślę, to będzie działał bez problemu, oczywiście założenie jest też takie, ze w zbiorniku zawsze było paliwo i pompa działa prawidłowo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście trzeba też sprawdzić świece, czy jest iskra, i czy paliwo idzie w dolot, no ale to elementarz działania jak coś jest nei tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...