Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] problem z odpaleniem -rozrusznik -immo -stacyjka ?


Blantocholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem nissana primerki z 2002 roku mam wielki problem chodzi o odpalanie jak przyszla zima 0stopni to nie moglem odpalic samochodu nie krecil nawet to pomyslalem ze to akumulator wiec kupilem nowy no i nadal nie kreci lecz za 5 raz odpala bez problemow jest tak ciagle pojechalem do mechanika bo uwazam ze to rozrusznik lecz powiedziano mi ze jesli to by byl rozrusznik to bym nie ruszyl wcale i stwierdzono ze to kostka stacyjki, jak staram sie odpalic samochod to czesto zapala mi sie lampka immbo <samochod z kluczem> no i teraz nie wiem czy kupic nowa kostke czy robic rozrusznik co sadzicie ?? prosze o wypowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to p12 . tylko ze ja jestem zielony a nie chce czegos popsuc bo zawsze czego sie nie dotknę to sie psuje :D czyli co mam zrobic isc w kierunku kostki stacyjki czy rozrusznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to p12 . tylko ze ja jestem zielony a nie chce czegos popsuc bo zawsze czego sie nie dotknę to sie psuje :D czyli co mam zrobic isc w kierunku kostki stacyjki czy rozrusznika ?

Jak jesteś zielony to lepiej nie ruszaj sam tylko podjedź do elektromechanika który bawi sie takimi rzeczami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wypowiedzi jutro oddaje samochod do elektromechanika, a mam jeszcze jedno pytanko moze to nie ten dzial ale nie chce nowego posta otwierac. chodzi o to ze czasem jak skrecam w lewo to w lewym kole mi cos piszczy i tylko przy skrecie w lewo, jak szybko lub wolno glosniej slychac jak wolno czytalem ze moze to byc maglownica lecz u mnie nie ma ubytkow plynu itd kurcze gdy przyszla zima to cos wariuje ten samochod, malo tego potrafi sie wylaczyc w czasie jazdy przy predkosci 100. lecz tylko na gazie. ostatnio mialem akcje wyprzedzalem samochod a z naprzeciwka tir jechal a moj kochany nissanek zaczal szarpac maly wlos i tir skopal by mi nissanka i mnie ;/ i ale uwazam ze to raczej wina gazownika ktory robil, moje pytanie nastepne czy jak wymienie

* plyn hamulcowy

*plyn wspomagania < tu slyszalem ze nie powinno sie go ruszac>

* oliwe w skrzyni biegow < tu tez slyszalem ze lepiej tego nie wymieniac bo moze byc gorzej > to czy po takiej wymianie nic mi sie nie bd dziac zlego ??

 

 

PS. Przepraszam jesli napisalem jakies glupoty i dziekuje za wasze wypowiedziec pozdrawiam nissanek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wypowiedzi jutro oddaje samochod do elektromechanika, a mam jeszcze jedno pytanko moze to nie ten dzial ale nie chce nowego posta otwierac. chodzi o to ze czasem jak skrecam w lewo to w lewym kole mi cos piszczy i tylko przy skrecie w lewo, jak szybko lub wolno glosniej slychac jak wolno czytalem ze moze to byc maglownica lecz u mnie nie ma ubytkow plynu itd kurcze gdy przyszla zima to cos wariuje ten samochod, malo tego potrafi sie wylaczyc w czasie jazdy przy predkosci 100. lecz tylko na gazie. ostatnio mialem akcje wyprzedzalem samochod a z naprzeciwka tir jechal a moj kochany nissanek zaczal szarpac maly wlos i tir skopal by mi nissanka i mnie ;/ i ale uwazam ze to raczej wina gazownika ktory robil, moje pytanie nastepne czy jak wymienie

* plyn hamulcowy

*plyn wspomagania < tu slyszalem ze nie powinno sie go ruszac>

* oliwe w skrzyni biegow < tu tez slyszalem ze lepiej tego nie wymieniac bo moze byc gorzej > to czy po takiej wymianie nic mi sie nie bd dziac zlego ??

 

 

PS. Przepraszam jesli napisalem jakies glupoty i dziekuje za wasze wypowiedziec pozdrawiam nissanek:)

olej w skrzyni biegów Nissan zaleca wymianę co 60 tys.

płyn hamulcowy też można wymieniać, co do oleju wspomagania też można wymieniać o ile jest taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie auto odpala juz normalnie chyba immo sie zawiesil od akumulatora i zrobilem tak jak w instrukcji wlaczylem poczekalem 5 sek potem wylaczylem zrobil;em tak 2 razy i teraz za kazdym razem odpala bez problemow. a co do skrecania to tylko w lewą strone. i to bez roznicy czy kierownica do konca czy o pol obrotu piszczy. to nie jest dzwiek metal o metal postaram sie to nagrac i pokaze bo ciezko to wytlumaczyc to taki pisk i sami ocenicie co to jest pozdrawiam dziekuje za wypowiedz co do wymiany plynow i oleju

 

pisk przy skrecaniu to rozpierdzielony drazek kierwoniczy z prawej i z lewej strony i to byl powod piszczenia samochodu. ale to nie koniec samochod wariuje :D wyskauje mi blad p0335 - ckp obwod czujnika. tak pokazal komputer. czy to jest mozliwe ze przez ten czujnik samochod zachowuje sie np w czasie jazdy jest szarpniecie skaczą obroty i gasnie... dodam ze wymieniony zostal łańcuszek i dopiero przejechane ma 18 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega popsucie drążka??masz fotki??A jak będziesz wymieniał drążek to uważaj bo są dwa gwinty do listwy w mojej p12 był mniejszy wieczorem dam fotki porównawcze.

post-53801-0-60965200-1355748510_thumb.jpg

post-53801-0-55887700-1355748536_thumb.jpg

post-53801-0-80878200-1355748573_thumb.jpg

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie bd wymienial dam swojemu fachowcowi ktory bierze ode mnie zawsze pol ceny. prosilbym o udzielenie wiadomosci co to bledy i o to co pytalem drazki to malo dla mnie teraz znacza

 

czy szarpanie i gasniecie nissanka moze byc powodem brudnej przepsutnicy bo czytam wlasnie na forum inny post i sie zastanawiam czy to od tego czujnika czy przepustnicy czy od czegos innego ;/

 

co do fotek drazka nie mam ale bylem na diagnostyce i tak mi pow :D zebym je wymienil

 

aaaa i potem zbierznosc zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie auto odpala juz normalnie chyba immo sie zawiesil od akumulatora i zrobilem tak jak w instrukcji wlaczylem poczekalem 5 sek potem wylaczylem zrobil;em tak 2 razy i teraz za kazdym razem odpala bez problemow. a co do skrecania to tylko w lewą strone. i to bez roznicy czy kierownica do konca czy o pol obrotu piszczy. to nie jest dzwiek metal o metal postaram sie to nagrac i pokaze bo ciezko to wytlumaczyc to taki pisk i sami ocenicie co to jest pozdrawiam dziekuje za wypowiedz co do wymiany plynow i oleju

 

pisk przy skrecaniu to rozpierdzielony drazek kierwoniczy z prawej i z lewej strony i to byl powod piszczenia samochodu. ale to nie koniec samochod wariuje :D wyskauje mi blad p0335 - ckp obwod czujnika. tak pokazal komputer. czy to jest mozliwe ze przez ten czujnik samochod zachowuje sie np w czasie jazdy jest szarpniecie skaczą obroty i gasnie... dodam ze wymieniony zostal łańcuszek i dopiero przejechane ma 18 tys.

Masz padnięty czujnik,

u mnie tez w krótkim okresie czasu po wymianie łańcucha padł mi czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie z wielkim smutkiem.... co do czujnika to juz blad mi nie wyskakuje i wszystko jest ok, ale wrocil problem z odpalaniem jak chce odpalic to ciagle pali mi sie lampka od immo... jak wyjmę kluczyk i tak z 10 razy to odpali czytalem juz i szukalem to albo pisza ze to kostka w stacyjce lub rozkodowaly sie klucze... nie wiem co sie dzieje z tym samochodem jak nic mu nie bylo to nie bylo a jak sie wali to wszystko malo tego wczoraj mi jeszcze z wentylka od opony ciagle ucieka powietrze.... ale wracajac do tematu co mam zrobic wymienic kostke czy kodowac immo... bo nie chcialbym kupic kostki a bd dobra i tak samo z kodowaniem jak jest dobre ;/

 

czytalem ze mozna samemu zakodowac kluczyki do 4 sztuk co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Skyline87

Hej, kostka nie jest droga mozesz zainwestowac. Sądzę, jednak ze moze to byc rozrusznik, prawdopodonie na tulejkach jest za ciasno, nie chce krecić i tyle. Mróz, stoi pod kątem...

 

a co do uciekajacego powietrza to wymień maszynkę, (proponowałbym odwiedzić wulkanizatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem z odpalaniem i kontrolką immo też mnie dotknął w P12 2001 benzyna z gazem. Po pierwsze to nie rozrusznik i nie akumulator, ponieważ nawet nie słychać "kliknięcia" bendiksa pod maską, ba więcej nawet nie słychać jak "klika" przekaźnik w sterowniku od komfortu (z prawej strony kolumny kierownicy takie pudełko z trzema wtyczkami). Zanim doszedłem do tego to kupiłem rozrusznik :). Rozrusznik nie zakręci bo immo go blokuje-proste. Napiszę co ja zrobiłem:

Rozkręciłem wszystkie plastiki pod deską rozdzielczą żeby dostać się do wszystkich złącz elektrycznych, przewodów, kostek i punktów masowych

Odkręciłem całą deskę z przekaźnikami i bezpiecznikami, za nią też są złącza elektryczne

W sklepie z elektroniką kupiłem Contact do styków taki w sprayu za ok 6pln

Zdemontowałem licznik, tam też złącza elektryczne były za nim, jak pociągłem za wiązkę to świeciło się to i owo.

Teraz istota problemu: -wilgoć wilgoć wilgoć

Odpinamy akumulator i jazda z wtyczkami rozpinamy lejemy contact i złączamy i tak parę razy każde połączenie.

Uwaga: Nie rozpinałem wtyczek Air bag.

Złącze ABS pod fotelem pasażera takie duże coś ok 100pinów to też uważać.

Do czujnika idzie złącze ok 5 pinów bardzo małe to też uważać jest ono nad stacyjką.

Proponuję pobrać manuala do P12 tam są rozpisane punkty masowe, jak już je znajdziemy to odkręcamy i tą podkładkę miedzianą papierkiem ściernym i contact i zakręcamy.

Immo u mnie nie padło bo mam 2 kluczyki i wykluczyłem uszkodzenie pastylki w kluczyku.Zaprogramować kluczyk możesz tylko do otwierania i zamykania auta. (instrukcja dostępna w sieci)

Po wykonaniu tych czynności auto pali do dzisiaj.

Czas ok 3 dni. Koszt 6 pln.

Edytowane przez lukas3035
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...