Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na jaki samochód wymienić Nissana Primere


Gość wlodek1963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wlodek1963

Drodzy forumowiczę oto moja historia

 

W roku 2003 kupiłem Nissana Primerę w Polsce w najlepszej możliwej wersji z silnikiem 1.9 dci

O nissanie P12 mam średnie zdanie lepszy modelem był P11, którym zrobiłem 170 tyś przed zakupem P12.

Po 7 latach i przejechaniu 230 tyś km postanowiłem auto wymienić P12 zmieniłem na Toyotę Avensis. Dlaczego kupiłem Toyotę ze względu na doba opinie przecież auto niezawodne .

W Internecie była opisywana jako auto niezniszczalne

Oczywiście to co pięknę jest tylko w bajkach i niestety Avensis z 2010 był gorszy niż P12 z 2003

silnik diesla 2.0 126 km palił około 1,5 l więcej niż francuski 1,9 dci .

Toyota prz przebiegu 80 tyś była w serwisie 7 razy .

Generalnie bardzo nieudany model ;(

Oczywiście teraz można przeczytać obiektywne opinie na temat Toyoty no właśnie teraz.

http://www.autocentr...owcy-486024865/

Toyotę sprzedałem wczoraj ;) (szczęśliwy) oczywiście jeszcze na gwarancji oraz jako auto niezawodne .

Postanowiłem wrócić do Nissana lub do Renault .

Waham się między Qashqai a Laguna

Byłem na jeździe próbnej Renault Laguną 2.0 dci 150 km to porównując do Avensis auto luksusowe.

Silnik 2.0 dci bije na głowę ten japoński szajs w Toyocie .

A o komforcie jazdy już nie wspomnę po samych fotelach w Lagunie już czujesz się lepiej .

Qashqai ma mój znajomy w silniku 1,5 dci bardzo mał pali jak na takie auto ;)

Bardzo proszę o radę lub inne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Lagunę bym sobie odpuścił bo zawsze miała kiepską opinię.... jakim Qashqai jeździłeś normalnym czy 2+2 ?

zastanawiałeś się nad Fordem Mondeo MK4? Duże obszerne auto, najlepsze w zasadzie właściwości jezdne w swojej klasie, silniki diesla 2.0 (koncernu PSA)

Ja będę właśnie zmieniał moją P12 na Mondeo MK4 z silnikiem 2.0 tylko nie wiem jeszcze czy to będzie benzyna (+LPG) czy diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego malego silnika bym nie gazowal zwlaszcza ze jak widac przez 10 lat zrobione zostalo tylko 230 k ...tez kupilbym benzyne zwlaszcza ze diesel to pozorna oszczednosc, przy takim przebiegu GAZ raczej dodatkowy klopot zwikszajacy prawdopodobienstwo jakiejkolwiek awarii wieksza kasa na przegladach policz ile bys zaoszczedzil na kupnie egzemplarza w benie do ktorego wrazie W zawsze mozesz zalozyc gaz , na kupno diesla w twoim przypadku na NIE mowi przebieg cena ON wieksza awaryjnosc i wieksza szansa na awarie , wieksze koszty eksploatacyjne bez watpienia bralbym auto w benie a co do nissana chyba bym sie z nim pozegnal w twoim wypadku bo to nie jest ciekawa oferta , napisz jaka kwote chcesz przeznaczyc na zakup nowego auta to bedzie mozna doradzic zaznacz tez jakie kryteria toba kierują cz musi byc diesel cz nie , cz bedziesz potrzebowal go na drogi miejskie itp , jaka "pakownosc" ma byc tego auta kombi suv itp , no i czy nowy cz uzywany? bo to juz duzo nam powie ... kazdy z nas bedzie mial inne podejscie bedzie dyskusja o to ci chodzi miec wszystkie + i - w 1 temacie , najwazniejsze by trzezwo patrzec nie kierowac sie sentymentem bynajmniej do 1 marki :) mnie od zakupu nowego auta odstraszało by przymusowe ASO ale tylko dlatego ze nie jestem milionerem i nie lubie byc oszukiwany :)

 

 

laguna moze byc ale looknal bym forum laguny co z tym cudem sie dzieje , ja jezdzilem nowa Laguna 3 silnik 2,0 diesel 130km 6 B manual fajne auto ale troszke slabo wykonczone w srodku pomimo skor itp w p12 czulem się lepiej , wadliwy pamietam byl elektroniczny hamulec reczny i serwis z nim wiele razy walczyl teraz jak jest nie wiem, to byl rocznik 2010 bodajze , na plus w tym aucie przemawiala tylko turbina z plaszczem wodnym nie wiem cz teraz to nie standard ,

 

osobiscie kupilbym auto uzywane lepszej marki w lepszym standardzie ktore przez pare lat nie sraci tyle na wartosci co nowy nissan nie wspomne juz co dzieje sie z cenami renault'a :) przykladowo za 70 k kupuje uzywke ktora za 3 lata bedzie kosztowac 40k a nie 25 jak w przypadku "nowych "aut tego typu marek "marketowych" przepraszam jesli kogos urazilem ale takie mam zdanie

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zminilem na Toyote Yaris Verso 1.4 diselek i wkurzam sie ze nie chce sie zepsuc bo z P12 co chwila byl problem ale to nie jest limuzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p12 też nią nie jest , voyager to juz nie masz p12?

Ma ale oddał żonie i się cieszy jak się popsuje :nissan2: bo może sobie bezkarnie pogrzebać ;)

 

Włodek qaszlaq to większa Almera może pomyśl o X trajlu jeśli chcesz zostać wierny marce :nissan2:

 

Ja osobiście celuję w starego patka do 2002r mniej plastikowy i bardziej przyjemny dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od budzetu, oczekiwanego wyposazenia i tego czy ma byc nowka czy uzywany. Problem w tym ze Nissan w Europie nie oferuje juz limizyny klasy sredniej. Z podobnym problemem zmierzyl sie ostatnio moj znajomy - w krag potencjalnych nastepcow Primery weszly nowe: Opel Insignia, Skoda Superb II, Peugeot 508 i Toyota Avensis T27 (III Gnerecja) - po jazdach probnych oraz porownaniu cen i wyposazenia bezapelacyjnie wygrala Avensis. Ale ty zapewne jestes juz zrazony do Avensisa (choc nie napisales ktorej gnerecji Avensisa miales), wiec moze tak zastanowic by sie nad np. Hyundayem i40 lub Fordem Mondeo (niezly stosunek ceny do wyposazenia + upusty zwiazane ze zmiana rocznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja rozglądam sie za Fordem Mondeo MK4 ale nie nowym z salonu tylko 2-3 letnim, Superb II też jest ciekawą propozycją, Opla bym odpuscił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna jest ale sie psuje, mój sasiad raz w miesiacu jest w ASO (ma diesla 2.0 - 130 KM)jest bo go assistans odholowuje z trasy :),

mój teściu ma Insignie w kombi diesel 2.0 160 KM jeżdzi spokojnie jest zadowolony ale juz przy 50kkm wymieniali mu dwumase ....... naszczescie załapał sie w ostatnim miesiącu gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest 4 osobowa.

A może produkty Koreańskie? Ich jakość i estetyka uległa kolosalnej poprawie dizajn już nie jest mocno kosmiczny. Pozostał i pewnie nie ulegnie szybkiej zmianie prestiż marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest 4 osobowa.

A może produkty Koreańskie? Ich jakość i estetyka uległa kolosalnej poprawie dizajn już nie jest mocno kosmiczny. Pozostał i pewnie nie ulegnie szybkiej zmianie prestiż marki.

i40 nie powiem ładnie wyglada i z tego co słyszę ma dobre opinie ale....... na chwilę obencną nie zdecydowałbym się jeszcze na kupno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez Insignia sie bardzo podoba ale wersja podstawowa za 95 tys jest zenujaco slabo wyposazona - wydajac badz co badz 100.000 mozna juz miec pewne oczekiwania, poza tym w firmie mojego kumpla maja sluzbowe Insignie i niestety psuja sie na potege. Passat odpada bo wole spac w domu niz w samochodzie i pilnowac zeby go nie ukradli. Podoba mi sie Peugeot 508 ale podczas jazdy probnej zalamalem sie tym te nie mam nawet gdzie polozyc komorki, kluczy czy kubka z napojem - jezdze duzo i jest to dla mnie wazne. Podobno dobre opinie maja Superby. Ja osobiscie zastanawialbym sie nad QQ lub jesli koniecznie musialaby to byc limuzyna nad Mondeo (podobnie jak kolega Oskar uwazam ze jest to mocno niedoceniane auto oferujace podobnie jak swego czasu P12 niezly stosunek ceny do komfortu, wielkosci i wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100k masz A8 :) uzywke ktora za kilka lat bedzie kosztowac wiecej niz cokolwiek innego kupionego jako nowe w tejsamej chwili co a8 za te sama kwote lecz uzywane:) lecisz nisko nad asfaltem i to w 1 klasie choc uzywana .. mozna zaszalec kupic hummera :D h2 lub h3 a nie jakies chinczyki cz japonce :)

Vw taureg z 4x4 nie wiem cz za tę 100 nie dostalo by sie jakiejs q7 lub x5 dobrej albo cos z linii volvo suv'a z prawdziwego zdazenia a nie cos co ma go tylko przypominac , a jak nowka to KIA SPROTAGE mi sie podoba w tej cenie dostalbys nowke na wypasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100k masz A8 :) uzywke ktora za kilka lat bedzie kosztowac wiecej niz cokolwiek innego kupionego jako nowe w tejsamej chwili co a8 za te sama kwote lecz uzywane:) lecisz nisko nad asfaltem i to w 1 klasie choc uzywana .. mozna zaszalec kupic hummera :D h2 lub h3 a nie jakies chinczyki cz japonce :)

Vw taureg z 4x4 nie wiem cz za tę 100 nie dostalo by sie jakiejs q7 lub x5 dobrej albo cos z linii volvo suv'a z prawdziwego zdazenia a nie cos co ma go tylko przypominac , a jak nowka to KIA SPROTAGE mi sie podoba w tej cenie dostalbys nowke na wypasie

no wkońcu doczekałem się kiedy kolega wspomni o A8 :) podoba mi sie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - mowiac o autach uzywanych rosna mozliwosci wyboru, mnie tez podoba sie Audi, moze nie nie A8 a bardziej A6 Allroad, nie mozna jednak zapominac o fakcie, ze kiedy cos sie zepsuje koszty serwisu i czesci sa duzo wyzsze niz w przpadku tzw. marek popularnych a najnowsze modele sa tak napakowane elektronika ze o awarie bardzo latwo, do tego dochodzi zwiekszone zagrozenie kradzieza oraz wieksze stawki ubezpieczeniowe, tak kazdy medal ma dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że jesteś w błędzie jesli chodzi o koszty no chyba ze masz zamiar jezdzic do aso ...., przed zakupem p12 celowalem w audi A8 4,2 quattro co prawda w kaście D2 ktora i tak najbardziej mi sie podoba auto wychodzilo jakies 3-4 lata starsze od p12 no i warunkiem przy 4,2 bynajmniej dla mnie byl gaz innaczej tego sobie nie wyobrazam a w 3,3 dieslu przerazil mnie fakt posiadania 2 turbin (biturbo) wiem jedno diesla juz nie kupie no chyba ze nasz kraj podbije USA to ropa bedzie prawie za darmo :D wracajac do tematu porownalem koszty napraw obu aut od wymiany klockow do rozrzadu cz nawet koniecznosci zakupu części karoserii np drzwi w razie W i kalkulacje wyszly prawie identycznie , osobiscie uznaje zakup p12 w swoim przypadku za porazkę lecz ciesze sie ze nie wdepnalem w avensisa czy mondeo zaluje ze nie poczytalem najpierw o p12 i do zakupu podszedlem srednio obejrzalem za malo aut , jesli przy zakupie uzywki postarasz sie na samym poczatku wezmiesz ze soba mechanika z kompem sprawdzisz auto na na jakiejs stacji diagnostycznej czy w aso masz szanse kupic bdb auto no i podejsc trzeba troche bez emocji ( nie ten to inny ) ja jestem w goracej wodzie kapany od audi odstraszyl mnie wlasnie gaz i malo miejsca w bagolu na wozek z gondola i caly sprzet - moj błąd jak sie okazalo pozniej wozek wszedl by tam z palcem w D i bylo by miejsce jeszcze na 2 trupy:) wlazlem w diesla czego wiecej nie zrobie przymoich kosmicznych przebiegach 12 tys rocznie smiech na sali strzelilem sam sobie w stope trudno sie mowi nauczylo mnie to duzo :) zamiast auta mam taczke :D naprawde poszedlbym za tym w czym naprawde chce siedziec i jezszic i jak to kiedys przeczytalem na forum A8 mezczyzna zyje w PL srednio 60 -65 lat wiec wole za zycia jezdzic autem niz taczką :) na szczescie mam prawie 32 lata i mamnadzieje ze jeszcze nie jedno audi bedzie przedemną i ze sie nie przestrasze bo fajnie jest gdybac jak aktualnie nie ma sie kasy na nowe auto lub nie stoi sie przed wymianą na inne masz 100 pomyslow jak juz staniesz przed wyborem jest kasa to sie czlowiek zacina i nie potrzebnie zadaje sobie 1000 innych pytan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam że czerwony kolorek zarezerwowany nie oficjalnie dla pomarańczowych ,,,

tak czy inaczej dla mnie ropniak to też nie porozumienie niby super moment obrotowy ale chwileczkę i sporo dymu ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba szybciej wachlować. Można nim jeździć szybko ale nie dynamicznie. Trzeba się opowiedzieć za tym czego się oczekuje od auta lub mieć trzy.Vana rodzinnego, śmigacza dla siebie i SUVa dla małżowinki oraz wujka w Arabii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wlodek1963

Takie miałem auto Toyota Avensis 2010 III w sedanie nieporozumienie .

Z tego co wiem Avensis II jest lepszy to tak jak z P11 a P12 nowszy gorszy .

Fod Mondo by mi odpowiadał .

Dam znać jak będę coś wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej f16 z pelnym uzbrojeniem od razu i wycieraczką od wewnatrz na sciaganie pawia z szyby kokpitu

Gdyby były w polsce możliwości jazdy F1 to bym się wykosztował na takie przeżycie :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...