Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konkretnie - Qashqai czy Sportage


Gość makak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to w końcu jak konkretnie....Qashqai, czy Kijanka...?? Bo sie pogubiłem na 8 str... :huh::D

 

Póki co się przysłuchuję dyskusji i wam nie przeszkadzam - bo generalnie są dyskusje ciekawe, albo na temat ;)

 

Zwycięzca wciąż nie wyłoniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przejechać się dzisiaj Sportage, a posiadam QQ jak w opisie, po lifcie. Nie zamieniłbym się w życiu :D Tyle w temacie. Faktem jest, że dzisiaj dołożyłbym parę tysi i szukał okazyjnie X-Traila z tym samym silnikiem. QQ jest dla mnie obecnie za mały. Chwila i zmiana auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... QQ+2 jest zbudowany na płycie XT i ma więcej miejsca.

... jako kolejna opcja w dyskusji wydaje się interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny qq tez jest na tej samej plycie ale nadwoziowo x-trail jest wiekszy co sie przeklada na ilosc miejsca w srodku, no i zdolnosci terenowe w qq nie takie jak w x-trailu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość miejsca między normalnym QQ, a X-em jest zdecydowanie na korzyść X-a. Bagażnik to zupełnie inna klasa tak jak i klasa aut. Mi z kolei w X-ie bardzo przeszkadza konstrukcja wnętrza na wysokości kolan. Za każdym razem wadzę rzepką/kolanem o ten prostokątny element obudowy audio/pokręteł klimy. Gdyby nie to auto dla mnie idealne. Mam spore nogi, co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość miejsca między normalnym QQ, a X-em jest zdecydowanie na korzyść X-a. Bagażnik to zupełnie inna klasa tak jak i klasa aut. Mi z kolei w X-ie bardzo przeszkadza konstrukcja wnętrza na wysokości kolan. Za każdym razem wadzę rzepką/kolanem o ten prostokątny element obudowy audio/pokręteł klimy. Gdyby nie to auto dla mnie idealne. Mam spore nogi, co zrobić.

I dlatego 3 lata temu zrezygnowałem z Forda Mondeo (a byłem bliski zakupu) na rzecz QQ+2.

Bagażnik QQ+2 jest tak pojemny, że wchodzi złożony wózek (nie parasolka) i bagaże dla 4 osób. A ostatnio pakowałem paczkę styropianu 1000x500x600. I jeszce pol bym wcisnął jakbym chciał pojedyncze arkusze wsadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie XT odpada z powodu braku opcji silnika benzynowego. Szkoda, bo jak mu się przyglądałem w salonie to jest bardzo przyjemna fura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznynówka w XT musiała by być dużego kalibru, żeby bujnąć to auto. Dwulitrówka z QQ raczej byłaby za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 2,5 l z Altimy (i Rouge) już dała by radę. Zresztą nie sądzę, żeby XT był dużo cięższy od QQ+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 2,5 l z Altimy (i Rouge) już dała by radę. Zresztą nie sądzę, żeby XT był dużo cięższy od QQ+2.

wlasciwie to wazy mniej wiecej tyle samo co moj zwykly qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowo podobne, szkoda że nie ma benzynówki, diesel zdyskwalifikował dla mnie to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przejechać się dzisiaj Sportage, a posiadam QQ jak w opisie, po lifcie. Nie zamieniłbym się w życiu :D Tyle w temacie. Faktem jest, że dzisiaj dołożyłbym parę tysi i szukał okazyjnie X-Traila z tym samym silnikiem. QQ jest dla mnie obecnie za mały. Chwila i zmiana auta.

 

A nie zamieniłbyś się bo...? X-Trail mi nie odpowiada, zarówno w środku, jak i z powodu braku silnika benzynowego. Diesla z DPF/turbiną chyba szybko zakatuję bujając się na odcinkach typu 5 km do pracy, 2,5km do marketu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznynówka w XT musiała by być dużego kalibru, żeby bujnąć to auto. Dwulitrówka z QQ raczej byłaby za słaba.

 

 

Gdyby benzynowka w QQ lub XT bylaby wieksza niz 2 L to jeden jak i drugi model przestalby sie sprzedawac z uwagi na wysoka cene... akcyza 18% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przejechać się dzisiaj Sportage, a posiadam QQ jak w opisie, po lifcie. Nie zamieniłbym się w życiu :D Tyle w temacie. Faktem jest, że dzisiaj dołożyłbym parę tysi i szukał okazyjnie X-Traila z tym samym silnikiem. QQ jest dla mnie obecnie za mały. Chwila i zmiana auta.

A ja właśnie zmieniłem i nie ma porównania do QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za rady, ale ostatecznie będzie Sportage. Samochody kupuje się sercem, wczorajsze niewinne oglądanie Sportage w salonie zakończyło się niemalże przybiciem kupna, ale dealer powiedział że trzeba czekać an auto z produkcji, więc jeszcze nie kupiłem. Ale mam nadzieję, że gdzieś w Polsce znajdę coś od ręki.

 

Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady i spostrzeżenia, życzę zadowolenia z Waszych QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...