Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak dźwięku w radiu Nissan Pathfinder


Krisgizbern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Mam taki problem, z którym byłem już w ASO i zaprzyjaźnionych z ASO serwisach - niestety problem wydaje się być nie do pokonania. Jedyna nadzieja w Was, forumowicze - użytkownicy.

 

Oto co mi się dzieje. Mam radio z navi (czyli ten duży monitorek w Nissan Pathfinder, R51, rok 2006, 2.5l Cdi). Jest tak, że jak samochód odpalam rano to po 15-20 sek radio przestaje grać. Ekranik świeci, klawisze wszystkie działają, można przełączać, wybierać natomiast przestaje dochodzić muzyka. Nie ma znaczenia czy jest to radio czy CD. Wystarczy jednak wyłączyć silnik i włączyć i radio już działa. Przez cały dzień mogę wyłączać i włączać silnik i za każdym razem jest ok. Dłuższy postój, powiedzmy ok 5-7 godzin i historia się powtarza.

 

Wpadłem na genialny sposób. Przy rannym odpaleniu samochodu najpierw włączam stacyjkę bez zapalania silnika. Włącza się radio i po czasie mniejwięcej 15-20 sek (tyle czasu mniejwięcej, że zgasną lampki sufitowe) ustaje dźwięk. Wtedy kluczyk na off i natychmiast zapalam silnik. W ten sposób oszczędzam zapalanie silnika. Jednak jest to trochę upierdliwe - muszę odczekać te 20 sek.

 

Zauważyłem, że gdy jest cieplej, tak powiedzmy kolo 6stC nawet po nocy radio działa bez tego wyłączenia dźwięku.

 

Jak myślicie, czy może jest jakaś bateryjka w radiu podtrzymująca zasilanie - może się wyczerpała? Dlaczego pierwsze włączenie daje taki efekt a później już jest ok. Tak jak by coś się resetowało? A może się odłączył jakiś kabelek?

 

Czy łatwo jest się dostać tam do tego panelu radiowego? Może poprostu odłączenie wtyczek i podłączenie coś zmieni - wg mnie to jakaś stykologia elektroniki. Jak już radio działa to działa wszystko doskonale: jest dźwięk w navigacji, CD, zmieniarka, radio - wszystko perfekt!

 

Pozdrawiam,

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg mnie albo kabelki się obluzowały przy radiu albo masz trefny bezpiecznik w radiu dlatego tak się dzieje może też coś być z regulatorem napięcia. Robiłeś reset kompa ? Może są błędy i przez podwójne zapalenie je dekodujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...