Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nudziłem się w pracy i zaprojektowałem najpiękniejsze 4x4 świata :)


Thespian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko mechanicznie ... albo spalić w piecu lub palnikiem ale to może się skończyć tak ze będzie tylko inny odcień czerni a nie odpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wróciłem do tematu "purple beast project"

 

 

 

dawaj foty, czujemy się poniekąd "ojcami chrzestnymi" projektu ... coś nam się należy  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze drogich potków :)

 

mxf2.jpg
0t71.jpg
 
troche proporcje się rozjechały... zamiast gokarta wychodzi z tego terenówka... można by w sumie obniżyć zawiechę...
 
ale chyba pójdę już drogą off roadera z napędem na jedno koło... zbliża się pora zabaw stolarsko tapicerskich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zamiast tej 2-rurkowej ramy zrobić 1-rurkową wsuniętą w drugą , wyfrezować w grubszej otwór lub dwa, jakiś trzpień ...  żeby ta mniejsza wewnątrz mogła się w jakimś tam zakresie obracać .... to i wykrzyż byś(-my) uzyskali i pełen kontakt z podłożem ... czyli "po bożemu" 

 

...i powiem Ci szczerze, że mnie trochę zainspirowałeś tym wózkiem...  :whistle:

374d92c0270972e2.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by... Ale to ma napęd 1x4... Wykrzyż nic nie da :)

 

Wyszedł z tego po prostu SUV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to buduj od razu wersję avant 4x2 , chociaż wydaje mi się że skoro jest 4x1 to tym bardziej wykrzyż jest wskazany ( chyba że sztucznie dociążysz koło napędowe, żeby zawsze kontakt miało)

przy takim rozstawie kół i małym promieniu skrętu to nawet bez dyfra przy wersji 4x2 dosyć sprawnie by to to skręcało 

springi jakieś by się przydały ... błotniki ... ledowe obrysówki... wydeszek z kwasóweczki ... 

jeśli ma być sztywne to chociaż siedzenie zamortyzuj i może ster...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat Lemmy... przechodziłem taką fazę... widziałem nawet przez moment napęd 4x4 przenoszony wałami... dyfry z 3 kołowego rowerka... zawiechę na resorach piórowych (w zasadzie połówkach)

 

problem w takiej rzeźbie jest jeden... masa...

 

wyjdzie potem autko 40 kilo

 

 

Trzeba by większego dzieciaka mieć :)

 

Ale w związku z tym że widzę w kolegach duże zaangażowanie w projekt, pozwolę sobie zadać pytanie...

 

szukam firmy z frezarką CNC... trzeba wyfrezować kierownice z stali i z drewna... oczywiście super tanio, projekt od biedy przerzucę z serwetki w krzywe

 

frezowanie "proste" obłości sobie sam zrobię 

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło mnie jest, ale nie frezarka, niestety

http://www.metalex.com.pl/

... no i drożyzna

 

naszkicuj projekt z wymiarami to coś pomyślę ...

...no, coś takiego mógłbym wyspawać, około 25-30 cm śr. obwodu

http://www.fotosik.pl/u/lemmy69/album/1566073

do tego obręcze z grubszej sklejki na obydwie strony...

 

albo zróbmy inaczej: podaj wymiary i sposób mocowania do kolumny kier. i zdaj się na mój gust ... domyślam się ,że pentagram, czaszka i (  :rofl: ) krucyfiks nie będą najtrafniejszym motywem  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba za proste i za duże koszty żeby wrzucać na frezarkę,

dobrą wyrzynarką z blachy wytniesz i z drewna tak samo, a ja teraz zaszalałem i mam boscha napisali ze stal do 8mm idzie :P ciekawe jeszcze nie sprawdzałem ale belka sosnowa 70mm grubość jak masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że 3-4 mm wystarczy na szkielet

 

byłem pierwszy, byłem pierwszy! będę rozbijał szampana!  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...iglaste to Victorinoxem przetniesz, na sezonowanym "liściastym" zrób próbę

zresztą wyrzynarka to pikuś, ma znaczenie tylko czy "z podcinaniem" czy "bez" i skok brzeszczotu...

brzeszczoty są ważne ... najważniejsze

...a miałem na myśli szkielet kierownicy, że z blachy 3-4 mm wystarczy ... skojarzyłem, że z 8mm proponujesz  :huh:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie z 8 to sorry, na kierownice to 3 wystarczy, do tego kółeczko ze sklejki i gotowe, albo całe ze sklejki, zalezy kto co ma pod ręką

tak z podcinaniem - gst 85, teraz można sie bawić tym taką z marektu co miałem to już nie wspomnę ... rytualnie sprawdzaliśmy jak lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos sklejki, stolarstwa i samych stolarzy ... wchodzi stolarz do knajpy, podnosi rękę 

 

78260fa0d7b05f3c.jpg

 

i krzyczy: "pięć piw proszę!"

:punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw na Halloween  :dribble:

 

CNC na ubogo  :thumbsup:


205318113b5f1213.jpg

 

d17aac9a5c72d945.jpg

 

77b5c9373e51426e.jpg

 

c4aba07c5f7c1f92.jpg

 

9a32ce6a587b54d9.jpg

 

67a30c133ca5c92a.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moc :)

 

i w dodatku konfederacyjność kiery idealnie koreluje z redneck'owkim charakterem monster truckingu :)

 

a żeby nie było że u mnie nic się nie dzieje... to informuję że zakupiono końcówki drążków kierowniczych, w formie przegubów kulowych...

 

które to przeguby podobno służą jako końcówki ciegna gazu do jakiegoś traktura

cena przystępna bardzo, śrubka m5 z jednej strony, gwint wewnętrzny m5 z drugiej

 

i drążki kierownicze nabyto w formie prętu fi 5mm z amelinum... 

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie składał daj fotki i więcej szczegółów, bo wkurza mnie rozpadający się układ kierowniczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucę :) 

 

ale wiesz... układ kierowniczy terrano ma śrubkach m5 poskręcany...

to wręcz ułańska odwaga... żeby nie powiedzieć kozacka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zmiana koncepcji ... nie mam pod ręką frezarki -magnesówki i ciężko było by wygładzić powierzchnię ... poza tym o odsadzeniu zapomniałem

czyli obręcz zostaje, a w środek wspawam "motyw" z cieńszej 2mm, ale gładkiej blachy ... no i te 13 gwiazdek łatwiej będzie iglakami obrobić, bo tamta blacha 3mm miała i jakaś dziwnie twarda ... trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy...

 

tymczasem teściu wytacza przejściówkę do tarczy hamulcowej i tuleje do osadzenia koła napędowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... 3 gwiazdki wypiłowałem ... przez 1 browarogodzinę, jeszcze 10 czyli 4-pak na niedzielę i po bólu 

 

6aa61e70a0fd7a48.jpg

 

2b0c1b08255c5a87.jpg

 

f221a2c9989ad190.jpg

 

:jump:  :jump:  :jump:

a skoro o konfederatach mowa 

 

d0177a7c519f00be.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że nic się nie dzieje :)

 

jfje.jpg
97px.jpg
 
Pierwsza przymiarka układu kierowniczego... ten drażek zostanie przecięty i wykończony podobnymi przegubami które z kolei wkręcone z "korbę" będą napędzane przez kolumnę kierownicy :)
 
podobno te przeguby są od ciegieł gazu... robią fajnie
 
zaczynam się zastanawiać nad łamaną kolumną kierowniczą, jeśli się uda wywmyśleć rozsądny przegub do tego... myślę tez o kolumnie z alu... 
 
zakupiono też zapas RAL 6018 i poczyniono inne plany niecne...
 
Można też zauważyć docelowe śruby mocujące zwrotnice do ramy, zauroczyły mnie ostatnio nakrętki kołpakowe jak widać 
Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucę :)

 

ale wiesz... układ kierowniczy terrano ma śrubkach m5 poskręcany...

to wręcz ułańska odwaga... żeby nie powiedzieć kozacka :D

ale można coś pokombinować i w większej skali podziałać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...