Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zalety i co lubicie w swoich Primerkach?????


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziesiejsza młodzież ma obecnie dużo większe wymagania i stawia wysoko poprzeczke co do jakości i komfortu aut, i mało kto z nich miał do czynienia z wynalazkami PRL-u i techniką motoryzacyjną lat 60-tych

No właśnie i taki np. Cup Holder jest dla mnie powodem do radości, a nie marudzenia.

 

A to, że się zestarzałem, to może i prawda. Na pewno robię się sknerowaty :> :D i jak to Kaczor Donald mówił '' Z KAżDYM DNIEM MOJEGO żYCIA ZWIęKSZA SIĘ NIEUCHRONNIE LICZBA TYCH, KTóRZY MOGą MNIE POCAłOWAć W d*pę'' koniec cytatu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KAżDYM DNIEM MOJEGO żYCIA ZWIęKSZA NIEUCHRONNIE LICZBA TYCH, KTóRZY MOGą MNIE POCAłOWAć W d*pę'' koniec cytatu :D
za***iste, od jakiegoś czułem podobnie, tylko nie mogłem tego nazwać, teraz już wiem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' Z KAżDYM DNIEM MOJEGO żYCIA ZWIęKSZA SIĘ NIEUCHRONNIE LICZBA TYCH, KTóRZY MOGą MNIE POCAłOWAć W d*pę''

:one: OJ TAK

 

 

A w temacie:

1.Za duży promień skrętu.

2.Za słaby silnik.

3.Zawieszenie z przodu, bo ciągle coś z nim trzeba robić.

Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- promień skrętu

- trochę udziwniona elektronika - nie można właczyć radia bez kluczyka w stacyjce ale można zostawić włączone światła, brak sygnalizacji spalonej żarówki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywaj tego przed Nią (buduj uczucie na szczerości jako i my to czynimy) bo Ona i tak się kiedyś dowie i będzie jeszcze gorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowanie "hacząca" dwójka

2. Głośny silnik

3. Tłukące zawieszenie (ale dlatego, że wyrypane)

4. Rdzewiejące progi przy nadkolach :<

 

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 16:25 ]

jest prosta konstrukcyjnie. Jest pozbawiona wszechobecnej teraz elektroniki

Pozdr.

 

Kolega chyba nie widział sterowanego elektronicznie gaźnika w GA16DS. Mechanicy mówią, że bardziej skomplikowany gaźnik ma tylko Honda Civic.

EDIT:

nie Honda Civic tylko CRX

Za naprawę nikt nie chce sie brać a w stacji Nissana mówią, że lepiej wymienić jak naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 16:25 ]
jest prosta konstrukcyjnie. Jest pozbawiona wszechobecnej teraz elektroniki

Pozdr.

 

Kolega chyba nie widział sterowanego elektronicznie gaźnika w GA16DS.

Nie widziałem. Ale mój opis dotyczył diesla.

Za to widziałem japoński gaźnik elektroniczny w CC700 i ...więcej nie chcę oglądać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobna uwaga do powtarzającej się wśród wad "wystającej poduszki powietrznej pasażera".

Jeśli dobrze by się przyjrzeć desce rozdzielczej, to przy takim projekcie konstruktor - projektant musiał tak zrobić. Dlaczego ?

Ano dlatego, że w przypadku schowania pokrywy poduszki w górnej części deski tak aby stanowiły jedną płaszczyznę, zrobiłaby się z tego całkiem piękna półka np. na chusteczki do nosa lub plastikowego pieska. Ostrzeżenie w instrukcji o nie przyklejanie lub stawianie czegokolwiek na poduszkach niekoniecznie musi zostać przeczytane przez kierowcę lub pasażera.

Efekt wybuchu poduszki z przymocowanum do niej np. plastikowym pieskiem jest trudny do wyobrażenia.

Wystający element (zwróćcie jeszcze uwagę, że jest on obły w kształcie) skutecznie uniemożliwia postawienie tam czegokolwiek i dodatkowo daje do myślenia przed przyklejeniem czegokolwiek

 

mnie to nie przeszkadza (wystająca poduszka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odklejajaca sie tapicerka,przewod laczacy klape z blotnikiem,antena elektryczna,psujacy sie nawiew.

 

to może być cecha konkretnie Twojego samochodu (niekoniecznie Primery jako takiej).

Faktem jest, że autor wątku nie okreśłił czy to co nas denerwuje wynika np. z konstrukcji samochodu czy np. jego wieku lub zaniechań eksploatacyjnych.

 

Urywający się wiecznie tylny chlapacz też można pod to podciągnąć (to nic, że pod domem mam wysoki krawężnik ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość szanownych kolegów jest w młodym wieku. Nie wszyscy zatem Przebrneliście przez pojazdy minionej epoki. Nie wszyscy Mieliście okazję zaczynać tak jak ja od Trabanta po przez Syrenę, malucha, kredensa, Poloneza i tym podobne cuda. Jeżdżąc takimi autami poznałem zupełnie inne pojęcie jakości, czy komfortu. Nauczyłem się też doceniać i dbać o to, czym się jeździ. Dlatego mam lekko spaczony gust i każde w miarę nowoczesne auto jest dla mnie powodem do radości, a nie narzekania.

.

 

Moge powiedziec tylko tyle - zaczynalem od 21-letniego Fiata 126p, ktory mial pradnice a nie alternator, i ktorym dojezdzajac w czasie deszczu do skrzyzowania mialem do wyboru:

- wylaczyc swiatla/wycieraczki/kierunkowaskazy - poniewaz pradnica zawsze dawala za malo pradu, a ktorys z ukladow musial pracowac.

 

Drobne wady, ktore Nissan posiada (kazdy samochod posiada takowe), nie sa w stanie zatrzec ogolnych wrazen z jego uzytkowania. To samochod swietnie zaprojektowany i dajacy gwarancje ze normalnie go ekspolatujac mozna nim jezdzic relatywnie dlugo, nie wysilajac budzetu na wydatki zwiazane z eksploatacja.

 

Po drugie - majac tyle lat ile mam, w samochodzie zaczynam doceniac wygode podrozy, codzienna jazda do pracy przy zalaczonej muzyce jest dla mnie przyjemnoscia - sportowe osiagi pozostawiam mlodszym :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Odklejajaca sie tapicerka,przewod laczacy klape z blotnikiem,antena elektryczna,psujacy sie nawiew.

 

to może być cecha konkretnie Twojego samochodu (niekoniecznie Primery jako takiej).

Faktem jest, że autor wątku nie okreśłił czy to co nas denerwuje wynika np. z konstrukcji samochodu czy np. jego wieku lub zaniechań eksploatacyjnych.

 

Urywający się wiecznie tylny chlapacz też można pod to podciągnąć (to nic, że pod domem mam wysoki krawężnik ;) )

W temacie jest napisane"CZego nie lubicie w swoich Primerkach"wiec napisalem czego nie lubie :) Z tego co wiem to tapicerka nie tylko u mnie odkleja sie i z tym przewodem to tez normalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobija mnie:

 

Promień skrętu jak w TiRze z PRZYCZEPĄ.

Wolno chodzące elektryczne szyby po deszczu.

Wycieraczki pracujące w najszybszym trybie i tak czasem nie nadąrzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dodam bo chyba nikt o tym nie wspomniał. Mianowicie denerwujące jest w automacie ze 4 bieg zmienia sie przy ok.67-70 km/h, a co za tym idzie? W mieście trzeba się bujnąć do ok. 70 km/h, co wiąże się z łamaniem przepisów drogowych ;), a następnie zwolnić do 50 km/h i wtedy sobie już jechać spokojnie na 4 biegu :):) Nie jest to może straszna wada ale .......... A Primerka faktycznie ma mały skręt, ale przy tak rewelacyjnym wspomaganiu kierownicy nie ma się czego czepiać, ja w tym nie widzę żadnego problemu :):) Pozatym autko REWELACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...