Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co to za wtyczka i czujnik


bartekzuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno kupiłem almerę n16 1.5 90 KM 2001r. Zepsuł mi się przepływomierz, kupiłem używkę ale też okazała się lipna. Podjechałem więc do znajomego który ma identyczny model i silnik. Podmieniliśmy przepływkę i samochód śmiga super. Dodatkowo pozaglądałem sobie do obu samochodowi dostrzegłem, ze u mnie jest jakaś wtyczka nie przyczepiona do żadnego urządzenia. Zauważyłem, że u kumpla ta wtyczka jest podczepiona do jakiegoś czujnika, który znajduje się na początku dolotu powietrza, jeszcze przed filtrem powietrza obok miejsca na akumulator. I moje pytanie co to za czujnik czy coś innego i jeżeli go u mnie nie ma to coś szkodzi samochodowi, przez to może działać nie tak jak powinien??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp zasysanego powietrza, potrzebny jak masz przepływkę na 4 przewodach, jak jest na 5 to ten czujnik jest przepływce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepływkę na 5 przewodach czyli czujnik nie potrzebny. To po co więc jest w samochodzie umieszczona wtyczka? U kumpla jest przepływka na 5 przewodów i też jest podłączony ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno kupiłem almerę n16 1.5 90 KM 2001r. Zepsuł mi się przepływomierz, kupiłem używkę ale też okazała się lipna. Podjechałem więc do znajomego który ma identyczny model i silnik. Podmieniliśmy przepływkę i samochód śmiga super. Dodatkowo pozaglądałem sobie do obu samochodowi dostrzegłem, ze u mnie jest jakaś wtyczka nie przyczepiona do żadnego urządzenia. Zauważyłem, że u kumpla ta wtyczka jest podczepiona do jakiegoś czujnika, który znajduje się na początku dolotu powietrza, jeszcze przed filtrem powietrza obok miejsca na akumulator. I moje pytanie co to za czujnik czy coś innego i jeżeli go u mnie nie ma to coś szkodzi samochodowi, przez to może działać nie tak jak powinien??

 

Pozdrawiam

 

Jak napisał kolega wyżej.

Fajnie by było, gdybyś dał fotkę/ki. Wtedy by nie było nieporozumień, pod warunkiem, iż Twój profil jest zgodny.

Są już tematy o czujnikach-złączkach-wtyczkach, ale zawsze warto coś do czegoś dodać. /a jest ich bardzo mało/

A nóż Twój problem też jest na forum.?!?

Tworzymy Kolego katalog tych "nieszczęesnych" dla nas podzespołów!!!!!! /Ale mało jest chętnych aby tym się dzielić/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś trochę poczytałem o tym czujniku. Mam przepływkę na 5 przewodach ale w niej nie ma termistora czyli wbudowanego w przepływkę czujnika temperatury, Dziś pojechałem na komputer i wyszło, że jest wszystko ok tylko temperatura zasysanego powietrza wynosi -44 stopnie. To znaczy, że jednak muszę sobie znaleźć i zamontować ten czujnik temperatury albo zamontować do przepływki ten termistor. Co radzicie? Co będzie lepszym rozwiązaniem? na pewno będzie taniej z tym termistorem ale czy nic się nie stanie z przepływką?? czy brak tego czujnika ma duży wpływ na pracę silnika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam rozumieć, że nie ma różnicy czy będę miał czujnik temperatury w przepływce czy oddzielnie? Mam jeszcze kilka pytać: czy brak tego czujnika znacząco wpływa na spalanie? Zauważyłem jeszcze że w zakresie 2 - 3 tys obr po zmianie biegu samochód szarpie ale nie cały czas lecz tylko raz, potem jest ok. Mam jeszcze podejrzenie że pada mi poduszka na silniku - Podczas uruchamiania słychać jakieś delikatne stuknięcie z prawej strony - może to być też powód tych szarpnięć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...