Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, jak dodajesz te "poradniki" to przynajmniej wypadało by się trochę podszkolić.

 

Synthetic technology lub hydrosynthetic to nic innego jak półsyntetyki, tylko tak opisane, żeby mydlić oczy. Z pełnymi syntetykami nie mają nic wspólnego. No i pełny syntetyk kosztuje trochę więcej, bo 90zł za 5l to jest cena za półsyntetyki.

 

Przykładem pełnego syntetyku może być Mobil1 ESP Formula 5W30 lub Castrol Edge 5W30 z napisem "fully synthetic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedę Cię pouczał, gdyż nie do mnie to należy i nie w mojej to gesti, oraz nie oto tu chodzi, jak i również siebie nie będę podszkalał /akurat w tej dziedzinie/.

 

Gdzieś, ktoś, tak jak i Ty, też miał zastrzeżenia co do poradników /nie bedę szukał kto/, ale opisałem i podpisałem, kto jest źródłem!!!!!!

Nie będę podważał i przekręcał słów autora, gdyż ja tylko wyszukuje w czasie wolnym ciekawostek, a każdy może podejść do tego w/g własnego zdania!!!!!

 

CHYBA ŻE JESTEŚ TECHNOLOGIEM W TEJ DZIEDZINIE I WIESZ WSZYSTKO LEPIEJ NIŻ W TYCH ARTYKUŁACH - to wielki ukłon. /każdy jest dobry w swojej dziedzinie/ .. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Co do cen, jeśli patrzysz na cyferki, to spójż również na pojemność opakowania - są po 4l i po 5l.- ja za 90 zł nigdzie nie spotkałem. Jeśli Ty tak, to podaj stronę bo za ok 0,5-1tyś będe znów wymieniał, z uwagi na aktualną awarię i opiłki metalu w silniku, więc zapas sie przyda - a to wielka okazja dla mnie.

Na Mobil 1 /ale innym 5/40 , jeździłem w poprzednim samochodzie/ i też nie narzekałem. Silniczek 250 tyś. i jaśniuteńki wewnątrz i ani grama oleju nie brał - chyba że podpiąłem kemping.

W powyższej wypowiedzi #98, dałem tylko dwie małe fotki do porównania i nic nikomu nie sugeruję.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link z brzegu, przy odbiorze osobistym masz cenę bez kosztów wysyłki. http://moto.allegro.pl/elf-evolution-sxr-5w30-5l-mamy-filtry-i2209234867.html

 

Jak ktoś ma dobrą zniżkę w IC lub innej hurtowni to kupuje jeszcze taniej ;)

 

Nie bulwersuj się, nikt nie jest alfą i omegą, ale jeśli ktoś chce błyszczeć na forum, to niech to robi naprawdę profesjonalnie i z pewnymi radami. Akurat w mechanice i zagadnieniami tego typu czuję się jak rybka w wodzie, bo kiedyś to była moja codzienność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten olej, do którego dałeś mi linka, to ja znalazłem i za 79 zł.

Lecz ja takiego to nie chcę, wolę ten http://moto.allegro....2201167502.html lub ten http://moto.allegro....2183859074.html

Niby takie same, ale tylko NIBY. Bulwersować się? ja? z jakiego powodu??? Inni czytają, to wystarczy i oni podsumowują!!!

Piszesz że.....cyt....Akurat w mechanice i zagadnieniami tego typu czuję się jak rybka w wodzie, bo kiedyś to była moja codzienność :) .... więc pewnie to zagadnienie znasz ;;;;;;;

 

...... full syntetyk i hydrosyntetyk (olej wykonany w technologii syntetycznej) to oleje syntetyczne wyprodukowane z olejów mineralnych. Po prostu poprawia się wiązania chemiczne w oleju mineralnym i nazywa się syntetykiem. Hydrosyntetyk (to to samo co olej wyprodukowany w technologii syntetycznej) jest otrzymany inną formą obróbki chemicznej (hydrokraking) niż oleje full syntetyczne stąd inna nazwa .Niemniej jednak oba te gatunki należą do grupy syntetyków (decyzja sądu US z 1999r.) Co do rzadkości tego oleju, to jeżeli producent dopuszcza stosowanie takiego oleju w silniku to znaczy,że jest to przebadane i można taki olej lać.Te niskie 30 na lato to nic nie szkodzi (nie urwie się film olejowy) bo bardziej zależy to od konstrukcji silnika niż od lepkości oleju.....

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświezam temat oleju. Po 3 tys. km przebiegu mój shell jest nadal jasny i nie ubywa go ani kropli. Silnik Primerki chodzi bez zarzutu. Polecam ten olej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

co do shella to podchodze do nieo ostroznie! ponoc ma duzo dodatkow myjaco-czyszczacych w starszych silnikach sie nie nadaje bo silnik bierze olej! chodzi opinia ze shell jest najlepszy do płukania! i do kazdego silnika go zalej to zacznie ci brac, no nie wiem moze i to brednie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi spostrzeżeniami co do oleju na przykładzie silnika 1.8, który w zależnosci jaki komu się trafi bierze oleju wiecej lub mniej

Przez 100 tys. km lałem mobila 1 5W50, na 15 tys. (miedzy wymianą) dolewałem 1 litr, następnie miałem zalanego ELF 5W30 na 15 tys. dolałem 2 litry oleju,

od 20 tys. mam zalanego Castrol Magnatec 5W40 i dolewam 0,5 litra (wymieniam teraz olej co 10 tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ja kw innych silnikach ale u mnie shell się spisuje. Co do właściwości płuczących to sa oleje któe mają duze lepsze właściwości płuczace i sa to oleje półsyntetyczne także ich wolałbym nie zalewac do swojego silnika który ma juz ponad 225tys. przebiegu.

Ogólnie można powiedzieć, że każdy olej jest dobry który spełnia wymagania producenta samochodu i jest zalecany do danego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach leją Petrol Canada? albo QEIKER STATE? czy cos takiego do motorów CAT... czy CUM... i na stałe plombują wlewy i wylewy. Nie ma opcji dolac, wylać, przela,c uzupełnić, I ma to gwarancje 1mln (mil/roboczogodzin?)

Ale sa to motory niewysilone. Mozna i tak

 

Wramach wtrętu z zakrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba Stanów, we Wrocławiu w ASO Nissana 9 lat temu Nissany zalewane były Petro Canada :) w tym i mój :) potem przeszły na Shella,

poza ASO ciężko było go dostać dlatego zmieniłem na Mobila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu brałem olej od kolesia był to Castrol 10W40.

Trasa Koszalin - Tilburg dolewka 0,5L powrót to samo czyli litr na 2000km. Jednego razu zapomniałem oleju na dolewkę i byłem zmuszony dokupić litr w Niemczech.

Przed wyjazdem z Holandii wlałem na max w Koszalinie kontrola dolałem 0.3L na 1000km.

Zaraz lampka się zapaliła wącham ten olej który kupowałem w Polsce śmierdzi kocim moczem ten z Niemiec pachnie normalnie.

Następna trasa wymiana na Castrola nie kombinowanego normalnego ze sklepu. Trasa Polska Holandia 2000km dolewka niecałe 0,5

Za namową wujka starego Niemca wymieniłem ostatnio olej na Quaker state.Na początku kwietnia Trasa Koszalin-Rawicz-Tilburg-Amsterdam-Tilburg-Rawicz-Koszalin dolewka po całej trasie 0,1 L

Nauczyłem się że chytry dwa razy traci nic co kosztuje 120 zł nie można kupić za 70

Edytowane przez Mati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOLI

taka nauczka

Ale QUAKER tez może być chszczony uważaj nie popadaj w hura optymizm. Kiedyś go do polski sprowadzano bo śkoda zalewała auta a teraz chyba tylko prywatny import.

Wiadomo Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wymienić olej bez kanału podnosząc tylko przód samochodu, czy cały stary olej spłynie, czy samochód musi stać na równym?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na równym.

No to lipa bo w takim razie sam nie wymienię, bedzie trzeba jechać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Ale przecież są punkty gdzie na miejscu kupisz dobry olej, filtry i wymianę masz w cenie. Czas roboty 10-15 min. No chyba że olej już masz, to wtedy policzą Ci za wymianę 20-30zł. Nie namęczysz się i rączki-łapki czyste.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam panowie.

Nieubłaganie nadchodzi czas wymiany oliwy w silniczku. Posiadam Almerke 2.2 dCi na liczniku nabite lekko ponad 100 tys (mam nadzieje że nie było grzebane;P). Planuję zakup Valvoline MaxLife 5w40 tylko nigdzie nie widziałem żeby był dopisek "Diesel". Widziałem natomiast dopisek "Olej uniwersalny". Moje pytanie: czy faktycznie olej jest uniwersalny i dla 5w40 nie ma rozróznienia na rodzaj paliwka (dla 10w40 już widziałem że napis się pojawiał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem kiedyś na zwykłym shelu i nadal śmigam jak musisz mieć Valvoline to jeździj na takim jaki jest najwyżej podobno bedzie troszke cieplej silnikowi ale idzie zima to sie lepiej bedzie wnetrze nagrzewało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie co myslicie o zalaniu Motula 6100 Synergy 10W40? Obecnie smigam na Shellu 10W40 HX7. Nie ukrywam ze mam dobra cene na banke 5L za tego Motula, a chyba jest to jednak lepszy olej od Shella? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...