Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 2.2 Disel , bierze olej i to dużo. Pomocy!!!!!!!!!


kimi222

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich klubowiczów , mam primerę w kombi P12 z silnikiem 2.2 disla rocznik 2003. Wiemy wszyscy że to bardzo wygodne i konfortowe auto wiec i ja zdecydowałem się na zakup tego modelu. Natomiast problemem w aucie, które zakupiłem jest branie bardzo dużej ilości oleju, po miesiącu jazdy tym autem zaczeła zapala się kontrolka olejowa, sprawdziłem bagnet suchy, więc dolałem do stanu odpowiedniego na na wskaziku bagnetu około 2,5 litra castrola 10W 40. Okazało sie że po kolejnym miesiacu jazdy i przejechaniu około 3 tys km jasny gwint bagnet znowu suchy. Nie mam pojęcia co może byc przyczyną , gdzie szuka usterki, proszę o sugestie i podpowiedzi a może ktoś miał podobny problem więc prosze ewentualnie o wszystkie rady.Nie mogę znaleśc podobnego tematu na forum proszę o link. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, TURBINA i jeszcze raz turbina. Sprawdź to i zrób jak najszybciej, bo jak skończy żywot to w skrajnym wypadku może ci nagle wyciągnąć cały olej z silnika i dopiero wtedy będzie nieszczęście. Miałem to samo. Kupiłem ową turbinę, mechanik wyczyścił z oleju cały układ, łącznie z intercoolerem bo tam go sporo się zbiera.I było po problemie. Silnik dostał nowe życie. Niestety, wypadek-przypadek zakończył jego życie, ale został mi calutki silnik z osprzętem. Gdyby co to mam turbinę z gwarancją na jeszcze 11 miesięcy. Ale miałem 2.2 di, jeśli masz 2.2 dci to gorzej tam jest inna turbina ze zmienną geometrią, większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...