Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Jak często wymenieniać Oleje i ile się go Leje i jaki


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle o w140 zamiast w90 w skrzyni. Tak żeby z jednomasem lepiej chodziło. Tylko, że jeżdżę tym zimą i ciekawy jestem czy będzie się dawało wrzucać bieg rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie ok 4-6tys na wiosnę przed pierwszym upananiem leje motul 20w60 po 3 torach zmieniam na valvoline 10w60 jeszcze ze 2 wyjazdy i na nim zimuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wypowiem się dokłądnie o ztce ale od 2 lat stosuje oleje millersa z seri nanodrive rezultaty są niesamowite szczegolnie czuje różnice w aucie gdy wkręca się na obroty, nie będe już wspominał o czystości oleju bez porównania jeszcze nie zdażyło mi się zeby był czarny a nie oszczędzam aut i obydwa smigają na gazie, szczególnie gdy robiłem remont mojego zabytkowego bmw r35 (pełny) regenercja korbowodu wszystkie panewki tłok nowy szlif łożysko zawory na twarde gniazda czyszczenie uszczelnienie pompy itditd. Docierałem go runningiem 10w40 a potem zalałem 10w40ee odziwo juz pomijając utwardzone zawory silnik pracuje jakby luźniej ma więcej mocy też lepiej wkręca się na obroty, ktoś powie bo zrobiłeś remont, ale mam porównanie z innymi którzy leją zwykłe sae 30,40, 50 bo tak dawniej się lało ale dla kogoś kto zna ten motor różnica jest konkretna smiesznie to brzmi jak sie mówi o tak starym sprzęcie. Obawiałem się że częsci wykonane w starej technologii jak rozrząd mogą sie wycierać ze względu na zawartość tych całych dodatków ochronnych ale uspokoili mnie w doradztwie, jak narazie nie zamierzam zmienić millersów na innych. Jeśli uda mi sie zakupić 350 to na pewno pierwsze płukanie zrobie mobilem 5w50 (do płukanek kompletnie nie mam zaufania) a potem już millers 5w50 z tego co coobico pisał bardzo ładnie współpracuje.  Mieliście kiedyś do czynienia z silnikami 350 zalanymi motodoktorami i innymi tego typu gównami przed sprzedaza? Jak to wykryć?

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś do czynienia z silnikami 350 zalanymi motodoktorami i innymi tego typu gównami przed sprzedaza? Jak to wykryć?

Tylko na Castrolu...

Silnik w środku brązowy no i wpiepsza olej bo zapiekają się pierścienie olejowe na tłokach po przebiegu 60-70 tyś km...

Na dobrym oleju silnik w środku jest biało-szary no czyste aluminim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest rudy (śmiesznie brzmi) pierwszy raz jak nim zalałem był lekko czarny i wypłukał dziadostwo a teraz jak zlewam i pracuje to jest rudy.

 

wiec jesli zalewali go motodoktorami i castrolem to gdy popatrzyć przez korek olejowy będzie pełno brązowego osadu?

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię fotkę jak to wygląda w 3 letnim Nissanie Murano od nowości latanym na Castrolu 5w30, przebieg niespełna 70 tyś km i odezwała się panewka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje polecany bardzo do tych silników 5W50 z palety Mobil'a. Zresztą w innych autach też i wydaje mi się, że ten olej to najlepszy kompromis między trwałością elementów silnika a oporami jakie stwarza. Natomiast widziałem silniki po 90tyś km które pracowały na Castrolu Magnatec. Pod pokrywą zaworów wszystko pokryte było jakimś paskudnym nalotem. Olej ten w wyniku swojego przepracowania sieje takie spustoszenie, że trudno uwierzyć. 

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Coobcio Czy jest szansa na te fotki o których wspominałeś? Niedługo jade oglądać jedną sztuke a najważniejszą sprawą dla mnie będzie silnik rzecz jasna więc chce uniknąć pewnych błędów już na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje polecany bardzo do tych silników 5W50 z palety Mobil'a. Zresztą w innych autach też i wydaje mi się, że ten olej to najlepszy kompromis między trwałością elementów silnika a oporami jakie stwarza. Natomiast widziałem silniki po 90tyś km które pracowały na Castrolu Magnatec. Pod pokrywą zaworów wszystko pokryte było jakimś paskudnym nalotem. Olej ten w wyniku swojego przepracowania sieje takie spustoszenie, że trudno uwierzyć. 

 

Pozdrawiam. :)

Peak Life 5w50 jest niesamowity leje go od 1995r do każdego mojego silnika i żaden się nie rozpadł mechanicznie  :)

Silniki wewnątrz na nim zawsze błyszczały jak by były świeżo po płukaniu ropą  :wow:

A na wolnych obrotach silniki zawsze na nim cicho cykają  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego konkretnie Millersa polecacie do Zetki? Bo właśnie chcę przejść z Motula 300v 15w50 na Millersa, myślę o CFS 5w40 albo CFS 10w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CFS 10w50 NT" bo jest jeszcze swykły "CFS 10w50" bez nanodrive. na pewno Cie nie zawiedzie. Mocno trzyma ciśnienie na pompie  ale jego koszt to 330zł za 5l ok? Jest szansa że wpłynie pozytywnie na oddawanie mocy ale takie gwarancje to mogą dawać na papierkach  : )

Choć myślę że zauważysz różnice.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej 10w60... Trzyma mniej więcej ciśnienie jak mobil 5w50 ale trochę mniejszą tempraturę utrzymuje i przede wszystkim nie zostawia po sobie syfu jak motul z seria 300V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobcio co ty wypisujesz przecie Motyl i w dodatku 300V to takie super oleje i to jak tu na forum zachwalane  :D

Kto by się spodziewał że taki kiepski ten Motyla noga  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobcio co ty wypisujesz przecie Motyl i w dodatku 300V to takie super oleje i to jak tu na forum zachwalane  :D

Kto by się spodziewał że taki kiepski ten Motyla noga  :P

Owszem tak jest, olej bardzo wysokiej klasy, jedynie mi nie pasowało że nie ma właściwości przeciwstarzeniowych i szybko się zużywa, jest to olej typowy do motor sportu, parę godzin pracy i wymiana...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dear Coobcio : >! prosze nie zapomnij o moich fotkach!


Słuchajcie dokonałem zakupu g35 gt coupe w manualu w silniku olej byl już przegrzany a nie chciałem robic płukanki bo im nie ufam, dlatego zdecydowałem sie kupic Mobila 5w50 ale w pośpiechu kupilem Elfa 5w50... pomyliły mi sie marki chce tym olejem pośmigać 2 tygodnie zeby wypłukało troche silnik i zalać go nastepnie millersem 10w60 czy ten elf 5w50 nie zniszczy mi silnika O_O?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Coobcio : >! prosze nie zapomnij o moich fotkach!

 

Słuchajcie dokonałem zakupu g35 gt coupe w manualu w silniku olej byl już przegrzany a nie chciałem robic płukanki bo im nie ufam, dlatego zdecydowałem sie kupic Mobila 5w50 ale w pośpiechu kupilem Elfa 5w50... pomyliły mi sie marki chce tym olejem pośmigać 2 tygodnie zeby wypłukało troche silnik i zalać go nastepnie millersem 10w60 czy ten elf 5w50 nie zniszczy mi silnika O_O?

Lej śmiało :) nic się nie stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...