Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Jak często wymenieniać Oleje i ile się go Leje i jaki


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak sie boje tych mobili i castroli bo wiem jak je podrabiaja  ale zaleje peak life wyczyszcze go nim-.- tak to bym lał i sie nie przejmował ale ciezko mi rozróznic podróbki i mam jakąś fobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej najbezpieczniej kupować w Hurtowniach olei tam są pewne oleje :spoko: , najgorsze oleje w sklepikach moto tam to loteria !

Ja kupuje w Hurtowni i zawsze najświeższa data produkcji oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno biegną i 5w50 podrabiaja- podrabiaja te najczęściej użytkowane by sprzedawać taniej i zarabiać i tak, ze względu na konkurencyjność. Jak sie kupi w hurtowni która ma kilka firm a nie wszystkie to w czym problem ? nie sądzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje Twoje podejście bo jest zdrowe, niestety miałem już z tym do czynienia a skala tego procederu nie jest taka mała i wykracza poza logiczne ramy. Dlatego producenci zaczynają sie chwalić tym że ich oleje jak np millers rozlewane są tylko w jednej rafineri motule dawniej też nie wiem jak obecnie. To nie jest kwestia 5w50 biegnać i podrabiać, marki jak castrol i mobil korzystaja z wielu rafinerii, wiec kontrola ogolnoświatowej produkcji i handlu tym nie jest tak prosta. Musiał bym tu elaborat napisać żeby to wszystko opowiedzieć. Stad ostatnio popularnosć mniejszych marek idzie do góry a grono niezadowolonych klientów z "popularnych marek" wzrasta. Tu nie ma sensu sie nawet przegadywać bo to jest fakt kwestia szczescia i dobierania sobie odpowiedniego hurtownika kwestia tylko czy powinniśmy się o to martwić a nie powinno być czymś oczywistym ze jak kupuje taki olej to powinienem sie czuć w 100% bezpiecznie.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hurtowni której ja zakupuje Mobil1 5W50 , sprowadzają bezpośrednio olej Mobil Mobi1 Shell z Holandii .

W sklepie motoryzacyjnym nie kupie oleju bo tam właśnie najczęściej trafiają podróbki i to nie Mobil1  ale Motul, Shell !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy na co dzień może być ale na tor czy do jazdy "po bułki" to lepiej 300v zalać i być pewnym że olej wytrzyma. Ja teraz u siebie testuje liqui moly race tech 10w60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chlopaki, czy konkretnie ktos mi moze napisac co zalac?

Kupilem samochod 3tyg temu, olej mam do wymiany 15 grudnia, bo w tym czasie wymieniony byl w 2014 r w ASO, od tego czasu przebieg to niecale 5tys. km. Co prawda Olej jest czysciutki, przezroczysty. Zalany jest Shell 5W30, taki tez znalazlem zalecany w instrukcji.

 

Powiedzcie dodatkowo jeszcze czy wyminic teraz olej czy poczekac do wiosny? Zima nie bede jezdzil, ale napewno przepalal co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj od razu. Po kupnie auta to podstawa. Zalej Mobil 1 lub motula 300V (ten ostatni z racji braku dodatków pwstarzeniowych trzeba zmieniać 2 razy w roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju po zakupie auta to podstawa...cokolwiek by nie mówił poprzedni właściciel czy pisało by w książce. Szkoda że takie proste zasady trzeba wciąż powtarzać a o tym co lać to jest już chyba kompendium wiedzy jest tutaj.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma stać zimą i chcesz wymieniać olej  to zalej balsamem  M1  5w50   :spoko:

Panowie dobrze piszą  olej wymienia się jako pierwszy po zakupie samochodu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu 5w30...

Ps. Krossa sobie sprawiłem także leje do niego 300V Motula i wymiana co 5 moto godzin, hehe średnią mam ze 35km/h to wymiana oleju wychodzi co 175km :P

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super decyzja z olejem :spoko:   a mam prośbę wkleił byś fotke jaki dokręciłeś filtr oleju K&N????

Ja teraz mam PS1008

 

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13E7 ja nie napisałem jak dokręcić filtr oleju :D  tylko pytam Cytrusa  jaki filtr K&N dokręcił do swego silnika  :)

Bo K&N poleciał w H..... i teraz sprzedaje nie made in USA z fabryki CHAMPION, a made in China a takiego nie dokręcę !! za Chiny ludowe nie dokręcę   :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czuje się opier..ony :-) Wymienię olej zaraz po powrocie do domu :-)

 

A tak serio, Coobcio, piszesz, że na pewno nie 5w50 - Napisz jaki konkretnie jak możesz jaki?

 

Czy Edek01 mówi o Mobilu 5w50 Peak Life ?

 

A czytałem tu cos dobrego  o Millersie?

 

Różnica w cenie Millers - 210zł - Mobil 130zł za 5 L


Aha, a np. Millers 10W50 - dużo droższy od 5W50? Może ten 10W50?

Edytowane przez kaktuss_ML
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...